Noże modelarskie

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Noże modelarskie

Postprzez Nugget » czwartek, 20 stycznia 2011, 17:36

ja tam mam noże stanleya fatmax i to mi wystarcza
Pozdrawiam Stanisław Tarasek
Avatar użytkownika
Nugget
 
Posty: 671
Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2011, 20:53

Reklama

Re: Noże modelarskie

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 20 stycznia 2011, 18:22

Ricco napisał(a):Zestaw dobry dla początkującego modelarza


skąd to powszechne przekonanie, że jak coś jest chłamem, to jest własnie w sam raz dla poczatkującego modelarza? co za idiotyzm. w syuacji, kiedy ktoś nie ma umiejętności warsztatowych, to ma jeszcze dodatkowo borykac się z niedogodnościami sprzętowymi? I wydawac bez sensu pieiądze na coś, co ani nie posłuży długo, ani nie wyrobi własciwych nawyków?

a druga rzecz- co z tego, ze powyższy zestaw kosztował tylko 20 PLN? po pierwsze większosc elementów, ktróre on zawiera nigdy nie znajdzie zastosowania, po drugie, kiedy jednak znajdą, to nie posłuża długo. to jest zwykłe wyrzucanie piniedzy w błoto. za podobną kwotę mozna kupić co prawda nie zstaw, ale tez nie jednorazowy- bo porządna obsadka/uchwyt na ostrza to inwestycja na wiele lat.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Noże modelarskie

Postprzez bigtank » czwartek, 20 stycznia 2011, 18:55

Hehe , baziew nie z tej ziemi , plastik jak plastik , ale nożyki szajs wierutny tępią się momentalnie ... Olfa dwa razy mnie zawiodła natomiast . Złamały się te odlewane trzymadła i kicha :-/ . Ale to pewnie dlatego że grubsze materiały używam czy cuś ... ;o)
Andrzej
Sie wydłubał TKS 1:15
http://bigtank120.blogspot.com
Avatar użytkownika
bigtank
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Noże modelarskie

Postprzez HK » czwartek, 20 stycznia 2011, 19:00

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
Ricco napisał(a):Zestaw dobry dla początkującego modelarza

skąd to powszechne przekonanie, że jak coś jest chłamem, to jest własnie w sam raz dla poczatkującego modelarza?

W dodatku, jeśli nawet nowe hobby się szybko znudzi, to porządny sprzet ma szanse jeszcze znaleźć nabywcę. Zawsze to trochę
pieniędzy sie odzyska, ktoś będzie miał radochę że okazja mu sie trafiła, a i środowisku na dobre wyjdzie :)
bigtank napisał(a):(...)ale nożyki szajs wierutny tępią się momentalnie ...

No to nie problem, przecież jak widać na zdjęciu ostrzałkę dołączyli ;o)
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Re: Noże modelarskie

Postprzez mr.jaro » piątek, 21 stycznia 2011, 14:00

Qli napisał(a):...będę wiedziała...

Hmm, a ja wczesniej o "chlopaku" pisalem. Tak to jest, kiedy brak chocby imienia w podpisie.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Noże modelarskie

Postprzez malinowski » piątek, 21 stycznia 2011, 14:06

Qli napisał(a):Witam wszystkich.
Dzisiaj zakupiłem zestaw noży modelarskich z Biedronki w mega okazyjnej cenie;D


Raz "wiedziała" raz "zakupiłem" to jak w końcu?
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 13:49

Re: Noże modelarskie

Postprzez Ricco » piątek, 21 stycznia 2011, 16:49

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
Ricco napisał(a):Zestaw dobry dla początkującego modelarza


skąd to powszechne przekonanie, że jak coś jest chłamem, to jest własnie w sam raz dla poczatkującego modelarza? co za idiotyzm. w syuacji, kiedy ktoś nie ma umiejętności warsztatowych, to ma jeszcze dodatkowo borykac się z niedogodnościami sprzętowymi? I wydawac bez sensu pieiądze na coś, co ani nie posłuży długo, ani nie wyrobi własciwych nawyków?

a druga rzecz- co z tego, ze powyższy zestaw kosztował tylko 20 PLN? po pierwsze większosc elementów, ktróre on zawiera nigdy nie znajdzie zastosowania, po drugie, kiedy jednak znajdą, to nie posłuża długo. to jest zwykłe wyrzucanie piniedzy w błoto. za podobną kwotę mozna kupić co prawda nie zstaw, ale tez nie jednorazowy- bo porządna obsadka/uchwyt na ostrza to inwestycja na wiele lat.


Widzę że tutaj ciężko jest napisać cokolwiek tak żeby ktoś póżniej nie zrobił z igły wideł.

Nie twierdzę że ten zestaw jest Bóg wie jaki wspaniały,bo każdy kto miał z takowym lub podobnym zestawem styczność wie czego można się spodziewać. Inna sprawa jest jego przydatność dla kogoś kto zaczyna przygodę z modelarstwem.

Zadajmy sobie pytanie, czy początkujący mając do dyspozycji np. aż całe 150 zł, pójdzie sobie do sklepu i kupi jakiś niedrogi model, do tego podstawowe narzędzia (choćby takie jak ten zestaw za 20 zł),farby i może jeszcze styknie na kilka pędzli, czy może wyda całe pieniądze na matę i zestaw super nożyków,a potem przyjdzie do domu i będzie się na nie gapił albo podłubie nimi w zębach lub zrobi sobie pedicur?
Mi się wydaje że biorąc pod uwagę aspekt finansowy wybierze pierwszą opcje,wszakże modelarstwo jakie by ono nie było nie jest hobbym tanim.
Ricco
 

Re: Noże modelarskie

Postprzez Qli » piątek, 21 stycznia 2011, 16:59

Dokładnie tak jak napisał Ricco. Nie zawsze są fundusze na to, żeby kupić coś lepszego, droższego i wgl.

malinowski napisał(a):
Qli napisał(a):Witam wszystkich.
Dzisiaj zakupiłem zestaw noży modelarskich z Biedronki w mega okazyjnej cenie;D


Raz "wiedziała" raz "zakupiłem" to jak w końcu?


pomyliło mi się, każdemu się zdarza pomyłka...
Qli
 

Re: Noże modelarskie

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 21 stycznia 2011, 17:03

Ricco napisał(a):Widzę że tutaj ciężko jest napisać cokolwiek tak żeby ktoś póżniej nie zrobił z igły wideł.


wystarczy pisać mądrze, wtedy nie ma potrzeby szukania wideł..
tymczasem znowu:
Ricco napisał(a):czy może wyda całe pieniądze na matę i zestaw super nożyków


a po grzyba komu mata jako pierwszy zakup? ona sama w sobie to tak gdzieć w dalekim ogonie rzeczy potrzebnych się ciągnie. poza tym mowa już parokrotnie tu była, że zamiast bogatego w rzeczy niepotrzebne i kiepskiej jakości można w podobnej cenie kupić jedno narzedzie, które swoja jakością zapewni wyski komfort pracy przez lata.

Qli napisał(a):Nie zawsze są fundusze na to, żeby kupić coś lepszego, droższego i wgl.


tym bardziej warto rozsądnie tymi drobnymi kwotami gospodarować, i zamiast wydawac pieniadze na kolorowe śmieci kupić rzecz jedną, a wysokiej jakości
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Noże modelarskie

Postprzez Patterson » piątek, 21 stycznia 2011, 17:43

Zresztą z praktyki wiem, że najbardziej uniwersalne jest klasyczne spiczaste ostrze które przydaje się nawet gdy się ułamie czubek albo stępi tak, że nawet palca nie przecina. :P . Ma szerokie zastosowanie jako przecinak, skrobak, drapak, rylec, nożyk, piłka, szpachelka, a nawet używałem go jak wiertła :lol: Wszystkie pozostałe to bajery których w praktyce nigdy nie używałem.
Obrazek


Swoją drogą, niemarkowe ostrza są niebezpieczne, w tych lepszych złamie się co najwyżej czubek przy karkołomnej pracy, a w tych tandetnych odstrzeliło mi całe ostrze tuż przy oprawce, wykonując elegancką spiralę w ścianę - dobrze, że nie w twarz.

A solidna oprawka Exela całkowicie metalowa to wydatek około 7 złotych, moja ma już ponad 10 lat i poza lekkim luzem na gwincie, działa nadal. Za 2 dychy masz solidną oprawkę, 13 ostrzy i jesteś gość , że ho ho :-o

http://www.martola.com.pl/pl144/produkt ... duty_knife
Ostatnio edytowano piątek, 21 stycznia 2011, 17:45 przez Patterson, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Noże modelarskie

Postprzez HK » piątek, 21 stycznia 2011, 17:44

Ricco napisał(a):(...)wszakże modelarstwo jakie by ono nie było nie jest hobbym tanim.

A ja wszakże uważam, że modelarstwo plastikowe jest jednym z najtańszych hobby jakie znam.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Re: Noże modelarskie

Postprzez Michal » sobota, 22 stycznia 2011, 21:28

Kupiłem dzisiaj ten zestaw. Wstępnie wygląda na nadający się do drobnych robótek. Jak na moje potrzeby pancerniaka 1:72 - ujdzie. Siłowo rzeczywiście lepiej się do niego nie przykładać. Jak coś nimi więcej podłubię to napiszę jak wyszło.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Noże modelarskie

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 23 stycznia 2011, 03:19

Michal napisał(a):do drobnych robótek

zamiatanie, obciąganie i takietam?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Noże modelarskie

Postprzez ROMAN » niedziela, 23 stycznia 2011, 03:44

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
Michal napisał(a):do drobnych robótek

zamiatanie, obciąganie i takietam?



Kamil, powiedz mi dlaczego ja tak lubię od lat czytać Twoje posty. Czy to Twoja inteligencja? Czy nie trafność adwersarzy?
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Noże modelarskie

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 23 stycznia 2011, 11:33

..masochizm raczej
Kamil Feliks Sztarbała
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości