Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 lipca 2016, 02:22

Cały wieczór roboty, głównie z maskowaniem osłony czego niecierpię i po zrobieniu w mieszkaniu komory gazowej z oparów gunze i alclada jestem dość mocno niezadowolony z rezultatów.
Zobaczę na ile uda się zrobić korekty i jak mu będzie w plamkach ale raczej paździerz będzie ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trudno.
:roll:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez CzarekB » wtorek, 26 lipca 2016, 03:11

Kokietka normalnie....
Na zdjęciach wygląda znakomicie.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Maciej Gruca » wtorek, 26 lipca 2016, 07:38

A może spróbuj Kuba zróżnicować poszczególne panele blach?
Choć przypuszczam, że i tak będzie to mało widoczne spod zielonych plamek (wymalowałem podobnie wietnamskiego MiG-21 i taki właśnie był efekt). Acz może, gdyby owe panele mocno skontrastować...?
Jakkolwiek by nie było, trzymam kciuki :)
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Georg01 » wtorek, 26 lipca 2016, 09:02

Jest bardzo dobrze. Teraz płócienne stery na szarozielonkawy.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 lipca 2016, 11:10

Panowie, fajnie że nie widzicie całości tej mizerii jaka mi wyszła ale są miejscami babole aż wstyd. Błąd gonił błąd przy malowaniu i stąd nie jestem zadowolony.
Przede wszystkim wyszła mi miejscami taka morka na metalizerze, której oczywiście nie widziałem wcześniej. Drugi kwas to ramki i sama osłona. Szkło wypolerowałem przed przyklejeniem że było krystaliczne. No naprawdę nirvana modelarska. Wkleiłem na przezroczysty nieparujący CA i było świetnie.
Potem musiałem docinać maski, te ramki osłony są strasznie delikatne więc szło jak po grudzie, miejscami nie wyszło idealnie równo więc teraz czeka mnie retusz albo zeskrobać wykałaczką nadmiar albo podmalowac pędzelkiem. Najgorsza nędza z tyłu osłony bo rama nie siedzi idealnie równo i jakieś gluty wyszły pod metalizerem. Tu być może plamki nieco pomogą ale obciach aż miło :)

To podmalowanie paneli innym odcieniem mam w planie, tylko o 2:30 w nocy w oparach tego smrodu z Alclada i widząc co zmalowałem nie miałem sił. Oglądałem zdjęcia wraków Hienów i zauważyłem, że np. pokrywy zbiorników paliwa w skrzydłach były chyba z innego rodzaju materiału bo inaczej skorodowały. Popudruję w każdym razie trupa, poplamkuję, nałożę pasy i hinomaru oraz te kozackie napisy na ogon, schowam z tyłu szafy, do ludzi nie puszczę :) i będzie ok.

W każdym razie sam samolot tak mi się spodobał, że obok Ki 100 jeszcze do niego wrócę póki Hien jest na fali.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez zegeye » wtorek, 26 lipca 2016, 11:18

Idzie całkiem dobrze Kuba. Nie widać na fotkach jakiegoś dramatu który probujesz nam tu wmówić ;o)
Chciałbym też przeprosić Kuba za te wtrącenia dotyczące technicznych różnic w wersji samolotu. Jeśli moje dywagacje uznasz za off top to możesz je skasować ze swojego wątku. Zazwyczaj dobijają mnie stwierdzenia kolegów na forum którzy piszą np.
''Nie bardzo wiem gdzie Ty zegeye widzisz tu tego Tai ,dla mnie to własnie będzie ten Otsu'' (to kolega cris akurat) ale i wielu innych kolegów którzy czerpią swą wiedzę na temat tego pięknego samolotu z internetu czy wręcz nawet z Wikipedii :mrgreen:
Naprawdę trudno opierać swoje kategoryczne stwierdzenia o wersji danego Ki-61 jedynie o słabej jakości fotki w dodatku na podstawie ujęć zrobionych pod kątem 45 i więcej stopni... gdzie jak wiadomo perspektywa skraca nam nos samolotu...
Koego Cris i inni.... ja opieram swoje stwierdzenia na podstawie literatury japońskiej której dość sporo już zgromadziłem. Skoro napisałem że nie jest to Otsu, a Tai to dlaczego nie dajecie mi wiary :P Aby nie być całkowicie gołosłownym, a i przy okazji ponieść kaganek wiedzy o japońskim lotnictwie (którego jestem entuzjastą) postanowiłem zamieścić tu schematy które pozwolą wszystkim w końcu ostatecznie prawidłowo rozróżniać poszczególne wersje samolotu Ki-61. Na rysunkach zaznaczyłem kolorem czerwonym w wersji Otsu i Tai (bo tych głównie dotyczy spór) dodatkowe drobne różnice jednak widoczne na fotkach, które pozwolą rozwiać wątpliwości. Przepraszam za niefachowe opisy.... nie jestem ''techniczny'' ale nie o to tu chodzi myślę. Nie zaznaczałem na czerwono różnic o których wszyscy wiedzą...czyli np. sławetnej długości nosa....zresztą wszystkie różnice są wyszczególnione, co prawda po japońsku, ale można się doskonale zorientować po rysunkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki z japońskiego wydawnictwa ModelArt...jedynie do celów dyskusji

Acha... niestety Olku, dysza Venturiego nie jest wyznacznikiem wersji... mogła być zamontowana na każdym – nie mam pewności co do wersji Ko, ale wersje Otsu i Hei mam fotki z dyszą.....
Ostatnio edytowano wtorek, 26 lipca 2016, 11:31 przez zegeye, łącznie edytowano 2 razy
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 lipca 2016, 11:25

Zbyszku - dziekuje bardzo i pisz jak najwięcej, ja też lubię wiedzieć coś więcej o oryginale, którego model robię więc jest super.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez marco2607 » wtorek, 26 lipca 2016, 13:27

zegeye napisał(a):Idzie całkiem dobrze Kuba. Nie widać na fotkach jakiegoś dramatu który probujesz nam tu wmówić


Popieram w/w zdanie. Jest dobrze, lekka korekta i będzie super. Czekam na ciąg dalszy. :P
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Maciej Gruca » wtorek, 26 lipca 2016, 13:59

Czy mógłbyś napisać słówko o owym nieparującym cyjanopanie?
No i gdzie ów kupić.
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 lipca 2016, 14:55

Napisz do pokątnych dealerów z M.
U nich kupowałem, nieparujący CA. Kosztuje koło 40 PLN ale jest naprawdę wart kasy.
Ewentualnie Potez wie o co chodzi, bo gdzieś tu na forum klarował wyższość tego kleju nad innymi i jak zwykle wiedział o czym mówi :)

Najwyżej napisz mi pw wieczorem to Ci fotkę cyknę z domu jak będę.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez potez » wtorek, 26 lipca 2016, 15:45

Jako pajac który poleca produkty ze sklepu modelarskiego od kolegów, które oczywiście można kupić 3 razy taniej w internecie (tylko nikt nie wie gdzie) albo wymieszać sobie samemu, posluszne hlasim: to je to Pane Gruca: http://www.martola.com.pl/pl144/produkty52668/glue_n_glaze_klej_do_oszklenia_
I oczywiście jak kupisz to na twojej krzywdzie wreszcie Daniel sobie wyspę kupi w Dubaju... 8-)
Ps: szukaj w chemicznych, tam podobno można kumplom dać zarobić :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 lipca 2016, 16:32

Sekunia, ja mam jakiś inny klej :)
Zdrada o świcie i jakieś przenikające się obce interesy + kumpelstwo i nepotyzm.
Wieczorem wrzucę to co mam dla porównania.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Maciej Gruca » wtorek, 26 lipca 2016, 18:20

Czyli jak zanabędę, to stanę się "udziałowcem" tej czy tamtej dubajskiej wysepki/łachy piachu? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez potez » wtorek, 26 lipca 2016, 19:17

Alesz skond, po prostu zostaniesz oszukany przez kapitalistycznych krwiopijcuff, ktorzy tylko czekają na to,maeby się utuczyć na twoich pieniądzach :mrgreen:
Majwyżej jak Daniel cię uzna za kolegę to ci wyśle e-maila (a nie kartke bo to za drogo) z narzekaniami, że za malo zamówiłes i wyspę musial kupić mniejszą a teraz by mu się większa przydała bo go fala w piety łaskocze 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kawasaki Ki 61 Hien, Hasegawa 1:48 :)

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 lipca 2016, 19:55

No więc mam dwie wiadomości: pierwsza jest taka, ze mój klej wygląda tak:

Obrazek

A druga jest taka, że nie ma miejsca na lipę i byłoby niehonorowo wobec Kobayashi-San robiąc jakiegoś ulepa. Dlatego wziąłem sprawy po swojemu i rozpi....em co mi się nie podobało w drobny mak, papier 1200 i model będzie jak szkło a osłonę skleję na sam koniec i nie zapaskudzi jej już nic.

Banzai!!! :mrgreen:

Obrazek

Nie czekajcie z kolacją na update dziś. Może będzie a może nie będzie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości