LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez RAV » wtorek, 3 października 2017, 22:17

radoslaw6363 napisał(a):Pan oprowadzający na początku zapowiedział że fotografować nie wolno

Według polskiego prawa zakaz fotografowania może występować tylko w obiektach o znaczeniu strategicznym. Można zatem bez pytania kogokolwiek o zgodę fotografować wszędzie, gdzie weszliśmy (a jeśli miejsce jest ogólnodostępne lub dostępne za opłatą, którą uiściliśmy, to i wyrzucić nas będzie trudno). Oczywiście może być zakaz użycia lampy błyskowej lub statywu. Ale w dobie pięciocyfrowych ISO od biedy da się robić zdjęcia nawet w jaskini, w świetle latarki, bez niczyjej łaski. Niestety, czasami samych muzealników trzeba o tych faktach pouczyć, bo nie wiedzą lub udają.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 4 października 2017, 11:35

Zamieszczam zdjęcia przysłane przez kolegę Tenzana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez piotr dmitruk » środa, 4 października 2017, 21:56

A jeszcze dwa lata temu...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 5 października 2017, 08:49

W muzeum w czeskiej Pradze są wszędzie płotki więc podejść się nie da. A na straży regulaminu stoją szwarne Czeszki w fartuszkach. Chciałem zagadnąć co by dookoła obejść Avie 534 ale one nie toking, szprechajut ili gawarit. Znaczy sie lipa


W Hangar 10 na wyspie Uznam też nie wolno było obchodzić modeli i włazić gdzie popadnie. Ale tam stoją w większości prywatne maszyny więc taki zakaz łażenia jest na miejscu
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3024
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Kuba P. » czwartek, 5 października 2017, 11:39

W Kbely bez problemu można się dogadać, kluczem do sukcesu jest nauczenie się kilku słów po Czesku od Dobriden :) począwszy i wyjasnienie, ze jesteś modelarzem, że chciałbyś obejrzeć kilka szczegółów itp.
No i trzeba wyczekać taki moment, żeby w hangarze nie było za wielu zwiedzających. Jak jesteś sam na sam z samolotem to osoba pilnująca raczej nie zrobi kłopotu.

Natomiast jak sie samowolnie władujesz za sznurki i zostaniesz przyłapany i zaczniesz po polsku albo nie daj boże rosyjsku coś tłumaczyć to faktycznie, będzie słabo :mrgreen:

ps - Żurawia widziałem w sobotę w Krakowie, pięknie się prezentuje. Z podobnych klimatów w Dęblinie stoi też ślicznie odrestaurowany Junak, polecam. Sznurków...brak :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Adam » czwartek, 5 października 2017, 14:55

Adamie widocznie źle Cię oceniono. :P

Przepraszam autora, chciałem napisać komentarz, ale złożony gorączką wcisnąłem przycisk edytuj zamiast cytuj. PRZEPRASZAM.

Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Mecenas » czwartek, 5 października 2017, 16:27

Świetna wiadomość z tym Żurawiem, trzeba będzie zrobić wycieczkę.

Z bardziej modelarskiego punktu widzenia jedna rzecz mnie niepokoi - skąd te ślady eksploatacji na podłodze w kokpicie na fabrycznie nowym muzealnym eksponacie? No i jak tu teraz żyć?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Dominik » czwartek, 5 października 2017, 18:04

Mac Eyka napisał(a):W Hangar 10 na wyspie Uznam też nie wolno było obchodzić modeli i włazić gdzie popadnie. Ale tam stoją w większości prywatne maszyny więc taki zakaz łażenia jest na miejscu


Oj tam. Dwukrotnie tam byłem i za każdym razem macałem to co mnie interesowało. Nawet głowę trzymałem we wnękach podwozia Spitfire'ów. Niestety nie udało mi się wejść do kabin gdyż osoba odpowiedzialna za te samoloty (główny mechanik) był na urlopie. Wystarczyło, że ładnie się uśmiechnąłem do pań z obsługi i wytłumaczyłem dlaczego.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez dewertus » czwartek, 5 października 2017, 18:54

Akurat w poniedziałek będę w Krakowowie służbowo przez dwa dni to sobie podjadę i popacze :mrgreen:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Tenzan » czwartek, 5 października 2017, 21:59

Witam,
Poniedziałku nie polecam,
zapraszam we wtorek. Dzień wolnego wstępu, od 9.00-tej do 17-tej.
Dzisiaj Żuraw otrzymał osłony silnika, śmigło i takie tam inne maleństwa.
Inne eksponaty również oczekują na okazanie zainteresowania nimi ;o) .

Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 20:32

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez P11c » piątek, 6 października 2017, 21:50

To może we wtorek jakaś wspólna wycieczka :)
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 22:07

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 7 października 2017, 05:39

Ciekawe kiedy eksponaty gnijące sobie pod chmurką otrzymają jakiś dach ;o) Były starania ,ale samorząd Krakowa się nad sytuacją nie pochylił .A swoją drogą ile osób rocznie odwiedza Krakowskie muzeum ? Takie ,,Polin'' odwiedziło już milion gości !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez fragles » sobota, 7 października 2017, 09:28

Napiszę wprost, bez ogródek: wkurwia mnie takie wieczne malkontenctwo! Celują w tym zwłaszcza emeryci. Ale i młodzi nasiąkają od nich tym zrzędzeniem. To często staje się wręcz dziedziczne, jak choroba genetyczna.
Budzi się gość świtem w szabas, nie zdąży nawet kawy dopić, i już z klawiatury zapuszcza toksyny w sieć. Ludzie, opamiętajcie się! Życie jest za krótkie, żeby poświęcić je zrzędzeniu!
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Kuba P. » sobota, 7 października 2017, 10:22

I sam Drogi Kolego przesiąkasz odorem narzekania :)
A ja wstaję sobie w szabas troszkę późno, robię 3 kroki do kuchni, tam krok operacyjny, 3 z powrotem z kawką. Do siedmiu więc jest OK. Siadam sobie, 4 ruchy łyżeczką w lewo, 3 w prawo, zamieszane. Otwieram internety, wyziew z szamba puszczam bokiem i cieszę się proszę Kolegi treścią pozytywną :)

MIłego dnia! :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: LWD Żuraw -znów w ekspozycji MLP

Postprzez Sebastian » sobota, 7 października 2017, 20:36

Ja byłem w kilku muzeach i jest różnie :lol: w Wiedniu kupujesz pozwolenie na zdjęcia i robisz bez lampy do woli , w Munster i Siensheim tak samo w Koblenz za free robiłem zdjęcia do woli. W Munster nawet trafiłem w weekend że i do pojazdów wpuszczali bez opłat a więc Jagdpanter , Stug , Hetzer zrobiony :lol:
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości