Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu S-Model 1/72

Właśnie skończyłeś model w 'małej' skali, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu S-Model 1/72

Postprzez temir2 » piątek, 15 marca 2019, 17:31

Witam!
"Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu" - czyli kolejna edycja zabawy pt."Zróbmy sobie czołg" .
Wiem -brzmi to jak tytuł niskobudżetowej produkcji dla koneserów filmów VHS przeznaczonych dla nieco starszej części widowni :lol: , ale w tym akurat wypadku chodzi o model niemieckiego czołgu Pz.Kpfw.I Ausf.A w wykonaniu chińskiego producenta "S-Model" a przeze mnie w oznakowaniu wojsk gen. Franco.

Zawartość pudełka (zawiera dwa modele):

Obrazek

Obrazek

...zbliżenie detali:

Obrazek

Obrazek

Szczególnie wrażenie robią wykonane jako osobne części i doskonale odwzorowane pokrywy otworów obserwacyjnych co umożliwia zrobienie ich w pozycji otwartej oraz niewielka blaszka z osłonami wydechu z filigranową perforacją. Kalki pominę litościwie milczeniem.
Ponieważ model przedstawia pojazd wczesnych serii produkcyjnych a docelowo chciałem zbudować pojazd z nieco późniejszego okresu więc konieczne było wprowadzenie pewnych niewielkich aczkolwiek koniecznych modyfikacji a także dorobienie kilku brakujących drobiazgów. Największym i w zasadzie jedynym ale za to bardzo istotnym mankamentem zestawu są gąsienice. Zestawowe pozbawione są całkowicie rzeźby - to niemal gładkie paski...Konieczna była podmianka na żywiczne z modelu tego pojazdu z czeskiego "Attak'u" , reszta uzupełnień to były jedynie duperele.

...po sklejeniu wygląda to tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pracę ułatwia fakt że wypraski pozbawione są jam skurczowych i nadlewek a poszczególne części są nadzwyczaj dobrze ze sobą spasowane. Jeśli ktoś nie ma zamiaru bawić się w dorabianie detali i zdecyduje się na model "prosto z pudła" to sklejenie całości nawet początkującemu modelarzowi zajmie ok.1h.

...surfejser Gunze 1200:

Obrazek

Obrazek

...kamuflaż + sidolux +kalki +nieśmiały łosz:

Obrazek

Obrazek

...syf po całości:

Obrazek

Obrazek

...oraz porównanie dla zobrazowania wielkości modelu :

Obrazek

...i wreszcie finał:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model w całości malowany akrylami AK47 i Vallejo. Syf -co popadnie: MIG, AK47 itp..Kalkomanie podebrałem z modelu "Italeri" Pz.Kpfw.I Ausf.B. .Piękny Alvaro czyli załogant to nieznacznie przerobiona figurka rodzimej firmy SCIBOR.

Pozdrawiam!
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 22:17

Reklama

Re: Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu S-Model 1/72

Postprzez Atlis » piątek, 15 marca 2019, 17:33

Jakaś sensowna nazwa to problem?

PS: model ładny.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu S-Model 1/72

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 15 marca 2019, 22:22

Czołg ladny, podziwiam malowanie, ale figurka- nie. Jak zwykle u Scibora, ma kompletnie zaburzone proporcje. nie da się znaleźć jakiejś innej?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu S-Model 1/72

Postprzez temir2 » niedziela, 17 marca 2019, 20:22

Witam!
piotr dmitruk napisał(a):Czołg ladny, podziwiam malowanie

:D :D :D
piotr dmitruk napisał(a):Czołg ladny, podziwiam malowanie, ale figurka- nie. Jak zwykle u Scibora, ma kompletnie zaburzone proporcje. nie da się znaleźć jakiejś innej?


Z dobrymi figurkami w tej skali u mnie krucho. Robię z tego co mam. Ta tutaj wg. mnie nie jest aż tak zła, przyjmijmy że kombinezon jest nieco workowaty i nie najlepiej skrojony a może nawet z "dugiej ręki"? ;o) :lol: .

Pozdrawiam!
Piękna wieś Bulowice
Avatar użytkownika
temir2
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 22:17

Re: Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu S-Model 1/72

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 18 marca 2019, 10:14

Czołdżek bardzo mi się podoba.
Pozorant też wcale nie taki zły, może faktycznie jakby nieco krótkie nogi - ale można przyjąć że to kombinezon taki workowaty w kroku. Poza tym ludek wyrzeźbiony jest bardzo fajnie i zawadiacko, jak przystało na hiszpańskiego legionario.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości