Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166 | 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 22:01

co nas nie zabije to nas wzmocni - dobra robota - czekam na usyfianie.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » wtorek, 18 grudnia 2007, 01:40

Wehrwolf napisał(a):czym i jak maskowałeś .. bo fajne wyszły te brzegi plam

subgrafik napisał(a):Plamki malowane pedzelkiem?


Zielony aerografem, żółty aero i poprawiany pędzelkiem, czekoladowy pędzelkiem. Żadnych maskowań wszystko z ręki. :D

rollingstones napisał(a):co nas nie zabije to nas wzmocni - dobra robota - czekam na usyfianie.


Fakt - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. :P

Dzisiaj pociągnąłem model sidoluxem i nałożyłem kalki - zamysł jest taki, że pojazd najpierw miał numer 5, a potem w wyniku zawirowań w jednostce został przemianowany na 17. Niebieskie, bo mi się podoba i mało jest modeli z takim kolorem cyfr. :P

Obrazek
Obrazek

Później zrobiłem wash'a i trochę rdzy - bez przesady ale też nie ograniczałem się za bardzo. Na drugiej fotce aparat złapał ostrość n ie tego co chciałem, ale coś tam widać.
Obrazek
Obrazek

Jutro biedronka. :D

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » środa, 19 grudnia 2007, 01:20

Tak jak pisałem wczoraj, dzisiaj zrobiłem biedronkę czyli ogólnie pojęty fading/rains'y i jak tam jeszcze to jest nazywane.

Kolorki.
Obrazek

Biedronka...
Obrazek

...się rozmazała...
Obrazek

...i odeszła w zapomnienie :D
Obrazek

Teraz poziomo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Końcówka lufy przed i po potraktowaniu ołówkiem.
Obrazek
Obrazek

W sumie średnio mi się to podoba i pewnie będę to poprawiał, ale nie ołówkiem tylko farbą.

Całość.
Obrazek
Obrazek

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Bigi » środa, 19 grudnia 2007, 10:37

A dlaczego taki kolor lufy ? Masz na to papiery czy twoja fantazja ? Pytam bez złośliwości bo sam mam do pomalowania ten model i szukam wszelkich informacji ?
Avatar użytkownika
Bigi
 
Posty: 94
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:59
Lokalizacja: Pabianice

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » czwartek, 20 grudnia 2007, 01:25

Bigi napisał(a):A dlaczego taki kolor lufy ? Masz na to papiery czy twoja fantazja ? Pytam bez złośliwości bo sam mam do pomalowania ten model i szukam wszelkich informacji ?


Tylko i wyłącznie fantazja. Trochę analogii również - skoro długie lufy mają często inny kolor to dlaczego krótkie nie mogą mieć? ;o)

Dzisiejszy plan był zacny, jednak został mocno zmodyfikowany. Najpier psiknąłem odrobinę matu w niektóre miejsca, bo mimo wczorajszych działań za bardzo się błyszczały.
Chciałem też pomalować trochę zdrapek, ale jakoś tak wyszło, że dokleiłem wszystkie dodatki jakie miały znaleźć się na pojeździe. Oczywiście jeszcze dużo brakuje. Nie będę się rozpisywał na ten temat - jutro pokażę (mam nadzieję) czego dzisiaj brakuje. Póki co generalny widok całości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Adciur » czwartek, 20 grudnia 2007, 17:56

Łukasz Orczyc - Musiałek napisał(a):Trochę analogii również - skoro długie lufy mają często inny kolor to dlaczego krótkie nie mogą mieć? ;o)


Długie miały dlatego żeby z daleka sprawiały wrażenie krótszych ;o)
Adciur
 

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » sobota, 22 grudnia 2007, 01:22

Adciur napisał(a):
Łukasz Orczyc - Musiałek napisał(a):Trochę analogii również - skoro długie lufy mają często inny kolor to dlaczego krótkie nie mogą mieć? ;o)


Długie miały dlatego żeby z daleka sprawiały wrażenie krótszych ;o)


Hehe, no to ta powinna być naprawdę tyci-tyci. :D

Dzisiaj coś porobiłem... W sumie jakoś nie za bardzo mi się chciało, ale czasami i tak bywa.

Do rzeczy.
Najpierw podmalowałem ślad wytarcia na jarzmie (tak to się nazywa?). Muszę to jeszcze poprawić, bo średnio mi się podoba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i zacząłem klepać podstawkę. Będzie naprawdę mała - kawałek zabłoconej drogi i pojazd. Nic więcej - po prostu się nie zmieści.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodałem troszkę zieleninki.
Obrazek

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 22 grudnia 2007, 11:47

A ja mam takie pytanie...
Ponieważ chcę zastosować "biedronkę" w moim Wirbelwindzie to czy może ona całkowicie zastąpić "suchy pędzel" przy wypłowianiu barw? Czy są jakies konkretne proporcje w ktorych trzeba używać barw? Jakie efekty dałoby użycie filtrów i biedronki na jednym modelu? A może biedronka to taki sposób filtrowania?:)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Akahoshi » sobota, 22 grudnia 2007, 17:19

Świetny model. Cały warsztat przedstawiłeś w świetny sposób. Praktycznie "jak krok po kroczku zbudować dobry model".

Mały zgrzyt. Ta beczka na płycie silnikowej raczej by się nie utrzymała. Przy pierwszym zakręcie by się sturlała z Brummbär'a (się mi rymnęło :) )
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » niedziela, 23 grudnia 2007, 02:54

Adam Obrębski napisał(a):Ponieważ chcę zastosować "biedronkę" w moim Wirbelwindzie to czy może ona całkowicie zastąpić "suchy pędzel" przy wypłowianiu barw?

Będę odpowiadał bazując tylko na swoich doświadczeniach - suchego pędzla do przebarwień nie używam.
Adam Obrębski napisał(a):Czy są jakies konkretne proporcje w ktorych trzeba używać barw?

Proporcji nie mam żadnych - na oko. :D
Adam Obrębski napisał(a):Jakie efekty dałoby użycie filtrów i biedronki na jednym modelu?

Ja używam biedronki i filtrów na jednym modelu. Czasami można zasłonić jedno drugim, a czasami wybrać tylko jedno rozwiązanie.
Adam Obrębski napisał(a):A może biedronka to taki sposób filtrowania?:)

Nie. To bardziej zacieki (na pionowych powierzchniach) i wyblaknięcia (na poziomych). Od zmiany koloru są filtry.

Proponuję poczytać - powinno wyjaśnić wiele spraw:
http://www.missing-lynx.com/rareworld.htm
---------------------------------
Dzisiaj stwierdziłem,że zieleninka nie pasuje i wrzuciłem w jej miejsce plandekę. Dodatkowo obłożyłem podwozie i podstawkę błotem. Przywiązałem beczkę (już nie spadnie ;o) i dorobiłem parę piedułek.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

LUkas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Maciek » niedziela, 23 grudnia 2007, 10:08

Model bardzo fajny.:D Tyle ża ja osobiście nie lubię jak model wygląda jakby z bagna wyjechał. No ale to już subiektywna sprawa. Ogólnie mi się podoba.
Maciek
 

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Akahoshi » niedziela, 23 grudnia 2007, 11:06

Mnie, w przeciwności do Maćka, akurat tak upaćkany w błocku pojazd nie przeszkadza. Mnie się podoba.
Natomiast nie podoba mi się ten cały bajzel na pojeździe. Wydaje mi się, że po prostu jest tego za dużo.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » piątek, 28 grudnia 2007, 23:56

Dzisiaj ostatni odcinek serialu. Model gotowy (przynajmniej na dzisiejszy wieczór - może jutro w świetle dziennym wypatrzę jeszcze jakieś miejsca do poprawienia), figurki gotowe, podstawka również.

Fotki w galerii jutro. Dzisiaj już mi się nie chce walczyć z tymi wszystkimi tłami, statywami itd...

Całość - gleba malowana błyszczącym lakierem z pigmentem Russian Earth. Trawa jakaś elektrostatyczna, malowana Humbrolem 80, a potem pigmentami z wódką (Dark Earth, Dry Mud, Light Dust)
Obrazek

Listki z Plus Model. Pewnie trzeba będzie je jeszcze podmalować żeby były bardziej zgnite. :) Póki co mają na sobie trochę lakieru błyszczącego.
Obrazek

Panowie załoganci - żywiczne figurki. Ten siedzący to składak z kilku. Mapa z Plus Model.
Obrazek

Fotka poglądowa - tak to wygląda.
Obrazek

Dziękuję wszystkim oglądającym ten serial. Mam nadzieję, że się podobało :P

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 07:29
Lokalizacja: Giżycko

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez Ave.Posel » sobota, 29 grudnia 2007, 01:06

Efektownie wyszło, bardzo mi się podoba, ciekawa relacja dużo zdjęć :). Oby więcej było :D

Pozdrawiem
Ave.Posel
 

Re: Sturmpanzer IV Brummbär spät, Sd.Kfz.166

Postprzez PanzerIII » sobota, 29 grudnia 2007, 09:38

Mam małą uwagę. Czy nie rozsądniej byłoby osadzić pojazd głębiej w gruncie?
Wygląda on na dość miękki. Nie wygląda to zbyt naturalnie.
Pozdrawiam,
Mariusz Pacek
Avatar użytkownika
PanzerIII
 
Posty: 46
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 08:39
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości