TIE Advanced (~1:72, Revell)

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa sci-fi., fantasy i kosmicznego.

TIE Advanced (~1:72, Revell)

Postprzez Cichociemny » czwartek, 6 stycznia 2011, 21:09

Obrazek
Revell ~1:72
Postanowiłem pokazać ostatnio ukończony przeze mnie model, chociaż określenie "model", to może w tym przypadku zbyt wiele. Jednak niewiele się w tym podforum dzieje, więc wstawiam galerię.

Zestaw Revella należący do serii "Easy Kit Pocket". Jest to tzw snap-kit do złożenia bez użycia kleju, fabrycznie pomalowany. Jednak ja kleju użyłem, a w paru miejscach także szpachli i polistyrenu. Całość przemalowałem.

Zestaw jako taki sprawił na mnie dobre wrażenie, moim zdaniem w sam raz dla dzieciaków. Z mojego punktu widzenia cała seria wypuszczona jakiś czas temu przez Revella ma jednak dwie dosyć istotne wady. Po pierwsze, modele nie są w jednej skali. Po drugie, nie ma w ofercie TIE Fightera. Porażka. No ale imperium Lucasa jest teraz nastawione na trzepanie zysków z beznadziejnych wojen klonów, więc co się dziwić.

Nie nudzę więcej, parę zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla ciekawych. Oryginalnie, po sklejeniu, model wyglądał tak.
Obrazek

Jak zwykle, wszelkie komentarze mile widziane.
Tymczasem.
Ostatnio edytowano środa, 12 stycznia 2011, 00:16 przez Cichociemny, łącznie edytowano 1 raz
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Reklama

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 6 stycznia 2011, 23:34

Bardzo fajny, sprawia wrażenie rzeczywistego obiektu. To ostatnie zdjęcie wiele mówi.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez Slash » czwartek, 6 stycznia 2011, 23:35

W filmie mógłbyś grać :mrgreen:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez Cichociemny » sobota, 8 stycznia 2011, 22:32

Dzięki za opinie. Fajnie, że się komuś podoba.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez ROMAN » sobota, 8 stycznia 2011, 22:54

Kompletnie nie mam pojęcia o tego typu modelarstwie ale powiem Ci jedno - podoba mi się. Więcej, model bardzo fajnie zrobiony ale powaliły mnie ......... zdjęcia. Zwłaszcza dwa przedostatnie. Są przecudnej urody. Udały Ci się.

Pozdrawiam i gratulacje za bardzo piękne przedstawienie niszowego modelarstwa.


ps. Zrób tylko "enterki" między fotkami. ;o)
Ostatnio edytowano sobota, 8 stycznia 2011, 23:10 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez rollingstones » sobota, 8 stycznia 2011, 23:02

przedstatnie zdjęcie - to zdjęcie roku - rewelcja !!!!!!! ( dużo wykrzykników bo ja też jestem Sebastian ;o) )
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez Ostach » niedziela, 9 stycznia 2011, 01:57

Fajny modelik. Duży jest? Jako fan SW powiem Ci, że dałeś radę. A Wojny Klonów są całkiem fajne, mnie się podobają. Target wiadomo jaki jest ale dzięki temu Saga żyje!
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez sternik » niedziela, 9 stycznia 2011, 23:24

Gdybym nie wiedział czym są pockety SW pomyślał bym, że to jakaś żywica . Gratulacje -Rewelacyjne wyszło to maleństwo :)
Pochwal się nim na http://www.galaxykits.com/ :)
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
sternik
 
Posty: 158
Dołączył(a): środa, 13 października 2010, 22:18
Lokalizacja: Brux/Wawa

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez spiton » niedziela, 9 stycznia 2011, 23:32

Fajne foty. Lepsze niż sam model. Gdyby model miał ostrzejszy detal, to byłaby rewelacja.
Bo foty są naprawdę super, ale przez to ujawniają babole.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: TIE Advanced (~1:72, Revell)

Postprzez Cichociemny » środa, 12 stycznia 2011, 00:15

Dziękuję za kolejne opinie. Szczególnie cieszy mnie, że zdjęcia przypadły do gustu.

Ostach napisał(a):Duży jest?

Niestety nie zrobiłem żadnego zdjęcia z jakimś elementem odniesienia. Mogę więc tylko napisać, że szeroki (bo jakoś ciężko tu mówić o rozpiętości) jest na ok. 77mm.

Swoją drogą, jeszcze dwa słowa w kwestii skali tego zestawu. Przy zakładaniu wątku zmierzyłem model i w porównaniu z wymiarami oryginału znalezionymi w sieci wyszło coś około 1:128. Na taką zresztą informację trafiłem też na jakimś forum modelarskim. Nie dawało mi to jednak spokoju, bo wydawało mi się, że podczas klejenia figurka Vadera sprawiała wrażenie bardziej "siedemdwójkowej". Poszukałem więc jeszcze trochę i trafiłem na interesujący wątek na forum britmodeller. Jeden z użytkowników porównał model Revella z TIE Fighterem w 1:72 z Fine Molds i okazało się, że są bardzo zbliżone wielkością. Więc powyższy model jest w skali około 1:72.

sternik napisał(a):Pochwal się nim na http://www.galaxykits.com/ :)

Nie przepadam za takimi jednorazowymi "wrzutkami", ale nad propozycją pomyślę.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: TIE Advanced (~1:72, Revell)

Postprzez spiton » środa, 12 stycznia 2011, 00:22

Wygląda na większy.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: TIE Advanced (~1:72, Revell)

Postprzez Ostach » środa, 12 stycznia 2011, 01:34

Skoro on tak wygląda, bez żadnego przerabiania i detalowania to mnie przekonałeś do tych modelików!
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 01:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: TIE Advanced (~1:72, Revell)

Postprzez sternik » środa, 12 stycznia 2011, 04:17

O skali w modelach Revella z serii Easy ciężko cokolwiek powiedzieć. Mierzyłem ostatnio model easy kit Delta 7b i po przeliczeniu wychodzi, że model został opracowany w skali 1:40,ale jednostka R jest juz w skali 1:37, a sama figurka w 1:50.
Jednak większość modeli z serii SW jest bardzo fajnie odwzorowana i po malowaniu i kilku drobnych doróbkach mogą się całkiem ładnie prezentować. Nie wspominając o Japońcach którzy potrafią włożyć do tego maleństwa elektronikę i zrobić podświetlaną kabinę i silniki :)
Obrazek
Zdjęcie ze strony http://dorobou.blog.so-net.ne.jp/
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
sternik
 
Posty: 158
Dołączył(a): środa, 13 października 2010, 22:18
Lokalizacja: Brux/Wawa

Re: TIE Advanced (~1:128, Revell)

Postprzez Okrach » czwartek, 13 stycznia 2011, 21:53

May the Force be with You, Master :D

CUDO ZROBILES! - Mam tego Revella w pudelku jeszcze razem z TIE Interceptorem, Infiltratorem i paroma innymi. Szkoda ze modele nie sa w jednej skali :( CT Drop Ship jest w innej skali jak TIE Fightery czy X-Wing. Motywujace foty.

Ja mam Clone Wars the Movie i oba Sezony i jak dla mnie BOMBA - oglada sie naprawde przyjemnie. Prawda do wizerunku postaci trzeba sie przyzwyczaic ale potem...trudno sie odzwyczaic - serial wciaga :D

Cool ze jest co ogladac z cyklu Gvezdne Valky i ze Season 3 is on its way :mrgreen:
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 12:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: TIE Advanced (~1:72, Revell)

Postprzez Przemos19 » niedziela, 13 marca 2011, 19:51

Jakich kolorów użyłeś? :)
Tie Fighter z tej serii zostanie wydany w tym roku przez Revell :)
http://przemos85.blogspot.com/ - modelarski i wargamingowy blog m.in. o systemie bitrewnym Battlegroup Kursk i OWW2.
http://www.oww2.eu - modelarstwo, wargaming i recenzje modeli w skali 1/72 i 1/76.
Nieoficjalna polska strona systemu bitewnego Operation : World War 2.
Wstąp, zobacz, dołącz, działaj!
Przemos19
 
Posty: 53
Dołączył(a): niedziela, 13 marca 2011, 17:29

Następna strona

Powrót do Sci-fi., kosmiczne, fantastyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości