Leonardo M-346 Bielik, 1:48 Kinetic

Leonardo M-346 Bielik, 1:48 Kinetic

Postprzez alex_stela » sobota, 4 maja 2024, 15:59

Ponieważ boje z minicraftowym Liberatorem pewnie nie raz i nie dwa nadszarpną moje zdrowie psychiczne, dla równowagi biorę na warsztat coś "lekkiego, łatwego i przyjemnego", przynajmniej w założeniu. ;o)

Model samolotu M-346 Master w skali 1:48 Kinetica jest już na rynku od 6 lat, a raptem kilka miesięcy przed jego premierą Mastery trafiły na wyposażenie Polskich Sił Powietrznych pod nazwą Bielik, dzięki czemu "rzutem na taśmę" w zestawie dostaliśmy kalki do polskiego malowania. Również 6 lat model ten czekał u mnie w składziku na swoją kolej, no i wreszcie się doczekał:
Obrazek

Plastiku sporo, choć lwią część stanowią podwieszenia, których w polskim Bieliku raczej nie użyję:
Obrazek

Pokaźny arkusz kalkomanii umożliwia wykonanie jednego z 3 polskich M-346. Jak to u Kinetica - kalki drukowane przez włoski Cartograf, czyli jakość z tych najlepszych:
Obrazek

Jeśli chodzi o dodatki, to rynek potraktował ten model trochę po macoszemu. Muszę zadowolić się małą blaszką z zestawu oraz drobnicą w postaci tablic Yahu i żywic AWC z "polskimi" elementami, których w Kineticu zabrakło:
Obrazek

Ogólnie model przy 24 cm długości i 20 cm rozpiętości duży nie będzie:
Obrazek

Mam nadzieję, że jakość i składalność będzie bliższa kineticowym F-104 niż Mirage`om III. ;o)
JUŻ SKOŃCZONE MODELE

Na warsztacie:
JAS-39C Gripen, 1/72 (REV) 70%; Liberator Mk.VI, 1/72 (ACA) 10%; M-346 Bielik, 1/48 (KIN) 0%

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
alex_stela

Zimna Wojna 1
 
Posty: 234
Dołączył(a): wtorek, 8 września 2009, 13:38
Lokalizacja: Ustroń - Śląsk Cieszyński

Reklama

Powrót do Teraz Polska - warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość