PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby

Postprzez pepociufakers » sobota, 12 sierpnia 2017, 15:09

Hej,

Przyszła i na mnie pora aby zaprezentować mój sposób przyrządzenia ostatniego wypustu Arma Hobby czyli Pzl P.7A.
Swego czasu ta konstrukcja chodziła za mną - bardzo podobają mi się rury wydechowe, więc długo nie czekał u mnie w kolejce:)
Model jest łatwy i przyjemny w montażu. Elementy mają małe nadlewki, dla ułatwienia większość usunąłem jeszcze w ramkach za pomocą ostrego nożyka, także dużego problemu z tym nie miałem. Części mają bardzo dobre pasowanie, dzięki temu umożliwiło mi to malowanie modelu nie do końca skompletowanego:kadłub, skrzydła, zastrzały, elementy silnika i osłony wcześniej zostały pomalowane, a dopiero na końcu sklejone.
Śmigło okazało się dość przyjemne w budowie, więc zastosowanie żywicznego nie było konieczne.
Jedyną trudnością w modelu jaką zauważyłem to zamontowanie tablicy przyrządów, tutaj co modelarz to pewnie inne będzie podejście do sprawy, w każdym razie muszę stwierdzić, że plastikowa tablica przyrządów wcale nie wygląda źle, choć ja jej jednak nie użyłem, to w modelu bez blaszki też będzie wyglądać.

Malowałem farbami Hataka, seria pomarańczowa. W porównaniu z Pactrą, którą równolegle używam, to całkiem inna klasa farb. Przede wszystkim Hataka nie zatyka aerografu! Z pactrą musiałem długo walczyć ,żeby opanować prawidłowe malowanie, tutaj mieszam farbę, zakraplam do zbiorniczka i mogę już malować(czasami rozcieńczałem, ale bez rozcieńczenia też dobrze się maluje).
Reasumując Hataka tak, czekam na serię pomarańczową dla samolotów USA, może się skuszę:).

Modelu za bardzo nie washowałem, jakoś nie jestem przekonany do tego typu podkreślania linii, za bardzo z kartonowym modelarstwem mi to się kojarzy, a i moje umiejętności w tym temacie nie są najlepsze, więc zrobiłem taki delikatny i nierównomierny.

Na początku trochę zdjęć z budowy modelu.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

I finalny model w barwach dowódcy toruńskiego III/4 Dywizjonu Myśliwskiego kpt. pil. Leopolda Pamuły.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


ps. To teraz czekam na P-11a.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

Re: PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby

Postprzez Łukasz_K » sobota, 12 sierpnia 2017, 16:10

Hmmm... dalej nie widzę blachy falistej.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby

Postprzez Kuba P. » sobota, 12 sierpnia 2017, 17:08

Kolego a widziałeś prawdziwego P.11 w Krakowie? Stan tak ze 3-4 metry od samolotu i zobacz ile tej blachy falistej widać :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby

Postprzez pepociufakers » sobota, 12 sierpnia 2017, 17:13

No dobra, w drodze wyjątku, odpowiem na tą zaczepkę, więc teraz coś dla fanów mikroskopu w oczach:)
Proąciem bardzo:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pzdr,
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby

Postprzez Łukasz_K » sobota, 12 sierpnia 2017, 17:26

Z Krakowa tylko walkaround widziałem, osobiście nie miałem przyjemności. Ale jak autor pokazał, jednak je widać. Dziękuję.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby

Postprzez pepociufakers » sobota, 12 sierpnia 2017, 17:34

astarott napisał(a):Z Krakowa tylko walkaround widziałem, osobiście nie miałem przyjemności. Ale jak autor pokazał, jednak je widać. Dziękuję.

No problemo:)
Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: PZL P.7A - 1:72 Arma Hobby

Postprzez Aleksander » niedziela, 13 sierpnia 2017, 18:33

Świetna "siódemka" - mam nadzieję, że niedługo będzie w "pojedynczej" sprzedaży - na pewno nabędę!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości