I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » poniedziałek, 19 października 2009, 22:40

witam !
Przeglądając forum znalazłem konkurs a w nim min iszaka , akurat zabrałem się za takiego i pomyślałem , że ciekawie by było gdyby prace szły równolegle . Mój będzie to typ 10 z wojny w Hiszpanii , chociaż robiony z zestawu hightech dla 24 .
Zakupiłem też przedział silnika z neomegi . Mam w planie także pokazać przedział km-ów w skrzydłach .Do malowania mam maski Montexu. Nie wiem tylko czy zmieszczę się w czasie z pracami , bo do tej pory modele zabierały mi min rok . No ale może się uda . Niedługo wyślę fotki inboxa i pierwszych prac .Będzie to moja pierwsza zabawa na forum , pewnie będa jakieś problemy , no ale co tam .
pozdrawiam :)
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Reklama

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez xenomorph » poniedziałek, 19 października 2009, 23:01

Regulamin Forum PWM:
...

III. Przepisy szczegółowe:
...
7. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania czystości i poprawności języka polskiego, niestosowania kalek językowych, makaronizmów oraz slangu utrudniającego zrozumienie wypowiedzi. Użytkownik także zobowiązany jest do przestrzegania zasad ortografii i interpunkcji, a także wszystkich innych norm językowych i zasad poprawnej pisowni. Zasady logicznego formułowania wypowiedzi również obowiązują.
...
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=6&t=8796
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez badger » wtorek, 20 października 2009, 07:40

Opowiedz coś więcej o tym żywicznym przedziale silnikowym - jak wygląda? i gdzie to można kupić? Z góry dziękuję.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » wtorek, 20 października 2009, 09:56

Jeśli chodzi o przedział silnika z neomegi to polecam stronę dotyczącą budowy modeli radzieckich samolotów http://vvs.hobbyvista.com/. Tam w dziale modelling jest recenzja tego zestawu oraz link do strony producenta umożliwiający zakup . Jest to prawdziwe cacko , jedyny mankament to uboga instrukcja . Zestaw ten ma zastosowanie do
i 16 typu 17 włącznie , późniejsze wersje miały inny silnik . Stąd też mój wybór typu 10 do budowy modelu , bo pierwotnie miał to być typ 24 .
Pozdrawiam!
Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » wtorek, 20 października 2009, 21:51

Witam!
Przedstawienie zestawu nie jest chyba konieczne , bo bardzo ładnie przedstawił go kolega Albert . Pokażę pare zdjęć dotyczących zestawu przedziału silnika , bo jest bardzo ładny , choć ma też małe minusy .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co do wyboru malowania to nie jestem jeszcze zdecydowany , na pewno będzie to republikański mosca .
Jeden z wariantów to ten z zestawu masek Montexu , który posiadam . Poparty jest on zdjęciem . I tu zaczyna się problem koloru przedniej części kadłuba czy był on czarny jak się powszechnie uważa , czy innym odcieniem zieleni niż ta na reszcie samolotu na skutek przemalowania w warunkach polowych . Może ktoś wie więcej na ten temat , proszę o informacje
Obrazek
Drugi to znaleziony w jakiejś hiszpańskiej publikacji , lecz brak jest bliższych danych , zdjęć . Podobno jest to samolot amerykańskiego ochotnika o nazwisku Dickinson . Wygląda jak republikański czerwony baron
Obrazek
A teraz to co zrobiłem : ścianki kadłuba pocienione maksymalnie , aby wkleić żywiczne ściany . Po wklejeniu dodałem pare dźwigni , trochę przewodów .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na razie to wszystko , pozdrawiam , Tomek


Witaj,
Żeby wstawić obrazki na tym forum, trzeba umieścić je w znacznikach "IMG", tak jak zrobiłem to ja z pierwszym zdjęciem. Możesz poprawić pozostałe w trybie "edytuj", żeby były widoczne bezpośrednio w tekście.
P.D.
Ostatnio edytowano środa, 21 października 2009, 09:27 przez tomhajzler, łącznie edytowano 1 raz
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » wtorek, 20 października 2009, 21:58

Tomku trzymam kciuki za Twojego I-16 typ 10
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez albert091283 » piątek, 23 października 2009, 12:56

Ile kolega czekał na realizacje zamówienia i dotarcie do domu tych elementów silnika??
Avatar użytkownika
albert091283
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 27 września 2009, 19:35

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » piątek, 23 października 2009, 19:35

albert091283 napisał(a):Ile kolega czekał na realizacje zamówienia i dotarcie do domu tych elementów silnika??


Nie pamiętam dokładnie , ale chyba tydzień do dwóch . Jest też sam silnik , ten zestaw był najpierw wydany , potem go rozszerzono .
Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » piątek, 23 października 2009, 22:40

Dzisiaj przesyłam kolejny element wnętrza kabiny . Wzbogaciłem trochę drążek , dodałem linki sterowe . Na razie usunąłem
elementy dźwigara przy podłodze , dorobię je sam i zainstaluję po wklejeniu podłogi do kadłuba .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Skleiłem także kadłub po odcięciu osłon silnika i dopasowałem główną wręgę przedziału silnika . Konieczne były pewne korekty , które są widoczne na zdjęciach . Poprawiłem także kąt wzniosu centropłata , gdyż był zbyt płaski .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na dzisiaj to wszystko .
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez Lampi » sobota, 24 października 2009, 20:56

Czesć Tomeczku!

Widziałem dzisiaj w Data twojego "Franka" :shock: , poprostu mistrzostwo świata :!: :!: :!: .
Jak "iszak" będzie taki sam, a pewnie będzie lepszy :mrgreen: to nagroda murowana ;o) .
Kibicuję i uczę się, trzymam kciuki.

Pozdrawiam
maciej k.
Avatar użytkownika
Lampi
 
Posty: 322
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 19:56
Lokalizacja: Łódź

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez spiton » sobota, 24 października 2009, 21:46

Podobają mi się elementy skórzane, i klamerki.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » niedziela, 25 października 2009, 10:28

Lampi napisał(a):Czesć Tomeczku!

Widziałem dzisiaj w Data twojego "Franka" :shock: , poprostu mistrzostwo świata :!: :!: :!: .
Jak "iszak" będzie taki sam, a pewnie będzie lepszy :mrgreen: to nagroda murowana ;o) .
Kibicuję i uczę się, trzymam kciuki.

Pozdrawiam
maciej k.

Dzięki , ale bez przesady . Do Hayate już się przyzwyczaiłem i mogę pdejść do tematu bez emocji . Teraz mosca jest moim nr 1 .
Pozdrawiam
Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » wtorek, 27 października 2009, 20:26

Kolejny mały postęp.
Wkleiłem tablicę do wnętrza, wcześniej instalując na jednej burcie popychacze dźwigni, a na drugiej linki mechanizmu otwierania podwozia. Na tablicy dodałem kilka drobnych elementów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz może zapanować dłuższa przerwa w relacjach, bo przechodzę do skrzydeł, a tu mam dużo do zrobienia.
Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez Aleksander » wtorek, 27 października 2009, 21:46

Dzięki wielkie za relację - widziałem w Da-Ta skończone modele (wraz z Autorem :lol: ), ale procesu tworzenia dotąd nie miałem okazji - podglądać takich autorów zawsze warto.
Czekam na dalsze postępy - może znów jakiś nowy elemnt na wystawce w znajomym sklepie uda się zobczyć !
Ponieważ mój "edkowy" iszak czeka w kolejce, pozwolę sobie wykorzystać fotki do wzbogacenia w przyszłości swojego modelu !
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: I-16 Special Hobby 1:32 - Open

Postprzez tomhajzler » środa, 28 października 2009, 16:55

Aleksander napisał(a):Dzięki wielkie za relację - widziałem w Da-Ta skończone modele (wraz z Autorem :lol: ), ale procesu tworzenia dotąd nie miałem okazji - podglądać takich autorów zawsze warto.
Czekam na dalsze postępy - może znów jakiś nowy elemnt na wystawce w znajomym sklepie uda się zobczyć !
Ponieważ mój "edkowy" iszak czeka w kolejce, pozwolę sobie wykorzystać fotki do wzbogacenia w przyszłości swojego modelu !

Wielkie dzięki za dobre słowo, na razie jeszcze jest niewiele zrobione. Obecnie walczę ze skrzydłami, a dokładniej z lukami na kmy i w jednym ze skrzydeł chcę otworzyć lukę pomiędzy centropłatem i odejmowanym skrzydłem.
Pozdrawiam, Tomek.
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 49 gości