Bytom 2009

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: Bytom 2009

Postprzez Artek » poniedziałek, 2 marca 2009, 20:22

Proszę uprzejmie panie Heńku. Festiwal w Żywcu miał (ma?) równie wiele kategorii co wasza impreza :)

P.S. Samolotów już nie będę robił. Obiecuje :P ;o)

Artur Żółty
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Reklama

Re: Bytom 2009

Postprzez Timi » poniedziałek, 2 marca 2009, 21:24

Dla mnie jedynym złym akcentem był pan czytający wyniki...
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Bytom 2009

Postprzez Hajnel » poniedziałek, 2 marca 2009, 22:00

Żywiec właśnie "miał", a wielka szkoda :(
I bardzo proszę nie per Pan :), a samoloty RÓB!!
Co do materiałów historyczno technicznych, zawsze, jak mówiłem pomogę. :D
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: Bytom 2009

Postprzez Erlend Janson » poniedziałek, 2 marca 2009, 22:08

Stwierdzam że impreza bardzo udana ,bogata w doskonałe modele i jeszcze bardziej doskonałych gości , co nie którzy bedą ja jeszcze długo wspominac....Podziekowania dla sedziów i organizatorów za wysiłek włożony przy organizacji tej imprezy .
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Bytom 2009

Postprzez Akahoshi » poniedziałek, 2 marca 2009, 22:42

shivadog napisał(a):Ten Dziki gon, genialny, ma ktoś więcej fotek?

Ależ proszę bardzo. Mnie też wpadła ta praca w oko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aleksander napisał(a):I dziękuje bardzo za relacje fotograficzne - może wreszcie i ja się kiedys wybiorę na takie spotkanie !

Nie kiedyś tylko np. w Kielcach. Naprawdę się dużo traci, oglądając tylko zdjęcia. Nawet nie mając nick’ów na podkoszulkach można trafić na „swojego”.

Erlend Janson napisał(a):Stwierdzam że impreza bardzo udana ,bogata w doskonałe modele i jeszcze bardziej doskonałych gości , co nie którzy bedą ja jeszcze długo wspominac....Podziekowania dla sedziów i organizatorów za wysiłek włożony przy organizacji tej imprezy .

Ja bym dołożył jeszcze podziękowania za wieczorną imprezę w Military Pub.
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Bytom 2009

Postprzez Bond » poniedziałek, 2 marca 2009, 22:45

To może ja dorzucę coś jeszcze Hajnel.
Każda nagroda sponsorowana to osobisty, subiektywny i laicki czasem osąd sponsora.
Niezależnie od tego czy model robił stary wyga czy junior , który połozył kamo od pędzla a nie od szablonu na skrzydle czy na pancerzu.
Gdyby premier Tusk był na tej wystawie i przyznał puchar za czołg czy samolot zrobiony przez juniora, z wieloma błędami to jest to jego sprawa, on strzela sobie samobója. Pomijam fakt, że są tacy ,a wiem o tym bo jestem uczestnikiem a potem współorganizatorem tej wystawy od 2004 r czyli od samego początku, którzy zadają pytania sędziemy głównemu typu: - co wygrałem, albo: - nic nie dostałem, a na dwóch innych wystawach zdobyłem medal. Ludzie , litości, to nie tabelka w indeksie albo puchar świata, na każdej wystawie są inni sędziowie, bo gdyby byli ci sami to większość seniorów zamawiałaby na poczatku każdego roku półeczkę u stolarza na trofea.
SPotykajmy się po to aby rozmawiać, gadać o waloryzacji, brudzeniu, zadrapaniach, o tym jak sklejamy modele, jak odnosimy się do dokumentacji, a nie obrabiać tyłek sędziom bo nie dostałem medalu ja lub moje dziecko, albo nagroda sponsora to pomyłka bo ja uważam , że..itd.
To festiwal, a nie koncert życzeń, albo litania i gorzkie żale do tych co mnie nie docenili. To jest , była i będzie wystawa a nie loteria, zrobiłeś, zrobiłaś model przywieź go pogadajmy, zobaczmy, oceńmy może się spodoba albo i nie ,i w takich kategoriach bądźmy modelarzami a nie wyczekujacymi w blokach zawiści o medal.
Być może każdy ma inny przepis na organizowanie wystaw i ocenę sędziów, ale jest ich za dużo w naszym kraju, żeby je znormalizować i unifikować.
Wystawa za nami, za rok pewnie następna. NAuczmy się przyjmować sukcesy innych i porażki własne na obcej ziemi.
Po prostu spotykamjmy się, żeby pogadać ,a najbardziej o naszych kawałkach plastiku, które nie mogą z nas zrobić wiecznych malkontentów.

pozdrawiam
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Bytom 2009

Postprzez kapral » poniedziałek, 2 marca 2009, 22:50

Czołem Heniu. Proszę przeczytaj mój post na spokojnie jeszcze raz. Wiem dobrze, nagrodą "specjalną" (wpisać dowolna nazwę) u was jest "Memoriał Edwarda Boni". Ale moze w przyszłości warto by mieć w zapasie coś dla takich okazów jak właśnie "Dziki gon" ? Również w swoim poście ani słowem nie wspomniałem o ilości kategorii ani o nagrodach. Jak dla mnie to nagrodą może być uścisk ręki Pani dyrektor ;o) . Wydaje mi sie, że jeżeli na spokojnie podejdziesz do mojego postu to zauważysz, że starałem sie chwalić konkurs, organizację i poziom techniczny modeli wystawianych. Tak więc Heniu więcej luzu i myslę, że za rok znowu sie spotkamy u Ciebie w Bytomiu. Pozdrawiam kapral rez. Mirosław Żółty
kapral
 

Re: Bytom 2009

Postprzez Mors » poniedziałek, 2 marca 2009, 23:12

Aleksander napisał(a):
pencil37 napisał(a):Jedyną nie dogodnością było to że generalnie znamy się po nick'ach i po modelach zamieszczonych na forum - i jak tu dojśc w takim tłumie kto jest kto :roll:


Zadziałam "komercyjnie", choć oficjalnie oświadczam, że nie czerpię z tego dodatkowych korzyści :mrgreen: - należy kupić koszulki PWM - będzie się można łatwiej rozpoznać ! :lol:


Popieram :D Koszulki rulez!! Ja byłem na rozdaniu nagród w swojej forumowej koszulce :D

Pozdrawiam

Mors
Warsztat:
Gundam Unicorn 1:100
Xanavi Nismo Z

"Narzędzia i materiały modelarskie są wszędzie, ale jeszcze nie wiem do czego większość z nich zastosować"
Avatar użytkownika
Mors
 
Posty: 193
Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 20:43
Lokalizacja: Buxted (UK) / Rybnik (PL)

Re: Bytom 2009

Postprzez shivadog » wtorek, 3 marca 2009, 00:15

Dzięki Akahoshi!
Praca jest niesamowita, tylko twarze Ci panowie mają cokolwiek zielone śmierć im w oczy zajrzała.
Kto jest autorem?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Bytom 2009

Postprzez Akahoshi » wtorek, 3 marca 2009, 00:39

Imienia nie pamiętam, ale autorka nazywała się chyba Manikowska i była z Gdańska.
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Bytom 2009

Postprzez Artek » wtorek, 3 marca 2009, 00:57

Manikowska, Katarzyna Manikowska ;)
MODEL-HIT>>> Twój nowy sklep modelarski
Avatar użytkownika
Artek
 
Posty: 319
Dołączył(a): środa, 6 lutego 2008, 00:38
Lokalizacja: CK miasto Oświęcim

Re: Bytom 2009

Postprzez shivadog » wtorek, 3 marca 2009, 00:59

Gratulacje dla autorki :D
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Bytom 2009

Postprzez Ralf_S » wtorek, 3 marca 2009, 01:15

Według życzeń:
Placek- stał daleko, a łapki mam za krótkie :evil:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

no i Pogo, tak z rozpędu, bo "tyż pikny":
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejna perfekcyjna rura w nieludzkiej skali 1:72 :->
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i "Kultowy" eksponat - chylę czoła przed Twórcą tego Dzieła:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Coś na rozluźnienie atmosfery:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bytom 2009

Postprzez Gregor68 » wtorek, 3 marca 2009, 09:27

Witam, dobrze, że zawody wróciły do sal budowlanki, luźniej było. Może wyrażę niepopularną opinię, ale część z modeli , które pojawiły się na forach, poradnikach , magazynach itp na żywo prezentowały się gorzej niż na zdjęciach - aha, moje opinie odnoszą się do pancerki.Następnie - nie jestem kolorystycznym purystą, ale rozpiętość odcieni tego co w założeniu miało być wermacht olive była ogromna - czasem nie sposób było stwierdzić czy to malowanie z Ukrainy, czy może jednak z Libii. Podobnie nie trafiają w mój gust burozielone , jednolite malowania bez śladu zróżnicowania koloru - trafiało sięgłównie na sowieckiej pancerce. A co mi się podobało: Centaur, zadziwiający kamuflaż libańskiego hummera, M36 z faszyną , AAVTP, wyróżniona "sowiecka " diorama - głównie za świetnie sklejony i pomalowany vacuform, co mnie się nigdy nie udało, ale zainspirowany może dam radę.
Pozdrawiam - Grzegorz Kostulski, Toruń,
wystawiałem M-46, Shermana III (wyróżnienie), winietę "10 Górska"
Gregor68
 
Posty: 61
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 12:23
Lokalizacja: Torun

Re: Bytom 2009

Postprzez Bathin » wtorek, 3 marca 2009, 11:19

shivadog napisał(a):tylko twarze Ci panowie mają cokolwiek zielone śmierć im w oczy zajrzała.

I bardzo dobrze:
"Dziki Łów, Dziki Gon lub Dzikie Polowanie (ang. Wild Hunt) - mit ludowy rozpowszechniony w dawnych czasach przede wszystkim w północnej Europie oraz Wielkiej Brytanii. Głównym założeniem tego mitu - niezależnie od jego wersji - są łowy, w których udział bierze gromada myśliwych-zjaw, w pełnym rynsztunku myśliwskim, gnających konno jak szaleni przez nieboskłon, z towarzyszącymi im psami i innymi nieodłącznymi elementami polowań."
Gregor68 napisał(a):Może wyrażę niepopularną opinię, ale część z modeli , które pojawiły się na forach, poradnikach , magazynach itp na żywo prezentowały się gorzej niż na zdjęciach [/size]

W 100% zgadzam się z Tobą, jednak zdjęcia czynią cuda ;o)
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości