Fokker DR.1 RODEN 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez GEM » środa, 21 listopada 2012, 20:54

Model, który zrobiłem jakiś czas temu, ale dopiero teraz doczekał się galerii.
Prezentowany model to Fokker DR.1 nr. 477/17. Jest to jeden z samolotów, na których latał Baron Richthofen.
Model z zestawu firmy RODEN. Skala 1:32. Do częściowej waloryzacji wykorzystałem blachy Part. Wnętrze kabiny pilota w większości wykonany od podstaw. Model może sprawić pewne problemy w montażu, dlatego podczas klejenia należy przed przyklejeniem części dobrze wszystko dopasować. Bardzo przykra niespodzianka spotkała mnie przy nakładaniu kalek. Niestety musiałem robić to dwa razy. Model sprawia wrażenie mało efektownego, ale odegrał na tyle ważną rolę w historii lotnictwa, że postanowiłem włączyć go do mojej kolekcji. To tyle pisania zapraszam do oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedno spojrzenie na to, czego nie widać w sklejonym modelu. Wnętrze kabiny przed wklejeniem w kadłub.
Obrazek
Życzę miłego oglądania.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Reklama

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez Phantom » środa, 21 listopada 2012, 21:18

Bardzo mi się podoba ! Podaj nazwę firmy która robi tak piękne drewniane śmigła :) Gratulacje.
Avatar użytkownika
Phantom
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2011, 09:47
Lokalizacja: małopolska

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez Adam » środa, 21 listopada 2012, 21:39

Witam konkurenta, ;o)
Pięknie wyszło tobie.
Przy okazji mam dwa pytania.
1 Jak się tak ładnie maluje śmigło?
2 Jak widać w moim wątku, właśnie zabrałem się za silnik. Tak na moje oko to ten rodenowski może sprawić trudności ze spasowaniem, czy nie jest on ździebko za duży?

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez GEM » środa, 21 listopada 2012, 21:57

Dziękuję za pierwsze oceny.
Phantom napisał(a):Podaj nazwę firmy która robi tak piękne drewniane śmigła :)

To śmigło zrobiła firma.....GEM ;o)
Adam napisał(a):Witam konkurenta, ;o)
Pięknie wyszło tobie.
Przy okazji mam dwa pytania.
1 Jak się tak ładnie maluje śmigło?
2 Jak widać w moim wątku, właśnie zabrałem się za silnik. Tak na moje oko to ten rodenowski może sprawić trudności ze spasowaniem, czy nie jest on ździebko za duży?

Adam.

Adamie myślę, że nie jestem Twoim konkurentem, raczej gościem, który czasami Ciebie podpatruje i się uczy. Jak wiesz ten model powstał jeszcze przed rozpoczęciem przez Ciebie warsztatu.
Śmigło nie jest malowane, ale wystrugane ze sklejki modelarskiej, wg. wskazówek, które kiedyś zamieścił Wojtek Fajga.
Czy silnik Rodena ma właściwą średnicę to nie wiem, ale faktycznie był problem z jego spasowaniem. Ale moim zdaniem zdecydowanie za gruba jest w zestawie osłona silnika. Ja ją od środka dość mocno pocieniłem. Teraz pasuje na tyle, że silnik ze śmigłem swobodnie się obraca.
Ostatnio edytowano czwartek, 22 listopada 2012, 08:48 przez GEM, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez waran » środa, 21 listopada 2012, 22:49

Miałem przyjemność kilka razy oglądać ten model w realu.Po prostu super robota,a co do tej nauki to chyba odwrotnie powinno być ;o) .
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez DUDE » czwartek, 22 listopada 2012, 09:31

Nie no, wszystko co GEM prezentuje to "żylety", "rodzynki" i "rurki z kremem" :)
Robota na medal!
pozdrawiam,
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 22 listopada 2012, 10:13

Inteligentnie wykonany model. Widac pracę nie tylko rąk.
Malowanie na skrzydłach zbliża się do doskonałości, to na kadłubie wygląda trochę słabiej.
Silnik natomiast jest słabym punktem.
Śmigło fajne, ale kolor jasnego drewna nie jest chyba tym najlepszym wyborem. Wojtek F. sklejał chyba cienkie forniry, żeby otrzymac swój efekt.
Gdzie znalazłeś, że na spodzie miał różnego formatu znaki?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez Adam » czwartek, 22 listopada 2012, 10:14

Nikt nie jest doskonały, a nasze forum, ja traktuje tak jak to było w starożytności, jako miejsce wymiany i sądu .
Wymieniamy się tutaj różnymi technikami modelarskimi i oczywiście sądzimy innych. Jak wszędzie sąd może mieć działanie budujące i destrukcyjne.
A ponieważ uważam się za istotę niedoskonałą to większość osądów traktuję jako rzecz, która ma mnie uczynić lepszym.
Waran chyba ma rację :P i parząc na dzieło GEM-a to tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jeszcze sporo mi brakuje do bycia naprawdę dobrym. Mojego Fokkera traktuję trochę jako poligon doświadczalny, bo jest to mój pierwszy model w tej skali, a wiadomo, że nie wszystko można przenieść 1:1 z modelarstwa w skali 1:72.
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez GEM » czwartek, 22 listopada 2012, 11:12

Grzegorz2107 napisał(a):Gdzie znalazłeś, że na spodzie miał różnego formatu znaki?

Znalazłem w necie takie zdjęcie
Obrazek
Teraz dopiero zwróciłem uwagę że wzór jednego krzyża zrobiłem zły. :oops:
Dziękuję za wszystkie uwagi. Zdaje sobie absolutnie sprawę że model ma wiele niedoróbek. Można było coś zrobić inaczej, ale było tak: chciałem zrobić sobie odskocznię od "rur'. Model dostałem w nagrodę za jeden z konkursów. Zafascynowało mnie jak zrobić ten charakterystyczny kamuflaż, jak zrobić drewniane śmigło, itd. A co ciekawe, tyle lat już kleję modele, a uwierzcie mi że jest to pierwszy model w barwach niemieckich. Model traktowany typowo jak przedszkole w budowie szmato płatów. Silnik na pewno mógłby być lepszy, ale na pierwsze nauki nie chciałem za bardzo inwestować. Postanowiłem wycisnąć z zestawu ile się da.
Pozdrawiam Grzegorz
Jak coś robisz - rób to dobrze. Jak masz robić źle, nie rób tego wcale - szkoda czasu !
Warsztat :
GEM
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 17:17

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez xmald » czwartek, 22 listopada 2012, 11:32

Świetna robota. Kamuflaż smugowy wyszedł CI naprawdę świetnie! O silniku wypowiedzieli się już przedmówcy... Śmigło zrobiłeś moim zdaniem eleganckie, od razu widać, że to drewno a nie pomalowany plastik. Z resztą płozy pod skrzydłami też chyba z forniru są. Jego kolor mógłby by być trochę ciemniejszy.
Kawał pięknego modelarstwa! Gratulacje!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 22 listopada 2012, 11:46

GEM napisał(a):
Grzegorz2107 napisał(a):Gdzie znalazłeś, że na spodzie miał różnego formatu znaki?

Znalazłem w necie takie zdjęcie


Dzięki, ciekawa odmiana. Nie zauważyłem nigdy wcześniej tego szczegółu.

Model traktowany typowo jak przedszkole w budowie szmato płatów.

Nie tłumacz się:)
Wygląda jak z gimnazjum co najmniej. :)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 29 kwietnia 2016, 10:41

Tu również brak zdjęć z Imageshacka, wstawiam więc zastępczo kilka z Konkursu Inowrocławskiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6050
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Fokker DR.1 RODEN 1:32

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 3 maja 2016, 11:35

Oryginalne zdjęcia z galerii ponownie wstawione, tym razem na imgurze (dziękuję Grzegorz w imieniu widzów) - znów można podziwiać ten piękny model.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6050
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 83 gości