Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » niedziela, 10 marca 2019, 09:16

Mam zaworek HS i jest git. Różnica w cenie ok, z drugiej strony masz MAC do każdego aerografu. No chyba, że ktoś planuje mieć tylko jeden...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez HK » niedziela, 10 marca 2019, 10:57

Atlis napisał(a):Mam zaworek HS i jest git. Różnica w cenie ok, z drugiej strony masz MAC do każdego aerografu. No chyba, że ktoś planuje mieć tylko jeden...

Zamówiłem zaworek Sparmax-a i zobaczymy.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez cooper69 » niedziela, 10 marca 2019, 11:24

Mam taki niebieski Mr. Hobby i działanie nie jest zerojedynkowe jak tego kufna po prawej :)

Obrazek
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez HK » niedziela, 10 marca 2019, 12:22

cooper69 napisał(a):Mam taki niebieski Mr. Hobby i działanie nie jest zerojedynkowe jak tego kufna po prawej :)

Fakt, że to działa kufnianie. Sparmax którego zamówiłem wygląda podobnie a jest 4x droższy. Jak się znowu nie uda, w następnej iteracji kupię Creos-a. Ma toto szybkozłączkę?
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez cooper69 » niedziela, 10 marca 2019, 13:02

Już nie pamiętam ale gwinty standardowe czyli 1/8 cala
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez potez » niedziela, 10 marca 2019, 13:29

[quote="HK"Ma toto szybkozłączkę?[/quote]
nie. ale nakręcasz na końcówkę standardową szybkozłaczkę.
Mimo wszystko jednak MAC wbudowany jest bardziej wygodny, bardziej ergonomiczne ustawienie, wygodnej się operuje. Mam to do 290 i HP-A bo akurat te dwa mam bez MACa.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez HK » niedziela, 10 marca 2019, 13:37

potez napisał(a):
HK napisał(a):Ma toto szybkozłączkę?

nie. ale nakręcasz na końcówkę standardową szybkozłaczkę.
Mimo wszystko jednak MAC wbudowany jest bardziej wygodny, bardziej ergonomiczne ustawienie, wygodnej się operuje. Mam to do 290 i HP-A bo akurat te dwa mam bez MACa.

Zgadzam się. Wbudowanego Mac-a można regulować jednocześnie operując spustem. Szybciej uzyskuje się właściwą plamkę. Ja, jak mówiłem mam jeszcze Hansę i Triplex-a więc potrzebuję szybkozłączki z MAC. Dołączanie szybkozłączki do tego filtra GSI przedłuża całe ustrojstwo i robi się jeszcze mniej wygodnie.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez arhtus » niedziela, 10 marca 2019, 13:53

MAC w proconie działa świetnie, w ogóle takie umiejscowienie tego ustrojstwa to jak dla mnie jest najbardziej optymalne, żadne redukowanie przy kompresorze, czy nawet na szybkozłączce nie jest tak wygodne, tego rozwiązać, umiejscowić lepiej się jak dla mnie już nie da. Jedną ręką trzymamy aerograf i mamy pełną kontrolę nad nim, a drugą ręką w każdej chwili możemy lekko wpłynąć na ciśnienie, po prostu rewelacja.
Mam też taki reduktor na szybkozłączce (taki jak pokazany wyżej przez cooper69) i mi się trafiła chyba jakaś dobra sztuka bo po prostu działa, wolałbym taką jak w proconie ale cóż i nie chodzi tu o koszta.

Procon 289 0,3mm był moim pierwszym proconem i ma on dla mnie jedną naprawdę dużą wadę, albo poprawniej cechę, mianowicie jest to spory aerograf i przez to dla mnie jest średnio wygodny, już nie chodzi mi o samą wielkość (choć to wynika właśnie z tego), ale o bardzo długą przednią część korpusu, przez co źle mi się go trzyma, najbardziej to się uwydatnia przy jakiś precyzyjnych malunkach, dlatego 289 przeszedł do malowania nieco większych powierzchni, a moim drugim aero z mniejszą dyszą jest 267 0,2mm + reduktor na szybkozłączce, taki trochę kompromis :-)
Niemniej jednak jeśli procony 289 i 270 podchodzą komuś pod kątem ergonomii to ja po prostu nie widzę dla nich żadnej konkurencji w okolicach pięciu stówek.
To są aerografy które mają chyba wszystko czego można oczekiwać od takich urządzeń, naprawdę polecam, tylko przed zakupem koniecznie trzeba się do nich przymierzyć, jeśli w łapie podejdzie to kupować :)
Ostatnio edytowano niedziela, 10 marca 2019, 22:17 przez arhtus, łącznie edytowano 2 razy
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dewertus » niedziela, 10 marca 2019, 21:42

Tak sobie czytam i czytam i już nie wiem - swego czasu pamiętam jak nawet na tym forum H&S uchodził za super sprzęt i każdy kto nie psikał Ultrą, Evoltution czy innym aero sygnowanym inicjałami H&S był niemal jak heretyk...

Niedawno od żony w prezencie dostałem Ultrę (do tej pory używałem pseudo Iwat typu cośtam 130), a teraz po takiej lekturze boję się otworzyć pudełko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez cris » niedziela, 10 marca 2019, 23:04

dewertus napisał(a):Tak sobie czytam i czytam i już nie wiem - swego czasu pamiętam jak nawet na tym forum H&S uchodził za super sprzęt i każdy kto nie psikał Ultrą, Evoltution czy innym aero sygnowanym inicjałami H&S był niemal jak heretyk...

Niedawno od żony w prezencie dostałem Ultrę (do tej pory używałem pseudo Iwat typu cośtam 130), a teraz po takiej lekturze boję się otworzyć pudełko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No ,ja jak się tak naczytałem ,to aż sprzedałem nieużywaną Ewolution,radze to samo -póki czas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dide » poniedziałek, 11 marca 2019, 01:15

Heyka Panowie
Czytam sobie i czytam Wasze posty i coraz głupszy jestem :evil:
Posiadam Ultrę a chciałem kupić cos lepszego do 1000zł.
Pytałem kilka osób i albo polecali mi Infiniti albo Procona PS-289 i powiem Wam że nie wiem na co sie zdecydować.
dide
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 21:42

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez xmen » poniedziałek, 11 marca 2019, 07:43

Śledzę tą ciekawą dyskusję i postanowiłem swoje pięć groszu dorzucić. :mrgreen: Używałem pseudo Iwaty EW7790 następnie kupiłem H&S Evolution i fajnie się tym malowało ale czegoś brakowało :?: Po czyszczeniu i to dokładnym iglica lubiła się lekko przykleić do dyszy.Postanowiłem wysupłać troszkę grosza i kupiłem PS -270.I to było Fakt zbiornik jest dosyć duży ale idzie się przyzwyczaić.Za to nic się nie przykleja.Dyszy nie musiałem jeszcze odkręcać choć od zakupu mineło ponad osiem miesięcy.Evo leży ładnie spakowany i czeka w rezerwie. :D
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez wacus47 » poniedziałek, 11 marca 2019, 07:46

Bo mimo wszystko najważniejszy operator. Dobry aerograf może tylko pomóc. To narzędzie - śrubę odkrecisz zarówno Wera jak i chińskim kluczem CRV, ale Wera jest trwalsza i ładniej wygląda. H&S to półka wyżej niż wszystkie chinole, łatwo dostępne części prosty serwis. Efekty można osiągnąć takie same jak Iwata.
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dide » poniedziałek, 11 marca 2019, 08:25

ochli napisał(a):Śledzę tą ciekawą dyskusję i postanowiłem swoje pięć groszu dorzucić. :mrgreen: Używałem pseudo Iwaty EW7790 następnie kupiłem H&S Evolution i fajnie się tym malowało ale czegoś brakowało :?: Po czyszczeniu i to dokładnym iglica lubiła się lekko przykleić do dyszy.Postanowiłem wysupłać troszkę grosza i kupiłem PS -270.I to było Fakt zbiornik jest dosyć duży ale idzie się przyzwyczaić.Za to nic się nie przykleja.Dyszy nie musiałem jeszcze odkręcać choć od zakupu mineło ponad osiem miesięcy.Evo leży ładnie spakowany i czeka w rezerwie. :D


No własnie o tym właśnie myślę tylko czy kupic ten czy PS-298 z dysza 0,3 gdzieś wyczytałem że dysza 0,3 w Proconie to to samo co 0,2 e H&S.
dide
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 21:42

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » poniedziałek, 11 marca 2019, 08:32

dide napisał(a):gdzieś wyczytałem że dysza 0,3 w Proconie to to samo co 0,2 e H&S.


Bez przesady :-)
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości