LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Tenzan » piątek, 29 września 2017, 17:26

Dla wszystkich interesujących się prawdziwym lotnictwem.
Dzisiaj, w godzinach porannych, dotarł do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, wyremontowany, odświeżony, doprowadzony do stanu "nówki nie śmiganej", jedyny na świecie, zachowany dla Nas dzięki cudowi - polski Lysander - LWD Żuraw. Miałem przyjemność towarzyszyć ekipie montującej Żurawia. Napiszę krótko - jest moc !!! Samolot w dzisiejszym stanie robi wrażenie - pozytywne wrażenie.
Zapraszam Wszystkich do odwiedzenia MLP. Oczywiście aparata foto rzecz niezbędna. Wg uzyskanych informacji od pracowników Muzeum - drzwi kabiny, klapy, sloty - wszystko otwarte ! Gratka niesamowita.
Kabina - miodzio !! Silnik - dwa miodzia !!
Wszystkie mechanizmy ruchome w samolocie - funkcjonują. Pokrętła, dźwignie, przyrządy - działają !! Niestety, ze zrozumiałych względów eksponat nie jest lotny.
Dla Braci Modelarskiej - nowy temat do realizacji. Dla przyszłych konstruktorów amatorów RC - doskonały punkt wyjścia do opracowania swojej latającej makiety.

Zapraszam serdecznie,
pozdrawiam,
Tenzan

Ps. Kilka zdjęć które wykonałem mogę przesłać Administratorowi na priva celem umieszczenia ich w wątku.
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 20:32

Reklama

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez waran » piątek, 29 września 2017, 18:21

Świetna wiadomość Zygmuncie.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 29 września 2017, 18:43

Bardziej polski Storch niż Lysander. Jakieś foty są dostępne?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Tenzan » piątek, 29 września 2017, 19:17

Pozostaję przy Lysander'ze. Skrzydła, silnik gwiazdowy, kabina.
Zdjęcia w moim telefonie komórkowym. Pokazują chwile montażu.
Prosiłem o kontakt, celem zamieszczenia w wątku. Głucho i cicho wszędzie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 20:32

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 30 września 2017, 10:36

Tenzan napisał(a):Pozostaję przy Lysander'ze. Skrzydła, silnik gwiazdowy, kabina.

Nie żeby się kłócił czy coś ;) ale mocą silnika i przeznaczenia bliżej mu do Storcha.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez dewertus » sobota, 30 września 2017, 16:05

Jacek Bzunek napisał(a):
Tenzan napisał(a):Pozostaję przy Lysander'ze. Skrzydła, silnik gwiazdowy, kabina.

Nie żeby się kłócił czy coś ;) ale mocą silnika i przeznaczenia bliżej mu do Storcha.


Pogodzę Was :P - najbardziej przypomina Morane MS.505 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez GrzeM » sobota, 30 września 2017, 22:36

A może "powojenna Mewa"?
:P
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez KRYSTEK » niedziela, 1 października 2017, 15:35

Zachęcony informacją o Żurawiu (i nie tylko) postanowiłem w dniu dzisiejszym
odwiedzić MLP.
Niestety próba zrobienia zdjęć nie powiodła się (bardzo smutny Pan z plakietką MLP na prośbę o możliwość
zrobienia zdjęć wnętrza kabiny oraz innych detali odpowiedział stanowcze - NIE) :( :( :(
Faktycznie Żuraw (po złożeniu) będzie wyglądał imponująco - jest MOC
Odwiedzając MLP warto obejrzeć kolekcję modeli w skali 1/72 śp. Wojciecha Butrycza
Obrazek
Pozdrawiam
KRYSTEK.
KRYSTEK
 
Posty: 40
Dołączył(a): niedziela, 24 czerwca 2012, 10:28

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Izydor » niedziela, 1 października 2017, 16:07

Tenzan napisał(a):Zapraszam Wszystkich do odwiedzenia MLP. Oczywiście aparata foto rzecz niezbędna. Wg uzyskanych informacji od pracowników Muzeum - drzwi kabiny, klapy, sloty - wszystko otwarte ! Gratka niesamowita.
KRYSTEK napisał(a):Niestety próba zrobienia zdjęć nie powiodła się (bardzo smutny Pan z plakietką MLP na prośbę o możliwość
zrobienia zdjęć wnętrza kabiny oraz innych detali odpowiedział stanowcze - NIE)


:lol:
Miał naturalną śmiercią od obucha paść, a jemu przyjdzie zginąć, jak na wojnie...
Avatar użytkownika
Izydor
 
Posty: 232
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 18:20

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez waran » niedziela, 1 października 2017, 17:16

To jest Polska właśnie. WSTYD. Różne muzea odwiedziłem w Europie, zawsze się pytałem o pozwolenie, nawet wejścia do maszyny, nigdzie i nigdy mi nie odmówiono. :oops: :evil:
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Tenzan » poniedziałek, 2 października 2017, 20:35

Witam ,
kilka dni nieobecności i co się dzieje ;o) . Panowie, nie narzekajcie, mogło być jeszcze lepiej ! Żuraw jaki w tej chwili jest każdy widzie, jak był dostępny do woli - na ekspozycji w budynku po Beretach, to tłumów jakoś nie widziałem, choć kilka lat obok niego się przechodziło. Poczekajcie, jak będzie w "całości" w pełnej krasie. Może niezbyt ściśle napisałem, ale "to co ma być pootwierane" będzie, jak będzie poskładany - czyli na ekspozycji. Co do odmowy fotografowania - zróbcie zdjęcia Pannie Młodej w trakcie makijażu to Was ..... .
Tyle wyjaśnień.

Pozdrawiam serdecznie,
Tenzan

Modele Wojtka są w pełnej krasie, można je do woli fotografować.
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 20:32

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Adam » wtorek, 3 października 2017, 17:08

waran napisał(a):To jest Polska właśnie. WSTYD. Różne muzea odwiedziłem w Europie, zawsze się pytałem o pozwolenie, nawet wejścia do maszyny, nigdzie i nigdy mi nie odmówiono. :oops: :evil:

A mi w muzeum armii w Brukseli nie pozwolono przejść za linki, żeby robić zdjęcia odkrytych kabin szmatoplatów, czyli nie tylko w Polsce takie są zwyczaje. :P

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Greif » wtorek, 3 października 2017, 17:43

Generalnie jest przyjęte aby się zgłosić do kustosza, po krótkiej na ogół rozmowie i przedstawieniu "powodów" dla których mamy chęć robić fotki- bo np niektóre zastrzegają sobie komerycyjne wykorzystanie (publikacje czy inne formy zarobkowe) - na ogół nikt nie robi problemów, sam miałem okazję po takim "wstępie" posiedzieć prawie we wszystkich pojazdach w Saumur także kwestia podejścia "tematu" ;) fakt że w Pl większość jeszcze odstaje od norm UE :P no ale może się zmieni...
Pozdro
Greif
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 19:05
Lokalizacja: Motherwell/Scotland

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez waran » wtorek, 3 października 2017, 19:20

Adamie widocznie źle Cię oceniono. :P
Chyba nie do końca, mogłem robić zdjęcia z poza linek i to za darmo, a tylko nie mogłem przejść poza nie, aby zrobić zdjęcia z innych ujęć i wnętrza kabin.
Szmatopłaty jak wiadomo mają odkryte kabiny i wystarczyło by unieść aparat i pstryknąć zdjęcie wnętrza. Może gdyby wcześniej zgłosił gdzieś w muzeum to taką zgodę bym otrzymał, ale moja wizyta była zorganizowana na szybko.

Adam.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 3 października 2017, 21:37

Ja nigdy nie miałem problemów z robieniem zdjęć w żadnym muzeum, ostatnio np. w Deutsches Museum Flugwerft Schleissheim. Z tym że jest zakaz używania statywu :idea:
Kiedyś zwiedzałem jaskinię Raj (tą na Szkieletczyźnie :lol: ) i Pan oprowadzający na początku zapowiedział że fotografować nie wolno !
Jakoś tak nagle coś tam z tyłu grupy błysnęło i Pan przewodnik błyskawicznie udał się w kierunku błysku, ja z ciekawości udałem się za nim :mrgreen:
Usłyszałem tekst :arrow: Daj Pan dychę i zrób Pan jeszcze zdjęcie tego stalaktytu bo fajnie na fotkach wychodzi :idea: :shock: ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości