Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez DarkWing » poniedziałek, 26 września 2016, 12:23

Witam

Rozpoczynam nietypowy jak dla mnie i jak na forum warsztat z tytułowym zestawem.
Nietypowy bo:
- model plastikowo-metalowy
- kolekcja, a co za tym idzie warsztat, będzie trwałą ok. 2,5 roku

Popełniłem już kilka zestawów od DeAgostini i Hachette więc nie mogłem sobie darować naszego Fiacika :)
Ostatnim takim wyczynem była Warszawa M20. Ten model kupiłem jednak już po zakończeniu serii na portalu aukcyjnym za... połowę ceny :). Fiacika postanowiłem nabyć drogą prenumeraty, więc czeka mnie ciężka droga comiesięcznego oczekiwania na paczuszki.
Nie chcę w tym wątku w ogóle poruszać kwestii zasadności kupowania takich zestawów, ich ceny itd, itp... proszę więc darujcie sobie.
Poszczególne wpisy będą niestety ograniczone tym co dostanę w kolejnym numerze.

Co ma powstać:

Przede wszystkim model Fiata 126p.
Obrazek

Autko bedzie posiadało metalową karoserię, pełne odwzorowanie wnętrza, bagażnika, komory silnika z silnikiem, otwierane drzwi z opuszczanymi szybami oraz świecące reflektory.
Dodatkowo do kompletu:
Obrazek

A na koniec dla prenumeratorów będzie gablota na całość :)


Numer 1
Na początek przedni pas nadwozia wraz z reflektorami i kierunkowskazami.
Od razu muszę przyznać, że jakość wykonania póki co jest na bardzo wysokim poziomie. Lakier jest ładnie wylany, nie ma żadnych zacieków, odprysków oraz posiada ładny połysk. Warszawa prezentuje się dużo gorzej w kwestii jakości lakieru.
Warto też od razu dodać, że w przypadku jakichkolwiek problemów z częściami DeAgostini bezproblemowo je wymienia na wolne od wad (bardzo często zdarza się, że nie trzeba nawet odsyłać części wadliwej- przynajmniej ja tak miałem przy innych kolekcjach)

Obrazek


W kloszach reflektorów brakuje tylko żarówek - będą ledy.
Obrazek


Numer 2
Pokrywa bagażnika
Obrazek

Od strony wewnętrznej przykręcone zawiasy oraz elementy wzmocnienia
Obrazek


Numer 3
Pierwsze koło
Obrazek

cóż... to tyle na start, teraz czekamy na kolejne dostawy części...
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Reklama

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Adas' » poniedziałek, 26 września 2016, 14:35

Ogladam. Ja pewine zrobie jak z Warszawa i kupie kiedys na koniec.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez DUDE » wtorek, 27 września 2016, 13:25

Witam,

Pamietam ze pierwsze maluszki miały taki obły emblemat polskiego fiata na przodzie, później zdaje się wprowadzili równoległobok.
Pamiętam jak przez mgłę. Sorry za OT
miłej zabawy
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Maxek » wtorek, 27 września 2016, 17:51

Ikona polskiego karawaningu odtworzona w najdrobniejszych szczegółach, tylko drzwi otwierają się nie w tę stronę co trzeba.
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Kapitan Bomba » wtorek, 27 września 2016, 18:15

Maxek napisał(a):Ikona polskiego karawaningu odtworzona w najdrobniejszych szczegółach, tylko drzwi otwierają się nie w tę stronę co trzeba.

Obrazek
Zdradziecka Morda i Kanalia !
Avatar użytkownika
Kapitan Bomba
 
Posty: 134
Dołączył(a): sobota, 10 stycznia 2015, 22:54
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez grzegorz75 » wtorek, 27 września 2016, 18:19

Dziwna sprawa , że jeszcze nie ma czterech stron wpisów współmodelarzy o tym , jak to drogo wyjdzie i że to skandal :?
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 18:37

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Marcin_Matejko » wtorek, 27 września 2016, 18:29

O jak to drogo wyjdzie, skandal :lol:

Na "Kaszlaku" o identycznym kolorze musztardy sarepskiej zdałem prawko w 95 roku (tysiąc dziewięćset), mam sentyment :P

Jak by co to przyczepkę z Niewiadowa ma mój ojciec, wiec mogę pomóc ze zdjęciami, jednak tapicerka jest już nieoryginalna.

Kibicuję w zmaganiach
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez GrzeM » środa, 28 września 2016, 11:52

Kapitan Bomba napisał(a):
Maxek napisał(a):Ikona polskiego karawaningu odtworzona w najdrobniejszych szczegółach, tylko drzwi otwierają się nie w tę stronę co trzeba.

Obrazek

Nie wydaje mi się, wygląda że jest OK!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Mac Eyka » piątek, 30 września 2016, 11:11

Zastanowiłbym się nad zakupem gdyby dodali numer specjalny z enerdowskim grilem do zapiekanek, podgrzewaczem z takimi fajowymi bolcami do "wytwarzania" bułek z pieczarkami oraz kuchenkę turystyczną z odpowiednim garnkiem i warząchwią
Szyldzik i malowanko boków Niewiadowia mogę wziąć na siebie.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Padre-1982 » wtorek, 1 listopada 2016, 12:38

Mnie od samego początku, jak tylko zobaczyłem pierwszy numer w kiosku, intrygują te białe felgi. O co chodzi? Miałem kilka Kaszlaków 1:1 i tylko raz białe felgi, jak je sam sprayem pomalowałem. Nie przypominam sobie, by musztardowe Maluchy (czy jakiekolwiek inne) miały w standardzie białe felgi. Może wcześniej? W każdym razie polecam przemalowanie na stalówki - myślę, że model będzie się dwa razy lepiej prezentował.
Jeśli wyjdzie mi Garbus, to zanim Maluszki trafią kompletne na Allegro, spróbuję jeszcze złowić Warszawę i na koniec Kaszlaka. Marzy mi się np. "sino-koperkowy", albo "gołębio-niebieski". Czas pokarze co z tego wyjdzie.

Powodzenia! Będę podglądał.
Padre-1982
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 20 października 2014, 16:19

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Mati_Poland_1234 » środa, 2 listopada 2016, 16:01

W PKiN przekrojony Maluszek ma białe felgi :D . Musiały być w standardzie, bo on stoi tam nie ruszany od nowości. (biedny, przejechał z Polmozbytu i go pocięli odrazu :P )

http://www.kolekcja126.pl/na_tropie/pkin002.jpg
Avatar użytkownika
Mati_Poland_1234
 
Posty: 39
Dołączył(a): poniedziałek, 29 grudnia 2014, 23:26

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Gadas_75 » sobota, 5 listopada 2016, 01:48

Padre-1982 ma rację, maluchy miał białe felgi tylko jak ktoś sobie na taki kolor pomalował.
Ten w PKiN też nie ma białych.

http://exumag.com/wp-content/uploads/20 ... 6p_cut.jpg


.
Na warsztacie: W123
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Gadas_75
 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 13:59

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Padre-1982 » poniedziałek, 7 listopada 2016, 14:17

No właśnie takie pamiętam - taki kolor karoserii "Syrenki" :D

Tu jest kilka archiwalnych zdjęć i wszędzie (tam gdzie foto kolorowe) ten szary odcień w PRL-owskich grzejników się przewija ;o)

http://moto.pl/MotoPL/56,88389,11184507 ... Fiata.html

Myślę, że Tamiya XF-19 (Sky Grey) załatwiłaby sprawę. Może trochę połysku trzeba dodać, ale odcień jest podobny.
Padre-1982
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 20 października 2014, 16:19

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez Gadas_75 » poniedziałek, 7 listopada 2016, 19:46

Padre-1982 napisał(a):... taki kolor karoserii "Syrenki" :D ...

Nie, no przecież flagowy kolor Syreny to oczywiście „kość słoniowa” :P
Na warsztacie: W123
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Gadas_75
 
Posty: 117
Dołączył(a): piątek, 3 grudnia 2010, 13:59

Re: Fiat 126p + Niewiadów N126 - DeAgostini - 1:8

Postprzez DarkWing » środa, 22 marca 2017, 11:07

uff... sporo czasu minęło od ostatniej aktualizacji ale uspokajam - temat żyje i będzie prowadzony do końca.
Cała wina spada na.... DeAgostini.
Dla mnie to w ogóle bardzo kontrowersyjne wydawnictwo. Pomijam fakt cen jakie oferują bo każdy towar, za każdą cenę znajdzie nabywcę, a tutaj dodatkowym (ich) atutem jest unikalność i brak alternatywy dla kolekcjonerów.
Mnie natomiast ostatnio bardzo zdenerwowała ich polityka podejścia do klienta. Logicznym myśleniem wydawałoby się, że o klienta który ma prenumeratę powinno sie dbać jeśli nie wyjątkowo to przynajmniej solidnie. Natomiast rzeczywistość jest taka, że prenumerator jest .... delikatnie mówiąc olewany. Przykład ? W przysłowiowym kiosku ukazuje się aktualnie numer z 12-12 wyprzedzeniem. W styczniu wydawnictwo miało rzekomo kłopoty z nakładem (ponoć zainteresowanie przerosło ich przewidywania) i musieli "dorobić" dodatkowe numery. Ale kto nie dostał wybranych numerów ? - prenumerator !!! W kiosku kolekcja ukazuje się ciągiem, bez zakłóceń. Taka sytuacja powtórzyła się dwukrotnie i na koniec krótki list nawet nie z przeprosinami tylko z "radosną" informacją, że już wszystko wporzo i od marca będzie OK.
Dodatkowo w moim przypadku zawaliła Poczta Polska. W lutym nie dostałem ŻADNEJ przesyłki (a miało być 4 numery + 2 zaległe). Oczywiście na początku marca dostałem z DA ponaglenie do zapłaty.... Po interwencji mailem i telefonicznie miła Pani powiedziała, że wysyła ponownie "zagubiony" (przez pocztę) pakiet - tym razem darmowo, to akurat cenne i godne polecenia zachowanie DA.
Nie omieszkałem jednak swoje żale wylać w BO DA i postulowałem o przysłanie WSZYSTKICH zaległych numerów naraz ( w stosunku do wydań kioskowych) - ale gdzie tam... POLITYKA firmy nie pozwala na to... Dostajesz pakiet, płacisz i czekasz do następnego miesiąca... I tak dzięki PP w 2018 roku Wszyscy "wyjadą" swoimi maluchami a ja jeszcze będę miesiąc (póki co) w garażu... :evil:

No ale dość rzygania żółcią....
Części doszły więc można było co nieco poskładać.... i oto aktualny stan

Kompletny silnik wraz ze skrzynią biegów
Obrazek


Obrazek


Element przedniego zawieszenia - resor piórowy
Obrazek


Tłumik układu wydechowego
Obrazek


Długo wyczekiwana płyta podłogowa - na reszcie można było zamontować silnik....
Obrazek


Obrazek

... oraz przednie zawieszenie
Obrazek


Obrazek


Aktualny - mój - stan składania Maluszka
Obrazek

Zastanawiam się ciągle na falgami. Zostawić oryginalne - białe, czy przemalować na aluminium + czarne dekle ???
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
Avatar użytkownika
DarkWing

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 757
Dołączył(a): niedziela, 2 października 2011, 14:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Następna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości