Königstiger z Budapesztu 1:72 Revell

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Königstiger z Budapesztu 1:72 Revell

Postprzez Munny » czwartek, 20 kwietnia 2017, 16:45

Cześć!

Zabieram się za Tygrysa II, z 503. Batalionu czołgów ciężkich, numer 233, z Budapesztu, z października 1944 roku.
Podobno wyprodukowany w sierpniu/wrześniu 1944, nieźle styrany jak na "prawie nówkę". Nic nie dbali ci Niemcy.
Do zestawu Revella dokupiłem lufę Abera, błotniki Parta (drugi zestaw blach jeszcze idzie pocztą, ale nie wiem czy użyję wszystkich - pewnie nie ;)), liny Eureki i blaszki z kanistrami bo dwa takie leżą na pokrywie silnika.
Na całość jakoś dorobię Zimmerit. Zrobiłem kilka prób z Green Stuffem i najłatwiej robić kółeczkiem, dopasowałem takie od cyrkla (kolumna Zimmeritu powinna mieć w tej skali ok. 1,6mm szerokości). Wygniatałem też kawałkiem blaszki, ale wolno idzie, za to bardziej naturalnie wygląda. Pewnie skończy się na technice mieszanej.
Problem mam z kalkami - Armo najbliżej w Czechach, przetrawię wymalowanie numerów.

Od razu mam pytanie: Jaki według was był kolor kół? Rudy? Zielony? Nie wyglądają na pokryte kamuflażem jak reszta czołgu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 11:34

Reklama

Re: Königstiger z Budapesztu 1:72 Revell

Postprzez Dudzio » piątek, 21 kwietnia 2017, 07:36

Dlaczego piszesz, że taki styrany? Ze zdjęć wynika, że wózek zadbany :)
Galerie moich modeli na Scalemates!
Avatar użytkownika
Dudzio
 
Posty: 45
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2016, 09:31
Lokalizacja: stolica

Re: Königstiger z Budapesztu 1:72 Revell

Postprzez Munny » piątek, 21 kwietnia 2017, 13:40

A bo już ma pourywane to i owo :)
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 11:34

Re: Königstiger z Budapesztu 1:72 Revell

Postprzez Munny » wtorek, 25 kwietnia 2017, 00:19

Wrzucam parę zdjęć z komórki bo aparat mi się rozładował. Jutro lepsze, a może coś jeszcze dokleję.
Zimmerit ulepiony, moim zdaniem nie jest źle jak na 1:72, ale dokładny to ja nie jestem :)
Trochę własnej rzeźby typu uchwyty, bo te blaszkowe jakoś tak żałośnie wyglądają. Własne haki na gąsiennice na wieży bo te z Armo sa za szerokie i nie da się powiesić ogniw.
Zespsułem jedną wersję siatki więc będzie z tymi prostymi, bez opancerzenia na nich bo to chyba trochę później weszło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 11:34

Re: Königstiger z Budapesztu 1:72 Revell

Postprzez Panzer » wtorek, 25 kwietnia 2017, 08:51

Zimmerit bardzo ładny Ci wyszedł.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Königstiger z Budapesztu 1:72 Revell

Postprzez Munny » wtorek, 25 kwietnia 2017, 15:47

Panzer napisał(a):Zimmerit bardzo ładny Ci wyszedł.

I tez fajnie się go robiło. Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne było równe rozłożenie Green Stuffu, w dodatku jak najcieniej. Najpierw ugniatałem, a potem szpachlowałem skalpelem na mokro.
Tak, gdzie wyszło za grubo, porobiły się fale. Samo kółeczko się sprawdziło, ale z drugiego takiego dorobię jeszcze kawałek wyciskacza do użycia tam gdzie się kółko nie wciśnie.
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 11:34

Re: Königstiger z Budapesztu 1:72 Revell

Postprzez Munny » środa, 26 kwietnia 2017, 21:08

Wyposażenie i koła na razie na próbę i bez kleju. Z gąsiennicami będę musiał powalczyć bo ciasne i pękają od naciągania. Może je przetnę i połączę pod błotnikiem na klamrę z drutu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Munny
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 17 listopada 2016, 11:34


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości