Nakajima Ki-4, 1:48 Choroszy Modelbud

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nakajima Ki-4, 1:48 Choroszy Modelbud

Postprzez RH » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 13:33

Obrazek

:) kolejna"pokraka" w barwach japońskich z lat 30-tych ,tym razem w wersji kołowej w barwach z 1936 z Formozy.
Obrazek

O samym modelu już nie wspomnę , bo przypominało by to trosze bełkot osobników z Wiejskiej ,czyli w kółko to samo .
Od siebie dodam że jak zwykle w pudełku znajduje się jakiś feler ( to juz chyba jest taka tradycja w tej "firmie" :) )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wracając jeszcze do tych baboli, to poza tym że brakowało parę elementów to kalka z oznaczeniem na ruchomej częśći statecznika byla zbyt wielka . czyli zajmowała cały statecznik a nie tyle ile widać na rysunku z pudełka .
Doszedłem do wniosku że mniejszym złem będzie nie naklejanie jej , niż oszpecenie modelu zbyt wielgaśna kalką . jak cos odpowiedniego się znajdzie to zostanie naklejone .A narazie musi tak zostac ,czy sie podoba czy nie ;o) ;o) ;o)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Ki-4 1:48 choroszymodelbud

Postprzez marco2607 » wtorek, 26 stycznia 2016, 14:30

Powoli stajesz się ambasadorem firmy Choroszy , co i mnie bardzo cieszy. Nasz producent, japoński samolot w niezłym wykonaniu i co najważniejsze nieczęsto widywany jako gotowy model.
Jedynie co mi nie pasuje to kontrowersyjna kolorystyka malowania ( zapewne tak podpowiedział producent) i dość mocne rozmycie przejścia kolorów.
Brawo, czekam na następny. :P
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3309
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Ki-4 1:48 choroszymodelbud

Postprzez zegeye » wtorek, 26 stycznia 2016, 16:02

Fajny.... kiedy ja swojego skończę?? :-/ Co do kolorystyki ... to nie wiem Marku co w niej uważasz za kontrowersyjne... Schemat kamo jak najbardziej prawdopodobny.... (jest to jeden z wariantów chińskich) a co do odcieni danej barwy to już chyba nie ma się co czepiać ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Ki-4 1:48 choroszymodelbud

Postprzez shadowmare » wtorek, 2 lutego 2016, 11:40

Bardzo fajny dwupłat! :)
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości