Projekt "Reisen" - 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez Dominik » poniedziałek, 12 marca 2018, 17:35

Kolejny warsztat to taki duży projekt, w którym będę pokazywał kolejne modele tego słynnego myśliwca Japońskiej Marynarki Wojennej. Na chwilę obecną pracuję nad Reisenem 52, 32 i 22.

Na pierwszy ogień A6M5 Model 52, który jest najbardziej zaawansowany. Model firmy Tamiya. Malowanie z Rabaul Ku.
Model zaczęty dawno temu ale w końcu, w ostatni łykend udało się coś maznąć. Muszę nanieść jeszcze kilka poprawek, a potem...się zobaczy czy się przemogę.
Dobra, foty.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I trochę lepsze
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To tyle. Kolejne zdjęcia po poprawkach.

Miłego wieczora i modelowania :)
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Reklama

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez marco2607 » wtorek, 13 marca 2018, 20:46

Żołty na skrzydłach do poprawki czy taśma. POWODZENIA, najładniejsze są A6M3.
Zazdroszczę tematu , ja obecnie tylko das auto :(
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez Dominik » czwartek, 15 marca 2018, 18:22

marco2607 napisał(a):Żołty na skrzydłach do poprawki czy taśma. POWODZENIA, najładniejsze są A6M3.
Zazdroszczę tematu , ja obecnie tylko das auto :(


Żółty musiałem poprawić i domalować czerwone linie...No i zacząłem zabawę z maskami. NIby proste, bo Hinomaru, ale tu akurat wersja z obwódką. Niestety nie wyszło tak jak chciałem i niektóre Hino mi się rozjechały. Nie będę poprawiać, gdyż istnieje prawdopodobieństwo kompletnego skopania. Ale mam lekcję na przyszłość. Następne już powinny być ładniejsze...będą bezobwódkowe :mrgreen: Czerwony z zestawu do Shiden Kai. Poniżej zdjęcia. Można się pastwić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz oszlifowanie schodków, lakierowanie, kalki, lakierowanie i brudzenie...Za rok może skończę.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez cris » czwartek, 15 marca 2018, 20:52

Nie żebym się czepiał Dominik,ale czemu ono takie w kratkę-hę ;o) ?
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez Dominik » czwartek, 15 marca 2018, 22:13

Krzysiu,
Coś tam poszukuję, eksperymentuję... Mieszam różne techniki zmodyfikowane do możliwości mych dwóch lewych łap. Może łan dej cuś znajdę.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez zegeye » piątek, 16 marca 2018, 11:09

Bardzo ładnie idzie. Wypłowienia fajne.... ale skoro góra taka wypłowiała to może i hinomaru winny liznąć trochę słońca ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 16 marca 2018, 16:17

Zbyszku, bym się z Tobą nawet zgodził gdybym nie zobaczył ostatnio zdjęcia z lat pięćdziesiątych, na którym widać, że Hinomaru trzyma kolor. Czytałem, że ta farba była bardzo dobrej jakości.
Teraz przydałoby się kilka dni po 2-3 godziny by dokończyć.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez Dominik » czwartek, 29 marca 2018, 11:50

Mały apdejt. Wziąłem się w garść i powyciągałem co się dało z szaf by cały staf mieć pod ręką o (prawie) każdej porze dnia. Żona trochę marudzi, ale ogólnie jest ok. Poniżej kilka fotek z ostatnich prac nad Reisenem 52. Paprochy widoczne na zdjęciu już zmiecione. Na zdjęciach zauważyłem też, że tu i tam muszę łosza poprawić. Mam cichą nadzieję, że przed końce Świąt uda się go skończyć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak go skończę to na warsztat wraca Spitfire Mk.IX.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez Dominik » piątek, 30 marca 2018, 11:15

Krótko i na temat. Model Reisena 52 praktycznie skończony. Muszę tylko nałożyć mat na śmigło i zrobić drobniutką podmalówkę. Jeśli pogoda pozwoli (i czas też) galeria wkrótce.
Teraz chwilowa odskocznia w postaci Spitfire'a IX a potem wracam do kolejnych Zerówek.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Projekt "Reisen" - 1/72

Postprzez zegeye » piątek, 30 marca 2018, 19:08

Bardzo dobry ten ZEROWY. Gratulacje.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości