[KAPCIE] AVIA B-534 RS Models 1/72

[KAPCIE] AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 29 czerwca 2014, 16:13

Postanowiłem wyjść z roli obserwatora - komentatora- marudy i w końcu sam coś zrobić i pokazać :mrgreen: Padło na jedną z moich ulubionych maszyn , Czeski odpowiednik ,,jedenastki'' ;o)
To już trzecia moja B-534, dwie poprzednie były z KP i nie długo się nimi cieszyłem :cry: Pierwsza została przed wielu laty podstępnie wykradziona przez dzieci sąsiadów i ślad po niej zaginął :evil: Drugą stojącą na półce rozdeptała moja córka wspinając się po meblach :-/ Córeczka miała tak autentycznie smętną minę że było mi jej bardziej żal niż modelu :?
Ciekawostką było to że farba (Agama)miała problem ze schnięciem i trwało to ze 2 tyg.
Model i blaszki Brengun zakupiłem na MODELBRNO 2013, niestety nie kupiłem osłony kabiny vacu i nie wiele będzie w kabinie widać :twisted:
Od kilku dni jestem posiadaczem fotoaparatu i jak dotąd zdjęć w necie nie zamieszczałem, dlatego proszę o cierpliwość i wyrozumiałość, muszę się nauczyć jednego i drugiego :)
Liczę na pomoc i rady w budowie modelu, nie wiem np.jakim kolorem pomalować wnętrze kanału chłodnicy :?:
Zdjęcia będę próbował zamieścić korzystając z porad na forum. Jak dotąd mam z tym zabawę i coś mi tu się nie udaje :oops:
Obrazek


O ile mi wiadomo to będzie chyba pierwsza AVIA na forum PWM :idea:
Mam nadzieję że dzielenie się wrażeniami z budowy modelu sprawi, że więcej czasu poświęcę dla modelarstwa. Praca zabiera większość czasu i jak już jest chwila wolnego to już nie bardzo się chce coś robić :!:
Zaczynam urlop i przez co najmniej tydzień nic w temacie nie zrobię :cry:
Ostatnio edytowano niedziela, 29 czerwca 2014, 19:52 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 30 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez LazyCat » niedziela, 29 czerwca 2014, 16:58

Nareszcie ktos robi ten (przepiekny) model :)

Sadze ze wszystkie wnetrza byly malowane srebrzanka.


Poprawilem ci "obrazki" :mrgreen:


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ten watek moze ci troche pomoc w budowie: http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=731&t=78283
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 17:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 29 czerwca 2014, 18:09

Dziękuję Ci Lazy Cat za pomoc już się troszkę naumiałem :!: :idea: :oops: :mrgreen:
A tu niespodzianka zdjecia były i uciekły :twisted: :cry: :evil:
I znowu są !
Obrazek
Fotka ze strony http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... 8236099730).jpg
Egzemplarz muzealny , ale podobno to replika. Czesi posiadają wszelką dokumentację swoich samolotów i mogą sobie zbudować co zechcą, my posiadamy kilka zdjęć :cry:
Ostatnio edytowano środa, 2 lipca 2014, 07:37 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 16 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez xmald » niedziela, 29 czerwca 2014, 18:56

Fajny model sobie wybrałeś Radek! Ten samolot zawsze mi się podobał, miałem chyba ze 3 sztuki (KP) a pierwsza z nich była chyba 3 modelem w życiu, którego żywot był krótki. Przy robieniu zdjęć zwróć uwagę na co ustawiona jest ostrość na zdjęciu chłodnicy ostra jest taśma, a nie obiekt który chciałeś pokazać. Warto również położyć choćby białą kartkę jako tło (estetyka).
Zanim zamkniesz kabinę spróbuj trochę bardziej naturalnie ułożyć te blaszkowe pasy. Powodzenia przy budowie!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez GUDMUNDUR » poniedziałek, 30 czerwca 2014, 00:44

Masz kibica :) . Też go pamiętam z KP .
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 13 lipca 2014, 14:48

Witam ponownie !
Zapowiadałem przerwę urlopową , ale jak to mówią jak chcesz Pana Boga rozśmieszyć to opowiedz mu o swoich planach :mrgreen:
Urlopu nie było :lol: Było złomowanie samochodu i zakup innego :oops:
Wracając do tematu, śruby Rzymskie mojego wyrobu wydają mi się jak na 1/72 zbyt duże, mniejszych zrobić nie umiem :twisted:
Obrazek
W chłodnicy przesunąłem wadliwie wklejony element do tyłu, i pomalowałem całość srebrzanką :P
Obrazek
Wkleiłem chłodnicę na miejsce.
Obrazek
I tu przydarzyło się to co modelarze lubią najbardziej , zaginęła w bliżej nie wyjaśnionych okolicznościach jedna goleń podwozia, nie wiem jeszcze co zrobię , ale Avii z tego powodu nie odpuszczę !
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 13 lipca 2014, 15:30 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 2 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez GUDMUNDUR » niedziela, 13 lipca 2014, 15:21

radoslaw6363 napisał(a):zaginął w bliżej nie wyjaśnionych okolicznościach jeden goleń podwozia, nie wiem jeszcze co zrobię


Sprawdzić w odkurzaczu :mrgreen: .
Zapytać żony .
Sprawdzić w kącie u psa .
Skontrolować podeszwy w "papciach" .
Ja jeszcze w akcie rozpaczy czyszczę okulary :mrgreen: .
Avatar użytkownika
GUDMUNDUR
 
Posty: 1209
Dołączył(a): poniedziałek, 5 maja 2014, 23:59
Lokalizacja: za siedmioma pędzelkami ...

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez xmald » niedziela, 13 lipca 2014, 17:21

Co do śrub rzymskich to możesz to zrobić w sposób następujący:
Zrób sobie haczyk z igły lekarskiej - dla 72 to pewnie jakaś o małej średnicy się nada
na haczyku skręcasz cienki drucik, możesz "korpus" śruby zalać CA i gotowe!
Popatrz tutaj (prawa strona), zobaczysz o co mi chodzi: http://www.ww1aircraftmodels.com/page47.html
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 08:33

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez Voltan » poniedziałek, 21 lipca 2014, 11:20

Bardzo lubię ten samolot. Na pewno dasz radę, będę zaglądał.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 21 lipca 2014, 19:24

Żeby być elo trendi i członkiem składu zapewne powinienem zapytać "czemu nie iskra", ale jakoś tak Avia mi się zawsze podobała, możliwe że to jakiś syndrom KP jest :-> A i wypusty RS Models wyglądają smakowicie.
Ciekaw też jestem twoich walk z materią modelu :D
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez Voltan » wtorek, 22 lipca 2014, 07:16

W czasach gdy KP było na topie nie miałem szczęścia do upolowania tego modelu.
RS wygląda obiecująco, więc może tez się skuszę.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez Adam » środa, 23 lipca 2014, 08:00

Też dołączam do klubu tych co robili tę Avię, :mrgreen:
Oj łezka w oku się kręci.
Będę tu zaglądał. :lol:

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez Aleksander » środa, 23 lipca 2014, 21:46

To i ja dołączę do klubu! Mój miał pękniętą szybkę w osłonie kabiny, ale i tak cieszył oko - wtedy - teraz stoi w "bardzo tylnym" rzędzie :lol: , a ja czasem wyjmuję pudło z jego większym bratem od Eduarda i myślę, kiedy go zrobić.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: AVIA B-534 RS Models 1/72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 3 sierpnia 2014, 22:42

PARAFILM czyli sposób na ,,oszklenie'' kabiny :mrgreen:
Folia Parafilm ma niezwykłe właściwości , jest stosowana w laboratoriach do zakrywania np.probówek. Podczas rozciągania wydziela się z niej parafina i dokładnie przylega do przyłożonej powierzchni. Tą właściwość możemy wykorzystać do naszych modelarskich celów.


Obrazek
Maskowanie folią jest proste i przyjemne :D Potrzebny jest skalpel i wykałaczka. Naciągamy folię na maskowany element i ponieważ jest w wystarczająco przejrzysta patrzymy na przebieg ramek oszklenia, wycinamy zbędne kawałki skalpelem i zdejmujemy wykałaczką(dbając o to żeby elementu nie zarysować )
Obrazek
Folia szczelnie przywiera , jeżeli gdzieś się pomylimy wystarczy kawałeczek folii dociąć, przyłożyć w miejsce pomyłki i docisnąć ,ma gumowatą konsystencje i łączy się natychmiast z podłożem.
Trochę cierpliwości i dobre oczy (z tym mam już problem) i niezbyt wcześniej lubiana (w moim przypadku)czynność staje się prosta i przyjemna :idea:
Obrazek
Nie wiele dotąd zrobiłem :evil: brak czasu i weny :P Na 2 tyg. biorę urlop od wszystkiego z modelarstwem włącznie (niestety ) ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

(Kapcie)- Avia B-534 1/72 RS MODEL

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 30 grudnia 2014, 22:41

Proszę o właczenie rozpoczętego jakiś czas temu wątku warsztatowego Z Avią B-534 :lol:
viewtopic.php?f=12&t=74287
Moja relacja uległą zawieszeniu (nie miałem fotoaparatu) , ale prace powoli postępowały dalej , postaram się zamieścić aktualne fotki :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Następna strona

Powrót do [GT] Samoloty w kapciach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości