Bismarck - Trumpeter - 1:200

Zestawy, relacje z budowy, galerie ukończonych modeli, porady i problematyka modelarstwa szkutniczego.

Bismarck - Trumpeter - 1:200

Postprzez DarkWing » wtorek, 26 września 2017, 15:37

Dawno, dawno temu.... prezentowałem w dziale In-box nowość od Trumpetera - tytułowego Bismarcka.
Od pół roku model jest w stoczni więc czas najwyższy zaprezentować postępy.
Dla przypomnienia (po zawirowaniach ze wystawianiem zdjęć) jeszcze raz zawartość pudła i to co już podziałałem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualnie mam sklejony i pomalowany kadłub oraz wklejone drewniane pokłady.
Teraz czas na drobnicę na pokładzie
Obrazek

Ślady eksploatacji takie jak lubię - nie za mocne ale żeby były - w końcu ten okręt nie popływał za długo :D....
Obrazek

Obrazek

Elementy nadbudówek w podkładzie - pokłady drewniane tylko przyłożone na przymiarkę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie rodzaje artylerii...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ardo
Obrazek

Komin
Obrazek

EXTRA dodatek - wieża wraz z cytadelą i całym wyposażeniem.
Zamierzam ja pomalować do połowy - z jednej strony widok z zewnątrz - z drugiej można będzie zobaczyć co było w środku
Obrazek

teraz powoli... powoli ale do przodu... :)
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
DarkWing

Reklama

Re: Bismarck - Trumpeter - 1:200

Postprzez Michał Janik » wtorek, 26 września 2017, 21:04

Jak do tej pory super efekt, będę zaglądał! Ciekawy cymes, ta wieża.
Michał Janik

Postprzez DarkWing » środa, 11 października 2017, 10:25

Rozgrzebane modele pokończone więc mogę na spokojnie pracować z bismarckiem :).
Po położeniu pokładu i przed uzbrojeniem pokładu pomalowałem "flagi" na dziobie i rufie.

Od tej chwili wszystkie zdjęcia budowanego przeze mnie modelu na których widnieją oznaczenia i symbole swastyki są tylko i wyłącznie próbą odzwierciedlenia oryginalnego niemieckiego okrętu z czasu II Wojny Światowej.
Przedstawione symbole NIE służą do promocji i propagacji nazizmu !!!

Po wyznaczeniu w części dziobowej i na rufie odpowiedniego obszaru, bezpośrednio na drewno położyłem z aero kolor biały jako aplę. Kolejnym krokiem było zamaskowanie centralnie obszaru w kształcie koła.

Obrazek

Obrazek

Kolejnym krokiem było zamaskowanie paskami taśmy tych obszarów które nie mają być malowane, a te pozostawione utworzyły krzyż. Do malowania krzyża użyłem farby nato black, żeby czerń nie była zbyt głęboka, co mogłoby odciągnąć uwagę od reszty pokładu.
Ostatnią czynnością byłe przetarcie całości suchymi pigmentami, tak aby stonować kolory oraz dodać lekkiego zużycia. W części dziobowej dodałem ślady pod łańcuchy kotwiczne. Na koniec cały pokład zabezpieczony lakierem matowym.
Obrazek

Obrazek

Niestety coraz większy problem robi się z fotografowaniem całości modelu, brakuje mi odpowiedniego tła. Odkryłem, że najlepiej nadaje się do tego ekran kina domowego ale wtedy model musiałbym ustawić na czymś zbyt wysoko od podłogi...
Tak czy owak na chwilę obecną wygląda to tak.
Obrazek

Teraz mogę na spokojnie zacząć uzbrajać pokład.
Pozdrawiam
Sławek (DarkWing)
DarkWing

Postprzez Dudzio » środa, 18 października 2017, 11:44

Jakiej mieszanki kolorów użyłeś do pomalowania dna? Zastanawiam się czym rozjaśniać Tamkę XF-9 Red Hull.
Dudzio

Powrót do Szkutnicze