Hs-126 ICM skala 1/48

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez halset » czwartek, 7 grudnia 2023, 14:53

marco2607 napisał(a):kiedyś zamiast kupować setny model zainwestowałem w sprzęt .


Jak to? Da się tak?
Ostatnio edytowano czwartek, 7 grudnia 2023, 17:34 przez halset, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
halset

Ukraina
 
Posty: 377
Dołączył(a): wtorek, 31 lipca 2012, 01:45
Lokalizacja: Nysa/Bielefeld

Reklama

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez konwin » czwartek, 7 grudnia 2023, 16:07

A ja mam prośbę o krótki opis.
Jaki aerograf, producent / model /wielkość dyszy
jakie ciśnienie robocze?
jakie proporcje, farba/ rozcieńczalnik?
jaka farba, producent / typ farby?
Warto podpatrzeć kogoś z doświadczeniem.
Konrad
Avatar użytkownika
konwin
 
Posty: 238
Dołączył(a): czwartek, 7 czerwca 2012, 23:12

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez marco2607 » piątek, 8 grudnia 2023, 10:26

konwin napisał(a):A ja mam prośbę o krótki opis.
Jaki aerograf, producent / model /wielkość dyszy
jakie ciśnienie robocze?
jakie proporcje, farba/ rozcieńczalnik?
jaka farba, producent / typ farby?
Warto podpatrzeć kogoś z doświadczeniem.
Konrad


Przesadzasz , ameryki nie odkryłem. Ale mogę się podzielić jak to robię, aero to iwata
https://www.fine-art.com.pl/hp-bh-hi-li ... 0-2mm.html

regulacji ciśnienia na aero nie używam ,robię to na sprężarce.
https://centrum-techniki.pl/kompresory- ... 06512.html

Oczywiście kiedyś to było w znacznie niższych cenach , ale i mniej zarabialiśmy ;o)

Ciśnienie dobieram do gęstości farby ( test na złomie) , maluję gunze i ak ( orange) na rozcieńczalniku gunze.
Przy malowaniu wężykow, plamek rozrabiam ok 4-5 /1 części farby. Dodaję do tego z 10% opoźniacza i mieszam w strzykawce. W ten sposob to co zostaje po malowaniu wlewam do słoiczka z farbą i nic się nie marnuje.
Jeszcze 1 , przy tak rozcieńczonej farbie dobrze jest dać małą warstwę matu przed malowaniem, unikniemy zaciekania farby na połysku.
Zapewne większość z Was tak robi ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez HubertKendziorek » piątek, 8 grudnia 2023, 10:34

marco2607 napisał(a):Zapewne większość z Was tak robi


O! A dla mnie to akurat nowość z tym matem między warstwami farby, dobry pomysł.
Co prawda ostatnio wężyki maluję głównie MRP, które moim zdaniem są idealne dp takich zabaw, nawet bez rozcieńczania, o podciekaniu nie ma mowy.

Pozdrawiam, Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2146
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez Thalgonis » piątek, 8 grudnia 2023, 11:31

Dla m,nie to też ciekawostka z tym matem, dzienks marco. A co do MRP, rto u mnie od jakiegoś czasu są de beściak - ostatnie moje wypusty to właśnie te farby :mrgreen:
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1413
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez Mr Orange » piątek, 8 grudnia 2023, 12:43

Łukasz_K napisał(a):Fajne camo wyszło, nie powiem.


A ja się przyczepię. Wężyki moim zdaniem powinny być znacznie ciaśniej zmalowane. Widać to nawet na dobrych zdjęciach tego samolotu w innym wątku w sekcji "Rzeczywiste". Jeśli to poprawisz, będzie o wiele lepszy efekt, ale zdaję sobie sprawę, że to bardzo czaso- i pracochłonne.
Robię obecnie tę samą maszynę, ale w 1/72 od Sabre Kits. Wężykowanie jeszcze przede mną.
Mr Orange
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 26 kwietnia 2015, 17:58

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez marco2607 » piątek, 8 grudnia 2023, 16:53

Mr Orange napisał(a):
Łukasz_K napisał(a):Fajne camo wyszło, nie powiem.


A ja się przyczepię. Wężyki moim zdaniem powinny być znacznie ciaśniej zmalowane. Widać to nawet na dobrych zdjęciach tego samolotu w innym wątku w sekcji "Rzeczywiste". Jeśli to poprawisz, będzie o wiele lepszy efekt, ale zdaję sobie sprawę, że to bardzo czaso- i pracochłonne.
Robię obecnie tę samą maszynę, ale w 1/72 od Sabre Kits. Wężykowanie jeszcze przede mną.


Z tych zdjęć tylko 1 się nadaje, te z rozbitkiem. Co do wielkości plamek to właśnie na nim i jeszcze innym starałem się wzorować (powiększyłem do wielkości modelu). Możesz mieć rację odnośnie wielkości ciemnych plamek na stateczniku i może na boku silnika ( tam to wygląda gęściej). 1 uwaga na gorze kadłuba są duże powierzchnie bez piaskowego koloru.
Może jeszcze coś maznę po bokach , ale malunki żółtym kolorkiem po zielonym do przyjemności nie należą.
Powodzenia ze swoim, mam nadzieję że zrobisz galerię. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez marco2607 » niedziela, 17 grudnia 2023, 12:27

Wężyki zagęszczone, już tak zostanie. Koniec czekania na wybawienie w postaci szablonu do malowania :( , niestety będę musiał kombinować aby na spodzie skrzydeł namalować litery B.
Model złożony w całość , i zaczynam brudzenie. Skrzydła prawie ogarnięte , ale na kadłubie będą jeszcze poprawki bo
przy takim mazaniu słabo widać efekt wpuszczania panellinera z AK. ( zastosowałem dedykowane do tego rodzaju farb).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji powiem że wzmocnienia zestrzałow zdały egzamin, model jest bardzo stabilny.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez georgk » niedziela, 17 grudnia 2023, 16:35

Ja dziękuję , ale modelisko wyszło. U mnie masz krasnala . Dzięki za podpowiedź z matem , malowanie stało się prostsze ,ale i tak nie wygląda jak u ciebie .
georgk
 
Posty: 73
Dołączył(a): piątek, 4 marca 2022, 07:32

Re: Hs-126 ICM skala 1/48

Postprzez marco2607 » czwartek, 21 grudnia 2023, 12:43

georgk napisał(a):Ja dziękuję , ale modelisko wyszło. U mnie masz krasnala . Dzięki za podpowiedź z matem , malowanie stało się prostsze ,ale i tak nie wygląda jak u ciebie .


Dzięki :oops: , ogłaszam koniec produkcji, jak pogoda się poprawi zrobię galerię .
Obrazek
Obrazek

Łatwo nie było , ale przynajmniej wiem jak z mniejszym problemem zrobić 2 model. Kupiłem zestaw z italeri , niby to samo ale kalki i owiewka kabiny to inny poziom. :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do Afryka - warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości