Lublin RXIII rysunki?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez KR77 » poniedziałek, 26 marca 2018, 17:28

Marcin_Matejko napisał(a):U mnie to jest taka wkładka w środku broszury i przypuszczam że nieco farby w drukarni zabrakło ;o)


Wysłałem Ci te plany na e-mail (i mały bonusik ;o) ).
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Reklama

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Tenzan » poniedziałek, 26 marca 2018, 22:22

Dla tych co lubią czytać ze zrozumieniem :-> ,
FNT 5/2017. Można kupić w Gazeciarniach (dawniej to był MPiK) przez internet.

Info dla p. Marcina : drzwi zostały już otwarte :-) , rysunki R-XIII w 1/48, jest też rzut Błękitnego Ptaka.
Info dla p. Poteza : rysunki są wykreślone od podstaw na nowo. Więc nie wiem skąd autorytatywne twierdzenie, że to co w Militariach znajduje się w FMT?

Pozdrawiam,
Tenzan
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 20:32

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez potez » poniedziałek, 26 marca 2018, 23:08

Co to jest FNT czy też FMT, bo sorry nie ogarniam skrótu? Czy chodzi ci o flugmodel und technik? Możesz pisać normalnie i z konkretami? Ciezko napisać o co chodzi i podać link w dzisiejszych czasach? Bardzo się cieszę , że są nowe plany ale nie znam żadnego nowszego wydawnictwa niz historie puckie a mam zwyczaj kupować wszystko w tematach, które mnie interesują.
A co do praktyki, to Szewczyk zawsze poprawiał stare rysunki. Rzut boczny Błękitnego Ptaka rysował już w 91 roku w aero technice lotniczej. Popatrzę chętnie cóż takiego się zmieniło poza skalą? I poza kształtem wewnętrznego kołpaczka w wersji D? O i pływakom, bo te akurat znaleziono i można było wreszcie je narysować porządnie?
A co do przymiotów p. Szewczyka to się nie wypowiadam. chętnie porównam jego kolejną wersję planów ze zdjeciami oryginałów z mojej kolekcji. 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » wtorek, 27 marca 2018, 06:51

Serdecznie dziękuję za nadesłane plany, teraz wrzucę je do Autocada i będę rysował kadłub w 32ce w oparciu o nie i zdjęcia.
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 27 marca 2018, 07:28

Trochę OT (patrząc na zdjęcia)
Nie uważacie, że przydałoby się trochę ponaciskać na Mastera, żeby zrobili rurki Venturiego w obu skalach. Jest takich modeli sporo, wtryski są kiepskie, dorabianie jest upierdliwe, a to idealny temat na wytoczenie.
Ja ze swej strony już do nich pisałem, ale odpowiedź była "może kiedyś w przyszłości".
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » sobota, 7 kwietnia 2018, 10:44

Fakt dysze Venturiego to byłby przydatny element do modeli polskich przedwojennych samolotów, w każdej skali :idea:

Dostałem od was trochę materiałów za które serdecznie dziękuję :D Na pewno mi to wystarczy do zbudowania modelu tym bardziej że projekt nie przewiduje żadnych "wodotrysków". Na razie się rysuje w AutoCadzie planik w skali 1/32, bazuję się na rysunkach w skali 72 i 48 z "AERO Techniki Lotniczej" nr. 10-121990r. Co nieco poprawiam wzorując się na zdjeciach i innych rysunkach.
Tutaj rzut boczny:
Obrazek
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez zegeye » sobota, 7 kwietnia 2018, 19:08

piotr dmitruk napisał(a):Trochę OT (patrząc na zdjęcia)
Nie uważacie, że przydałoby się trochę ponaciskać na Mastera, żeby zrobili rurki Venturiego w obu skalach. Jest takich modeli sporo, wtryski są kiepskie, dorabianie jest upierdliwe, a to idealny temat na wytoczenie.
Ja ze swej strony już do nich pisałem, ale odpowiedź była "może kiedyś w przyszłości".


Rurki venturiego są dostępne z druku 3D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez macias13_84 » sobota, 7 kwietnia 2018, 20:39

Jedyne aftermarkety ze zwężkami Venturiego jakie kojarzę to te dedykowane do Po-2. Quickboost 48619
Obrazek
Ale to 1:48...
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » niedziela, 8 kwietnia 2018, 06:57

To są takie proste detale że nie ma czym się przejmować, takie dysze zrobi każdy modelarz. Fakt gdyby były dostępne w handlu było by prościej, przynajmniej dla sklejaczy ;o)
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości