DEMAG D7 1/35 ESCI

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez ROMAN » piątek, 4 czerwca 2010, 18:31

To miał być szybki numerek podczas prac nad SWS "UHU", ale jak to bywa z szybkimi numerkami, to co wydaje się łatwe z pozoru bywa utrapieniem. Poniżej DEMAG D7 1/35 ESCI........model z pozoru mały, łatwy i przyjemny. Ale nieeeeeee :twisted:
Okazał zię istnym i jednym z większych utrapień modelarskich ostatniego okresu. Plastik wczorajszej jakości a nadlewek więcej niż na wałach przeciwpowodziowych. Nie było części której nie trzeba by było piłować, czy prostować. Ale skoro mam w zwyczju, że jak zaczne to skończe......więc parłem do przodu jak Armia Radziecka na wiosne........

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez rollingstones » piątek, 4 czerwca 2010, 18:33

O rany a skąd wyciągnąłeś takiego weterana.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez ROMAN » piątek, 4 czerwca 2010, 18:43

...ze sklepu DATA w Łodzi i to niedawno......stał na półeczce i nawet mi się podobał....taki kurdupel w foli zapakowany. Ale jak zaczęłem go składać......wrrrrrrr :evil: już mniej mi się podobał.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez Patterson » piątek, 4 czerwca 2010, 19:19

Bo to zabytkowy model jest :mrgreen: To jest dosłownie weteran :)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez ROMAN » piątek, 4 czerwca 2010, 19:30

Patterson napisał(a):Bo to zabytkowy model jest :mrgreen: To jest dosłownie weteran :)


Znacie może czasokres kiedy został ten model stworzony? Bo plastik zalatywał dawnym PRL'em a kurzu po piłowaniu było jak po żywicy. Na szczęście model został ukończony....mam go skończonego przed sobą :mrgreen: fajnie nawet wyszedł i niedługo go zaprezentuje ;o) Grunt, że kurdupla udało się pokonać. I oczywiśie ten poprzeczny stabilizator (widoczny na fotkach) między przednimi kołami przekleiłem w górę bo to jakaś pomyła instrukcji była. Ale w "gotowcu" już jest poprawnie.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez Patterson » piątek, 4 czerwca 2010, 19:52

Oooo Panie, to prehistoria, o ile mnie pamięć nie myli to model ten produkowali jeszcze w kooperacji również pod swoim drugim szyldem „Scalecraft”. Widziałem wydanie tego modelu już pod szyldem ESCI z bodaj 83 roku. Ale przypuszczam, że model ten jest dużo starszy i mógł być jeszcze robiony w czasach kiedy ESCI było kojarzone wyłączenie z modelami 1/72 w kooperacji z Aurorą która ich pakowała. Tak więc model może sięgać nawet lat 70’. Ale to tak mówię o ile mnie pamięć nie myli, a pamięć mam już nie tą.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez Sebastian » piątek, 4 czerwca 2010, 22:50

Miałem sklejałem i też mną trzepało :) ale na szczęście Italeri zrobiła ;) znaczy puściła w lepszym tworzywie.
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez pawel » piątek, 4 czerwca 2010, 23:06

Sebastian napisał(a):Miałem sklejałem i też mną trzepało :) ale na szczęście Italeri zrobiła ;) znaczy puściła w lepszym tworzywie.
Szkoda tylko, że model Italeri pod pewnymi względami jest gorszy od modelu ESCI...
pawel
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 23 maja 2009, 18:28

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez Sebastian » niedziela, 6 czerwca 2010, 22:41

Tego akurat nie wiem ale tworzywo lepsze łatwiej sklejane.
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez Paweł Czarnocki » wtorek, 8 czerwca 2010, 15:26

Zacny Romanie. A próbowałeś Waść skleić T-64 ze SKIFA ? Popełnij ten model a już nic w modelarstwie nie będzie Ci straszne. :lol: Ja akurat go sklejam.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez ROMAN » wtorek, 8 czerwca 2010, 17:39

Paweł Czarnocki napisał(a):Zacny Romanie. A próbowałeś Waść skleić T-64 ze SKIFA ? Popełnij ten model a już nic w modelarstwie nie będzie Ci straszne. :lol: Ja akurat go sklejam.


Nie, Szanowny Pawle, ale jeśli Waść powiesz gdzie go można nabyć jeszcze, chętnie zmierze się z jego niewdzięcznym plastikiem ku radości pozostałych Forumowiczów. ;o)
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez Paweł Czarnocki » wtorek, 8 czerwca 2010, 18:18

ROMAN napisał(a):Nie, Szanowny Pawle, ale jeśli Waść powiesz gdzie go można nabyć jeszcze, chętnie zmierze się z jego niewdzięcznym plastikiem ku radości pozostałych Forumowiczów. ;o)


Cześć.
Wejdź na znany wszystkim portal aukcyjny i wpisz w wyszukiwarce T-64. Mi przed chwilką pokazało 5 modeli w przedziale cenowym 43-60 złotych. I założymy miniwątek teciakowy. :lol: Ja robię wersję opisana na pudełku jako T-64 A
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez Krystian Ciechowicz » wtorek, 8 czerwca 2010, 20:14

Patterson napisał(a):Bo to zabytkowy model jest :mrgreen: To jest dosłownie weteran :)

Hej.
Czyli mam rozumieć, że nie jest to ten sam model co wydała Italeri ? To nie jest przepak ? Bo jeżeli chodzi o model Italki do mam miłe doświadczenie w składaniu.

dla przypomnienia:
:arrow: http://www.track-link.net/gallery/5517

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez ROMAN » wtorek, 8 czerwca 2010, 20:40

Z tego co widzę, Krystian to chyba te dwa modele, mój i Twój różnią się, więc chyba taki czysty przepak to nie jest. Na pewno inaczej wygląda sposób mocowania lusterek i tych starożytnych migaczy. W Twoim modelu ładniejsze są gąski bo widać że nie ciągną. W Esci gąski są z gumowatego ale twardego tworzywa i dość ciężko je naprowadzić na koła bo grozi łamaniem trzpieni osiowych. Swoją drogą ciekawe dlaczego producent dał dwa komplety gąsek bo one praktycznie niczym się nie różnią. No i mocowanie jak i sama plandeka to zupełnie co innego. Inne jest też mocowanie szyb. W Twoim wklejane chyba od strony kabiny, w moim od przodu....wystarczy włożyć pod wycieraczkę i się trzyma, ale trzeba szybkę obmalować na kolor pojazdu lub coś w formie uszczelki. Na zdjęciu poniżej szybki na sucho włożone. Opony jak i koła napędowe to też nie to samo.

Obrazek

Poza tym na opakowaniu jest jeszcze w zmianka o 15 żołnierzach niemieckich ale dotyczy to chyba tylko wersji modelu na ich rynek bo w tym opakowaniu ich nie ma. Jest za to kierowca.....z gumy o wątpliwej jakości.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: DEMAG D7 1/35 ESCI

Postprzez subgrafik » wtorek, 8 czerwca 2010, 22:09

hmm.. ciekawostka dropsa z tym ze to nie "wierny przepak" esci.
Widzisz Romanie gdyby nie tWoj warsztat pewnie bym sie nigdy nie dowiedzial
a sam pojazd ciekawy i dosc powszechny natomiast omijany modelarsko mam wrazenie?

- hehe ja ze swoim utkwilem na etapie trawienia blach na oslone silnika.

Pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości