MIG 23 MF 1:48 Italeri

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez GEM » wtorek, 23 sierpnia 2011, 09:04

Witam ponownie. Dawno mnie tutaj nie było. Chciałbym wam dzisiaj pokazać mój nowy model.
MiG 23 MF. Skala 1:48 Italeri. Numer boczny 149. Postanowiłem zmierzyć się z tym zestawem, trochę z przypadku. Na wystawie w Bytomiu, rozmawiałem z jednym z oglądających , staliśmy przy moim Su. I on powiedział że ładnie by tu wyglądał jeszcze Mig 23 w 1:48, ale tego nie da rady zrobić. Bo jedyny zestaw z Italeri jest do d…. Po kilku dniach przypomniałem sobie o rozmowie, i pomyślałem …..Co? ja nie zrobię? Podjąłem tą walkę. Z tym zestawem na pewno wielu z was się spotkało. Powiem tak w skrócie co w nim zrobiłem. Został przerobiony trochę kadłub, profil statecznika pionowego, zmienione mocowanie stateczników poziomych. Od podstaw zostały wykonane golenie kół, Korekty wymagało prawie wszystko. Nacinałem od nowa linie podziału, robiłem nowe nitowanie. Z blaszek Eduarda robiłem dyszę, i wnętrze kabiny. Z innego modelu wykorzystałem rakiety R60. Nie wszystko wyszło tak jak chciałem, Nie wszystko można było poprawić. Ale coś jednak z tego wyszło. Taką mam nadzieję. Zrobiłem kilka fotek w plenerze, i chcę je wam zaprezentować. Docelowo model będzie stał na podstawce, dorobię drabinkę, jakieś wyposarzenie lotniskowe itp. Na końcówki rakiet będą założone zagłuszki, w tej chwili jest to tylko pomalowane. Zapraszam do spojrzenia na zdjęcia i ocenę ,co mi z tego wyszło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Reklama

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez shivadog » wtorek, 23 sierpnia 2011, 09:09

Pięknie!
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez ROMAN » wtorek, 23 sierpnia 2011, 09:19

Wygląda świetnie a ostatnie plenerowe ujęcie bardzo fajne.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez Pan_Cerny » wtorek, 23 sierpnia 2011, 09:34

Piękności!
Czy jest gdzieś jego warsztat? Chętnie bym się dowiedział czym go malowałeś.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez Jaho63 » wtorek, 23 sierpnia 2011, 09:47

Dla mnie niemal idealny. Mało "rozebrany" a za to mocno przekonujący do bycia oryginałem, (choć sam samolot jest mi obcy).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez lejgo_inc » wtorek, 23 sierpnia 2011, 09:53

Dobrze że poubierany :) 23 ma wystarczająco pierzastą sylwetkę. Elegancko tu sportretowaną.
Bardzo dobre fotki - potrafisz pokazać subtelności poukrywane w malowaniu modelu. Co tu dużo mówić wygląda całkiem jak żywy; mnie bardzo przekonuje zróżnicowanie połysku paneli. Mam wrażenie że forumowa dyskusja "czego brakuje Su" wpłynęła pozytywnie również na MiGa.
Czy jest szansa żeby zajrzeć z bliska do kabiny i na podwozie?
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez Manfred » wtorek, 23 sierpnia 2011, 10:08

Witam
Przez pierwszą chwilę szukałem wśród tych zdjęć, zdjęć modelu. W końcu do mnie dotarło, że to jest właśnie model. Dla mnie mistrzostwo.
Avatar użytkownika
Manfred
 
Posty: 145
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2008, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez PsyhoSpider » wtorek, 23 sierpnia 2011, 11:01

Gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcie byłem pewien że to zdjęcie prawdziwego samolotu. Bardzo fajnie wyszedł.
Warsztat Obrazek
Avatar użytkownika
PsyhoSpider
 
Posty: 230
Dołączył(a): poniedziałek, 16 listopada 2009, 18:57
Lokalizacja: Nysa

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez GEM » wtorek, 23 sierpnia 2011, 11:27

Witam. Dzięki za pierwsze przychylne opinie. Jest kilka pytań , postaram się trochę odpowiedzieć.
Pan_Cerny napisał(a):Piękności!
Czy jest gdzieś jego warsztat? Chętnie bym się dowiedział czym go malowałeś.

Warsztat prowadziłem na sąsiednim forum. Model początkowo był zgłoszony do konkursu, ale w końcu z konkursu zrezygnowałem a warsztat już tam pozostał. tutaj można zobaczyć postęp prac. http://www.forum.modelarstwo.org.pl/vie ... 88&t=46995
Model jest malowany farbami Gunze i Tamiya.
lejgo_inc napisał(a): Mam wrażenie że forumowa dyskusja "czego brakuje Su" wpłynęła pozytywnie również na MiGa.
Czy jest szansa żeby zajrzeć z bliska do kabiny i na podwozie?

Myślę że dyskusja nad Su na pewno wpłynęła pozytywnie. Kiedyś już gdzieś pisałem że staram się wyciągać wnioski z każdej uwagi. Co nie oznacza że ten model jest zrobiony dla zaspokojenia tamtej dyskusji. Przy malowaniu tego modelu miałem zamiar uzyskać taki efekt, i ja osobiście jestem z tego zadowolony. Zdjęć kabiny skończonej nie mam, widać trochę w warsztacie, ale tam moim zdaniem za bardzo nie ma się czym chwalić. Jak pisałem wykorzystałem blachy Eduarda- malowane, a Edkowy kolor, jest nie do podrobienia. Ścianki boczne kabiny pomalowałem farbą MM tą najbardziej zbliżoną do tego koloru, i niestety ale wyszło lekko dwukolorowo. Jak zrobię jeszcze zapowiadaną podstawkę z wyposażeniem to postaram się zrobić fotkę kabiny.
Jeśli chodzi o fotki. Ja sam byłem zdziwiony że tak potrafię zrobić. ;o)
Ostatnio edytowano wtorek, 23 sierpnia 2011, 11:56 przez shivadog, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ort
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez topik77 » wtorek, 23 sierpnia 2011, 12:27

Totalny czad. Jeszcze jak się przeglądnie warsztat to dopiero szczena opada. Brawo. Dla mnie poziom z kosmosu, nie do doścignięcia.
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 23:15

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez Slash » wtorek, 23 sierpnia 2011, 14:08

Oczy mnie mylą czy widzę pod światło zróżnicowanie mat/satyna? Bardzo fajny MiG. Moim subiektywnym zdaniem lekko odstają od reszty koła (mogłyby być oponki matowe do końca) i podwieszenia. Nie wiem czy po prostu tego nie widać na fotkach, ale przydałoby im się trochę delikatnego łosza:

Obrazek
Obrazek

Poza tym duże gratsy!
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 23 sierpnia 2011, 14:47

Ja bym jeszcze dodał, że oponkom przydałoby się delikatne spiłowanie, żeby nie stał na paluszkach, a także mam prośbę o nie robienie zdjęć pod słońce. Są klimatyczne, ale trudno ocenić sam ciemny model. Ale z tego co widać, to faktycznie, bardzo ładnie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9939
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez AndrzejS » wtorek, 23 sierpnia 2011, 15:14

Slash napisał(a):Oczy mnie mylą czy widzę pod światło zróżnicowanie mat/satyna?


Ha , poszukaj zdjęć naszych Su-22 i F-16 .Jest dokładnie tak samo . :)

Slash napisał(a):. Moim subiektywnym zdaniem lekko odstają od reszty koła (mogłyby być oponki matowe do końca)


Koła ,a właściwie opony nigdy nie sa w jednym odcieniu . Boki sa swiecace ,no półmatowe, powierzchnie styku z podłozem -matowe .A po deszczu gdy opona oddaje ciepło z ladowania ...to dopiero. :mrgreen:
AndrzejS
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 8 sierpnia 2009, 21:34

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez Slash » wtorek, 23 sierpnia 2011, 15:51

AndrzejS napisał(a):Ha , poszukaj zdjęć naszych Su-22 i F-16 .Jest dokładnie tak samo . :)

Poprzednim razem zachęcaliśmy kolegę GEM'a do wykonania tego na modelu Su-22. Dla tego teraz z radością zaobserwowałem ten efekt na MiGu. Tylko, że tam zróżnicowanie jest widoczne pomiędzy poszczególnymi kolorami na samolocie.
AndrzejS napisał(a):Koła ,a właściwie opony nigdy nie są w jednym odcieniu .

Bo natychmiastowo są brudne na bieżniku ;o)

AndrzejS napisał(a):Boki sa swiecace ,no półmatowe, powierzchnie styku z podłozem -matowe .A po deszczu gdy opona oddaje ciepło z ladowania ...to dopiero. :mrgreen:

Światła idea, tylko trzeba umieć wszystko razem zgrać w jakaś "interpretowalną" formę. Widziałeś kiedyś model samolotu "po lądowaniu" lub "po deszczu" co było oczywiste dzięki odcieniom opon? ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: MIG 23 MF 1:48 Italeri

Postprzez Georg01 » wtorek, 23 sierpnia 2011, 16:35

No cóż, czapka z głowy. Piękna robota i podziwiam to wykonanie. To jest prawdziwe modelarstwo ! Kiedyś kleiłem ten zestaw jeszcze jako Esci, ale to był taki gniot, że poległem w trakcie. Przeróbka właściwie wszystkiego, bo prosto z pudła wychodził potworek. Nie będę wracał do tego modelu, poczekam jak ktoś wyda w miarę poprawnego :)

Pozdrowienia no i teraz czekamy na MiGa-29 do kompletu :mrgreen:
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości