Grumman FF-1 - 1:72 Special Hobby czyli:"Yellow Wings cz. 3"

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Grumman FF-1 - 1:72 Special Hobby czyli:"Yellow Wings cz. 3"

Postprzez pepociufakers » niedziela, 7 sierpnia 2016, 21:09

Cześć
Zmotywowany nowym warsztatem z cyklu Yellow Wings, który czai się już za rogiem, przedstawiam galerię kolejnego żółtego ogniwa. Warsztatu w sumie nie było(model wydawał się tak prosty, że relacja mogłaby być mało interesująca), a model już ukończony został rok temu, no ale z kronikarskiego obowiązku....

A tematem jest pierwszy myśliwiec Grummana czyli FF-1, potoczenie zwanego Fifi. Wyprodukowany w niewielkiej liczbie (27 sztuk wersji FF-1), ale co ciekawe produkowany był na licencji w Kanadzie, z których 34 trafiło do lotnictwa hiszpańskiego w 1937 roku.
Ale galeria przedstawia nie hiszpańskie malowanie, a amerykańskie a dokładniej:
VF-5B "Red Rippers" z lotniskowca USS "Lexington".

Sam model sklejał się poprawnie, nowy wypust Special Hobby nie wywołuje specjalnych przeklęć w trakcie budowy. Od siebie dodałem kilka rurek w okolicach cylindrów silnika. To jest mój pierwszy dwupłat, także na nim trenowałem "naciąganie" naciągów, które wykonałem z rozciągniętego plastiku metodą świeczki(Notabene plastik z modeli Airfixa dobrze się ciągnie). Największy problem miałem z maskowaniem: jak to zrobić żeby pomalować naciągi na szaro, a skrzydła dalej były aluminiowe. Ostatecznie pomalowałem jako pierwsze skrzydła na kolor aluminiowy, następnie zabezpieczyłem lakierem bezbarwnym, następnie zamaskowałem je Mr. Masking Sol R, i już cały model mogłem psiuknąć szarym, i jakoś poleciało dalej.

No ale przejdźmy od słów, do zdjęć:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję za uwagę, pomyślnych lotów i
Pzdr.
Jaro

Ps.
Wcześniejsze części:
Yellow Wings cz. 1 Northrop BT-1
Yellow Wings cz. 2 Vought SB2U-1 Vindicator
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Grumman FF-1 - 1:72 Special Hobby czyli:"Yellow Wings cz

Postprzez zegeye » wtorek, 9 sierpnia 2016, 13:09

Fajnie wygląda. Gratuluję kolejnego elementu do ''kanarkowej'' kolekcji. Zastanawiam się tylko czy śmigło w tym samolocie nie powinno być okraszone jakimiś kolorowymi paskami ostrzegawczymi?
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Grumman FF-1 - 1:72 Special Hobby czyli:"Yellow Wings cz

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 9 sierpnia 2016, 13:27

zegeye napisał(a): Zastanawiam się tylko czy śmigło w tym samolocie nie powinno być okraszone jakimiś kolorowymi paskami ostrzegawczymi?

Standardem były czerwono-żółto-niebieskie końcówki łopat.
Obrazek
Cholernie podoba mi się ten brzydal. Kiedyś go miałem w planach ale z wojny domowej w Hiszpanii.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Grumman FF-1 - 1:72 Special Hobby czyli:"Yellow Wings cz

Postprzez pepociufakers » wtorek, 9 sierpnia 2016, 20:57

zegeye napisał(a):Zastanawiam się tylko czy śmigło w tym samolocie nie powinno być okraszone jakimiś kolorowymi paskami ostrzegawczymi?


Pewnie, że powinny:). Jakoś zapomniałem o tym fakcie, i dopiero przeglądając zdjęcia wychwyciłem tą omyłkę. Special Hobby niestety nie dostarczyło kalek więc tak szybko mi nie pójdzie z tymi paskami, więc narazie poczekam, może z odzysku jakieś kalki pasiaste wykorzystam.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Grumman FF-1 - 1:72 Special Hobby czyli:"Yellow Wings cz

Postprzez Murek » wtorek, 9 sierpnia 2016, 21:53

pepociufakers napisał(a):pecial Hobby niestety nie dostarczyło kalek więc tak szybko mi nie pójdzie z tymi paskami, więc narazie poczekam, może z odzysku jakieś kalki pasiaste wykorzystam.

Pomaluj...
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3008
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości