Hummer M1025 Academy 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Maciek » niedziela, 30 grudnia 2007, 02:10

Tak dla odprężenia i zmiany klimatu zacząłem zabawę z współczesnym pojazdem. Raczej szybki model. Nie będę się z nim bardzo pieścił. Na razie efekt jest następujący:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Maciek
 

Reklama

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez kubisz » niedziela, 30 grudnia 2007, 14:43

Będę kibicował, mój ulubiony pojazd. Na razie gitara, oprócz podestu dla strzelca, przemaluj go raczej na czarny półmat. Nie wiem, skąd Academy wytrzasnęła ten złoty kolor, być może w jakichś prototypach podest był tak malowany, ale w pojazdach seryjnych jest to na pewno czarny. W jakie barwy zamierzasz pomalować Hummera?

P.S. Można wiedzieć, gdzie go kupiłeś?
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Maciek » niedziela, 30 grudnia 2007, 21:28

Przemaluję.:P
Malowanie będzie standardowe trójbarwne.
Kupiłem w sklepie w Łodzi.
Pozdrawiam.
Maciek
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Maciek » poniedziałek, 31 grudnia 2007, 02:22

Takie dwie szybkie fotki. H został pomalowany. Efekt nie doskonały, ale jak na drugi model malowany aero i pierwszy w kamuflażu trójbarwnym, jestem zadowolony. Chyba troszkę przesadziłem z czernią, a za mało zostało zieleni, ale trudno. Generalnie taka kolorystyka już zostanie za wyjątkiem drobnych poprawek tam, gdzie porobiły się zacieki.
Model malowany w całości Pactra'mi: Wnętrze to A30 (oliwkowy), kamuflaż: A33+A46 (zielony+ odrobina czarnego), A22+A46 (ziemno-brązowy + jeszcze mniejsza odrobina czarnego), A46 (czarny).
Wzór kamuflażu to raczej własna wizja oparta na malowaniu z instrukcji.
Obrazek Obrazek

Uwagi mile widziane.
Pozdrawiam
Maciek
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Balu » poniedziałek, 31 grudnia 2007, 13:49

Jak widać z tych fotek to za długo trzymasz aero zaczynając malować i stąd prawdopodobnie biorą się te zacieki czarnego. Jak mówisz, że masz za mało zielonego to większość zacieków czarnych jest koło koloru zielonego weź zieloną farbę i popraw wjeżdżając zielonym na czarny. Najlepiej pomaluj całe zielone plamy, nie wyjeżdżając na inne kolory, żeby nie było różnych odcieni ;o)
Balu
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Maciek » poniedziałek, 31 grudnia 2007, 13:56

No to krócej będę trzymał aero w jednym miejscu. Jednak swoje robi też brak doświadczenia. Są 3 kolory i 3 gęstości farb mi wyszły. :/ Zielony był bazowy i było ok. Brąz wyszedł ciut za gęsty no i z czarnym przesadziłem i był troszkę za rzadki.
Pójdę za radą i nałożę jeszcze raz zielone plamy.
A przy okazji mam pytanie. Na jaki kolor malować ramę podwozia, zawieszenie i wszystkie duperele pod spodem? Na zdjęciach raczej nie mogę dojżeć, instrukcja w tej kwestii nie jest dokładna, a modele... co model to inne kolory. :?: :-/
Maciek
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Tomek » poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:16

Maciek napisał(a):Na jaki kolor malować ramę podwozia, zawieszenie i wszystkie duperele pod spodem? Na zdjęciach raczej nie mogę dojżeć, instrukcja w tej kwestii nie jest dokładna, a modele... co model to inne kolory.

Nadwozie od spodu na zielono. Rama i zawieszenie na czarno. Układ wydechowy na kolor zardzewiały. :D A ten duży "pojemnik" jest z białego plastiku.

Tu znajdziesz trochę zdjęć podwozia.
http://www.primeportal.net/humvee/m998a1hh_walk.htm

A tu parę fotek, które miałem na dysku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tomek
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Maciek » poniedziałek, 31 grudnia 2007, 19:53

Dzięki wielkie. Przyda się. :D
Maciek
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez kubisz » środa, 2 stycznia 2008, 08:24

Tutaj masz skany instrukcji Hummera z Tamiyi, może Ci to coś pomoże przy malowaniu podwozia:

http://www.1999.co.jp/eng/10030647
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Maciek » środa, 2 stycznia 2008, 12:12

To również się przyda.:D
Maciek
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Maciek » środa, 2 stycznia 2008, 16:16

A więc podwozie wstępnie wygląda tak:

Obrazek

P.S. Klamry na baku są już pomalowane na czarno tak jak rama. Spostrzegłem to dopiero po zrobieniu zdjęcia.
Maciek
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Maciek » czwartek, 14 lutego 2008, 00:43

Po długich i ciężkich walkach coś się ruszyło. Generalnie były jeszcze 3 podejścia do malowania. Za ostatnim użyłem w końcu maskolu. Efekt raczej nie zachwyca ale nie mam już siły tego poprawiać. Dostanie jeszcze warstwę lakieru bezbarwnego to będzie trochę lepiej wyglądał. Niestety za pierwszym razem nie wiedziałem jeszcze, że waciki nie są najlepszym materiałem do zmywania farby, a efekt tego jest taki, że zostało mnóstwo baboli i teraz je widać. Nie obyło się niestety bez farby na szkłach. Troszkę farby podeszło pod taśmę maskującą. Też nie miałem już jak ich zdjąć. Będzie baza pod ubłocenie. Przede mną jeszcze dłuuuuga droga, ale malowanie generalnie zostanie takie jakie jest.
Podwozia na razie nie pokazuję bo prace nie posunęły się na przód w tym względzie. Natomiast lusterko podczas prac wzięło się i urwało. Niebawem dokleję.
Podsumowując. Nie jest to szczyt moich możliwości, ale postaram się jeszcze coś z tego wyciągnąć.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Maciek
 

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Erlend Janson » czwartek, 14 lutego 2008, 09:28

Co ty zrobiłeś biednemu Hummerkowi????????? Kolory całkowicie do wymiany.Jak nie umiesz malowac pędzlem malnij go sprayem na piaskowo . Z tego co wiem bazowy ma być zielony a plamy black i brązowe. Tamiya robi zestaw NATO chyba kolory 67,68,69.
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez kubisz » czwartek, 14 lutego 2008, 09:51

Faktycznie nienajlepiej:( Poprzednio było zdecydowanie korzystniej, szkoda, że go przemalowywałeś. Spróbuj ratować mocnym brudzeniem, na przykład błotem. Gdzieś widziałem zdjęcia Hummera z IFOR albo KFOR właśnie porządnie ubłoconego.
Na prawym boku z tyłu brakuje Ci drobnej części - odblasku (przedostatnie zdjęcie).
Avatar użytkownika
kubisz
 
Posty: 179
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:45
Lokalizacja: Będzin

Re: Hummer M1025 Academy 1:35

Postprzez Erlend Janson » czwartek, 14 lutego 2008, 09:55

A moze wsadz model do kreta lub do zmywacza do sidoluxu i pomaluj go raz jeszcze przyzwoicie? Bo moim zdaniem brudzenie tu nic nie da, poniewaz farba jest nałożona bardzo nieestetycznie. Nie żebym sie czepiał złośliwie tylko chce Ci pomóc zrobić fajny model.
Avatar użytkownika
Erlend Janson
 
Posty: 548
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Bytom

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości