Bf 110C - Eduard 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez MIRO » sobota, 11 września 2010, 22:37

Mam przyjemność przedstawić kolejny efekt moich wypocin. Model Eduarda nie wypada najlepiej. Dość powiedzieć, że praca z nim skutecznie odstręczyła mnie od kupna wersji G. Poczekam na Dragona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Reklama

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez Jaho63 » sobota, 11 września 2010, 22:45

Następny maruda. Model bajerka, nawet z tymi babolami, które wypisujecie. Chciałbym taki mieć w 72-ce. :)
Użyłeś Fjuczera?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez MIRO » sobota, 11 września 2010, 23:13

Jaho63 napisał(a):Użyłeś Fjuczera?


Jasne! Wykąpałem oszklenie, kilka warstw pod kalki, mix z matem na koniec.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez Speedking » niedziela, 12 września 2010, 00:02

Gratulacje, że udało Ci się go skończyć. To dopiero drugie 110 Eduarda skończone na naszym forum!
Zdecydowanie przydałoby się więcej fotek, góry, spodu... Z tego co widzę to fajnie wyszły okopcenia (nie wiem tylko czy tzw. poprawnie merytorycznie, nie powinny być bardziej smoliste niż szare?), cośtam się jeszcze dzieje na skrzydłach ale nie za bardzo widać, bo brakuje zdjęcia od góry. Ogon chyba fajny, ale znowu praktycznie nic nie widać. Tak samo o spodzie nic nie można powiedzieć poza tym, że koła masz krzywo :P
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 12 września 2010, 01:06

Fotki średnio wyraźne ale model bardzo się podoba.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez MIRO » niedziela, 12 września 2010, 20:25

Kilka nowych fotek. Niestety z mojego aparatu raczej już nic więcej nie wycisnę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do okopceń to niestety nie znalazłem wyraźnego ujęcia pokazującego okopcenia na czarnym Bf 110. Kilka fotek, które widziałem pokazuje szare okopcenia tuż za rurami wydechowymi. Uczciwie muszę jednak przyznać, że kilku fotkach w tym samym miejscu okopcenia są czarne Co było dalej nie wiem. Jednak w The Messerschmitt Bf 110 in Color Profile na stronie 36 jest piękne zdjęcie 110 C w segmentowym kamuflażu 70/71 w widoku od tyłu. I tam właśnie okopcenia są jasne. Przez analogię więc (70/71 to ciemny kamuflaż) postanowiłem to samo wykonać na swoim modelu.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 12 września 2010, 23:21

Zazdroszczę Ci go. Fajnie go pobrudziłeś. Mnie przekonało.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez spiton » poniedziałek, 13 września 2010, 02:30

Bardzo fajny efekt z tym ogonem z innego samolotu. Fajne ślady eksploatacji. Czarny samolot to zawsze pod tym katem problem, bo się go nie da na czarno brodzić ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez MIRO » poniedziałek, 13 września 2010, 09:01

spiton napisał(a):Bardzo fajny efekt z tym ogonem z innego samolotu. Fajne ślady eksploatacji. Czarny samolot to zawsze pod tym katem problem, bo się go nie da na czarno brodzić ,-)).

Rzecz w tym, że on wcale czarny nie jest. Najpierw zrobiłem gruby czarny preshading. Główny kolor to Tyre Black Gunze, rozjaśniany nieco na środkach paneli bielą. Na początku efekt zróżnicowania kolorów był bardzo mocny, ale potem złagodziłem go pryskając całą powierzchnię bardzo rzadką TB. Na to wszystko poszła jeszcze szara biedronka. Niestety efekt był zbyt mocny i dlatego musiałem jeszcze raz prysnąć rozrzedzoną TB po całości, a linie podziału zapuścić ciemniejszą mieszanką.
Po tych wszystkich zabiegach otrzymałem (co mam nadzieję widać na zdjęciach) ni to czarną, ni to szarą powierzchnię z delikatnymi smugami. Oczywiście, żeby opony odróżniały się od całości zostały pomalowane rozjaśnioną TB.
Potem już tylko trochę srebrnych obić, tensacrom sand oraz piaskowy i brązowy pigment na płaty w okolicach kabiny i opony, okopcenia i gotowe.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » poniedziałek, 13 września 2010, 14:30

Do mnie to malowanie nie przemawia. Trochę wieje nudą. Na moim laptopie samolot pomalowany jest na granatowo. Dobrze, że napisałeś jaki jest kolor w rzeczywistości :) Koła uciekają na zewnątrz, a brudzenie przy kabinie trochę schematyczne. Za to okolice silników czyściutkie i nie poniszczone jakby mechanicy nigdy tam nie zaglądali.
Na plus widzę ładnie pomalowane oszklenie oraz przybrudzone koła.
Wkrótce będe robił swojego Bf 110 także będziesz mógł się zrewanżować ;o)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez shivadog » poniedziałek, 13 września 2010, 14:41

Ja bym powalczył jeszcze ze zdjęciami,
wydaje mi się, że model w rzeczywistości wygląda o niebo lepiej niż na fotkach.

Fotki:
a. zdjęcia są blade-jasne
b. spróbowałbym z czarnym tłem
c. może warto sprawdzić różne źródła światła - dzienne o różnych porach dnia, lampka, wyjść w plener, etc.?

Może warto zrobić jakąś prostą podstawkę?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez MIRO » poniedziałek, 13 września 2010, 19:40

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Do mnie to malowanie nie przemawia. Trochę wieje nudą. Na moim laptopie samolot pomalowany jest na granatowo. Dobrze, że napisałeś jaki jest kolor w rzeczywistości :) Koła uciekają na zewnątrz, a brudzenie przy kabinie trochę schematyczne. Za to okolice silników czyściutkie i nie poniszczone jakby mechanicy nigdy tam nie zaglądali.
Na plus widzę ładnie pomalowane oszklenie oraz przybrudzone koła.
Wkrótce będe robił swojego Bf 110 także będziesz mógł się zrewanżować ;o)

Pozdrawiam


Nie, granatowy to on nie jest :mrgreen: . Koła? Po mojemy są ok. Według planów w REVI były odchylone o 8 stopni od pionu i tak to właśnie odwzorował Eduard - sprawdź ten element w wypraskach. Co do silników, to masz rację. Zapomniałem o zaciekach, to na pewno ożywi ten obszar. Cóż, starość jest straszna i jeszcze ten Niemiec co mi wszystko chowa...
Czekam na Twój warsztat. Nie omieszkam pozrzędzić, choć biorąc pod uwagę poziom Twoich prac nie będzie to łatwe.

shivadog napisał(a):Ja bym powalczył jeszcze ze zdjęciami,
wydaje mi się, że model w rzeczywistości wygląda o niebo lepiej niż na fotkach.

Fotki:
a. zdjęcia są blade-jasne
b. spróbowałbym z czarnym tłem
c. może warto sprawdzić różne źródła światła - dzienne o różnych porach dnia, lampka, wyjść w plener, etc.?

Może warto zrobić jakąś prostą podstawkę?


Coś pokombinuję, jak znajdę trochę wolnego czasu.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez el Rozito » poniedziałek, 13 września 2010, 20:03

Fajnie by było gdybyś linie podziału zapuścił jakimś jasnym kolorem imitującym kurz. Kolor wydechów jest jakiś taki :-/ nieprzekonujący, brak mi zróżnicowania tonalnego i nawet przewodów hamulcowych nie zrobiłeś... Ogólnie jak Daniel zauważył trochę wieje nudą...
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez dewertus » wtorek, 14 września 2010, 11:52

Marudzicie koledzy malkontenci chyba tylko dla samej zasady. Samoloty z jednolitym malowaniu (zwłaszcza nocnym) wieją nudą - taka ich uroda i już.

Mnie się model podoba, przetarcie czarnej farby w okolicach kabiny i okopcenia wyglądają bardzo ciekawie.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 110C - Eduard 1/48

Postprzez Pawel Burchard » wtorek, 14 września 2010, 13:38

To ja też swoje pięć groszy... mnie jak zwykle rażą detale w tym przypadku koła podwozia głównego, w rzucie z przodu wygląda ten samolocik jak baletnica. W C/D były zupełnie inne koła starszego typu. Całkiem przywoite robi Aerocast. Gdyby udało Ci się je podmienić było by cool :)
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości