Messerschmitt 109D, Academy, 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Messerschmitt 109D, Academy, 1:48

Postprzez Vierbein » czwartek, 8 sierpnia 2013, 19:24

Zamiarem moim było wykonanie modelu Messerschmitta 109D-1 w barwach lotnictwa Szwajcarii z 1944 -45 roku. Szwajcaria dysponowała niewielką partią 10 egzemplarzy wersji D (Dawid), dostarczonych w 1938 r. w oczekiwaniu na lepsze Emile. Egzemplarz J-307 szczęśliwie przetrwał wojnę, skończył jednak w 1949 r. jako cel na fabrycznej strzelnicy Oerlikona.

Model uważam za średnio udany, zwłaszcza na tle doskonałych modeli wykonanych z tego zestawu a pokazanych ostatnio na forum. Za bardzo uwierzyłem, że wszystkie niedociągnięcia da się później jakoś zamaskować, co się zemściło szczególnie na białych powierzchniach, dając nieco "pancerną" fakturę. Swoje dołożył też sam model - kiedy wyrób Academy przyłożyłem do planów Kagero, zdałem sobie sprawę, że nie będę w stanie usunąć np. nieprawidłowości w kształcie kadłuba (szczególnie skopany jest przedział silnika). Bardzo to ostudziło mój entuzjazm. Wpłynęło to na detale w końcowej fazie budowy. Chciałem go po prostu skończyć.

Dodałem trochę blaszek Eduarda, parę elementów sam wykonałem. Kalki: częściowo z Kagero Top Drawings, częściowo samodzielnie wykonane. Malowanie: pędzelkiem akrylami (RLM70 - pactra, RLM02, RLM65-Vallejo) i sprayami (czerwień, biel, werniks).
No nic, kto ciekaw, niech patrzy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Messerschmitt 109D, Academy, 1:48

Postprzez Strużyn » piątek, 9 sierpnia 2013, 11:25

Nie licząc białego okapotowania silnika wygląda bardzo przyzwoicie a wręcz fajnie. Jeśli chodzi nos kadłuba to warto byłoby pozbyć się washa i zrobić np lekki postshading. Wash tylkko uwypukla nierówną powierzchnię i grubaśne linie podziału.

Poza tym bardzo się podoba, gratulacje :D
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Messerschmitt 109D, Academy, 1:48

Postprzez garrett » piątek, 9 sierpnia 2013, 13:43

D... jak Dora? [Anton, Berta, Cezar...]
Się podoba, w każdym razie:)
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Messerschmitt 109D, Academy, 1:48

Postprzez Voltan » piątek, 9 sierpnia 2013, 18:12

Podoba się. Świetny jak na pędzel. Marzy mi się kiedyś 109-tka w tych barwach.
Co do nosa, to zgadzam się ze Strużyn.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Messerschmitt 109D, Academy, 1:48

Postprzez Vierbein » sobota, 10 sierpnia 2013, 11:52

Dzięki za opinie, szczególnie koledze Strużynowi, który zmobilizował mnie do ostatniego wysiłku przy tym modelu. Okleiłem przód białą kalkomanią, potem lekko podkreśliłem linie podziału ołówkiem, na to lakier bezbarwny i to wszystko. Więcej już chyba nie wycisnę, ale i tak wygląda to chyba lepiej.

@Garret: "David" to oznaczenie szwajcarskie, tak przynajmniej twierdzą Szwajcarzy: http://www.lw.admin.ch/internet/luftwaffe/de/home/themen/history/mittelaus/bf109d1.html
Swoją drogą smaczek to przynajmniej tak dobry, jak późniejsze bliskowschodnie przygody Avii S-199 :)

A teraz fotki poprawionego modelu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Messerschmitt 109D, Academy, 1:48

Postprzez Voltan » sobota, 10 sierpnia 2013, 14:29

No, po poprawkach jest dużo lepiej. Gratulacje.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Messerschmitt 109D, Academy, 1:48

Postprzez Strużyn » niedziela, 11 sierpnia 2013, 23:44

Dobrze, że się zdobyłeś na ostatni wysiłek. Zgadzam się z przedmówcą - teraz całość wygląda bardzo fajnie. Czekamy na kolejny model :D

Acha, za pierwszym razem nie doczytałem, że to pędzel. Tym bardziej gratulacje efektu :)
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości