Wąskotorowa kolej polowa 1:6

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa kolejowego.

Moderator: xenomorph

Re: Wąskotorowa kolej polowa 1:6

Postprzez Mariusz 72 » środa, 4 czerwca 2014, 08:32

:)
nie popsuły?
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 23:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Reklama

Re: Wąskotorowa kolej polowa 1:6

Postprzez Andrzej Godlewski » poniedziałek, 22 września 2014, 20:12

Niedawno odwiedziłem park kolejowy w Ogrodzieńcu , świetna zabawa ,polecam .
Ale przy okazji oglądając tamtejszą perełkę :shock: kolejową coraz częsciej zadaje sobie pytanie gdzie kończy się modelarstwo a zaczyna budowa małej wąskotorówki .
A odnośnie psucia, to tam za bardzo nie ma co popsuć ,ale jak się nie uważa to ręka może być plaskata :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 20:42

Re: Wąskotorowa kolej polowa 1:6

Postprzez Metek » piątek, 26 lutego 2016, 20:20

Witam Panie Andrzeju,
Mi się wkręciły ostatnio duże modele lub jak kto woli małe wąskotorówki, trafiłem tutaj i jestem pod wrażeniem. :shock: chciałem zapytać jak teraz to wygląda tzn jak rozwinęły się torowiska i jak postępy nad drugim projektem?
Pozdrawiam.

Ps# tylko po to założyłem konto tutaj, proszę nie narzekać, że odkopuję stary temat, ale uważam, że jest tego wart ;o)
Metek
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 26 lutego 2016, 14:32

Re: Wąskotorowa kolej polowa 1:6

Postprzez Andrzej Godlewski » piątek, 26 lutego 2016, 22:34

Witam, temat jest całkowicie aktualny .
Sądzę że tutaj raczej mało kogo interesowała by budowa torowiska, lania betonów pod przyczółki mostowe , itp .prace inżynierskie niezbędne przy tego typu wąskotorówce .
Ale są też i wyjazdy na inne kolejki ,w tamtym roku np testowaliśmy świeżo co ukończoną przez kolejnego pasjonata lokomotywkę GLS.
Zapraszam do rozmowy na PW .
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 20:42

Re: Wąskotorowa kolej polowa na tor 5"

Postprzez Andrzej Godlewski » niedziela, 7 maja 2017, 21:17

Jako że nieco w temacie drgnęło wiec czas na nieco go zaktualizować .
Ponieważ etap wstępnych prób i ustaleń co do skali spowodował że Hf-ka odchodzi na zasłużony odpoczynek i niebawem zastąpi ją nowy model o gabarytach bardziej dopasowanych skalowo do rozstawu .
Przyjąłem w zaokrągleniu że powinien wynosić on 1;4.5 i zaraz po dokończeniu Dieselka Baldwina 50 HP rozpocznę budowę nowej HF-ki .
W ten długi łyknik :) majowy trochę popracowałem przy do napędzie do dieselka Baldwina 50HP .
Ponieważ ujednolicam tabor więc i Baldwin też przeszedł skalową zmianę co mu wyszło tylko na dobrze .
Była więc potrzeba nieco przerobienia ,a w zasadzie zbudowania od nowa tego diesla .
Tak też się stało kulminacja prac przypadła na te trochę wolnego , i to przy czym dłubałem od paru miesięcy w końcu mogłem poskładać i dokonać pierwszego uruchomienia traktorka .
Jeśli się uda to w stanie surowym będzie premiera na Trybunałach .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 20:42

Re: Wąskotorowa kolej polowa 1:6

Postprzez Andrzej Godlewski » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 21:44

No i próby w terenie , na imprezie z modelami kolejowymi w Piotrkowie Trybunalskim :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 20:42

Poprzednia strona

Powrót do Kolej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości