Eurofighter 1/48 Revell

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez Narciarz » wtorek, 11 września 2018, 12:20

Cześć.
Po 20 latach postanowiłem wrócić do modelarstwa redukcyjnego.
Dzisiejsze modele oraz chemia bije na głowę to czego używałem w latach 90-tych. Wszystkiego trzeba się uczyć na nowo ale dzięki osobom z tego forum idzie szybciej to ogarnąć. Dzięki Atlis za pewne propozycje odnośnie farb itd. przydaje się.

Wracają do meritum. Wybrałem Eurofightera z Revella bo był stosunkowo tani i w razie wpadki czy zniszczenia nie będzie mi go żal. Oczywiście samolot mi się bardzo podoba.
Zatem zestaw jest następujący:
1. Eurofighter Typhoon "Bronze Tiger" Revell - Nr. 03949
2. Blaszki Eduard 49367 EF-2000 Typhoon Single Seater REVELL
3. Wloty powietrza Olimp Resin Accessories 48-30 Seamless Intakes for the Eurofighter Typhoon
4. Olimp Resin Accessories 48-28 Exhaust nozzles for Eurofighter Typhoon
5. Kalki Spanish Air Force Series Españolas SE2248 - 1:48

Jako, że jest to mój pierwszy model po długiej przerwie kokpit próbowałem malować ze 4 razy i 4 razy ściągałem z niego farby :-> . W końcu stwierdziłem, że jest tak ubogo zrobiony, przez Revell, że aż żal na niego patrzeć. Zastosowałem blachę z Eduarda i od razu poprawiło to sytuację.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem wziąłem się za żywiczne wloty powietrza z Olip Resin. Cóż było za zdziwienie jak się okazało, że te wloty nie pasują do modelu, bo jak bym je w całości wkleił do środka, to nie zamknę połówek kadłuba. Ogólnie porażka te żywice. Musiałem je skrócić i przeciąć aby nadać im kształtu aby zmieściły się do środka kadłuba. Jak by tego było mało wklejenie tych żywicznych wlotów wymusiło na mnie odcięcie pewnej części wnęki podwozia z przodu. Potem ją odtworzyłem.
Mam jeszcze z tej firmy żywiczne wloty ale średnica tych żywicznych jest za duża i nie wchodzą w kadłub z tyłu :evil:
Dodatkowo turbiny nie są w kształcie koła tylko są zdeformowane. No cóż dysze skończyły w śmietniku, a ja ponownie użyłem blach Eduarda i części oryginalnych z Revella.
Niestety produkty Olim Resin, to straszny shit.
Generalnie Revell również olał sprawę wlotów, bo wszędzie są szczeliny itd. W ostateczności zastosowałem te żywiczne ale szpachlowanie warstwa, po warstwie i praca z nimi kosztowała mnie dużo czasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

na razie wloty pomalowane są w środku podkładem Mr.Finishing Surfacer 1500 Gray

cdn.
Narciarz
 
Posty: 52
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 15:03
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez milczacy » wtorek, 11 września 2018, 12:45

Podziwiam za walkę z tym modelem. Ja właśnie go kończę, ale w tygrysim malowaniu. I już sobie powiedziałem, że nigdy więcej Revella w 1/48.
Powodzenia i postępów w pracy.
milczacy
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 22 stycznia 2015, 13:13

Re: Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez potez » wtorek, 11 września 2018, 13:04

BEz przesady Revell ma też niezłe czy nawet bardzo dobre modele w 48.
Fakt, że jurekfajter jest jednym z bardziej wymagających :-/
No a produkty Olimp Resin to klasa shitu sama dla siebie, czasami tylko wolfpack może próbowac nawiązać kontakt ...
Walcz i się nie poddawaj 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez milczacy » środa, 12 września 2018, 12:41

No racja, trochę mnie poniosło z wybrzydzaniem na 1/48 Revella :oops: . W końcu to nie "moja" skala to i rozeznanie mam gorsze.
milczacy
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 22 stycznia 2015, 13:13

Re: Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez Narciarz » sobota, 15 września 2018, 14:26

Mały update prac. Dziś wnęki. Musiałem trochę poprawić te Revellowskie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak ktoś kleił Eurofightera, to niech mi napiszę czy wnęki malować na biało czy lekko szaro, bo na necie ile pytań w tej materii, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. :?:
Narciarz
 
Posty: 52
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 15:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez giberes » niedziela, 16 września 2018, 18:16

Ja malowałem na jasny szary. Tak było w instrukcji. Poparłem to zdjęciami z monografii w Aero, gdzie też mi kolor wyglądał na jasny szary.
Non omnis moriar, zostanie po mnie parę modeli, które żona wyrzuci.
Avatar użytkownika
giberes
 
Posty: 281
Dołączył(a): niedziela, 22 sierpnia 2010, 19:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez xmen » niedziela, 16 września 2018, 18:55

Niewiele widać ale może się przyda.
Obrazek
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez Narciarz » niedziela, 16 września 2018, 19:38

Jak byłem w Ostravie na Dni Nato i oglądałem Eurofightera z Niemiec, to ewidentnie podwozie było pomalowane na bardzo jasny szary. Jestem skłonny pójść w ten bardzo jasny szary :)

A tu ciekawe zdjęcie z książki, gdzie ewidentnie widać różnice biały na tle szarego.

Image
Narciarz
 
Posty: 52
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 15:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Eurofighter 1/48 Revell

Postprzez Narciarz » środa, 10 października 2018, 22:03

Mały update prac. Chciałem potestować kilka rodzajów drucików i najlepsze rezultaty dają te z ołowiu ale się rwą, a w następnej kolejności są druciki miedziane srebrzone no ale pewnie Ameryki nie odkryłem :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na żywo wnęki wyglądają dużo lepiej aniżeli na zdjęciach. Wnęki pomalowane na bardzo jasny szary zrobiony z 10% X-19 (smoke) i 90% X-22 (gloss white) z Tamiya.
Narciarz
 
Posty: 52
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 15:03
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: fragles i 5 gości