Jeep 1:72 Airfix

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Michal » niedziela, 27 stycznia 2008, 16:01

Powoli zaczynam takie maleństwo. Początkowo chciałem go zrobić w malowaniu wozu dowódcy Pułku Ułanów Karpackich ppłk. Zakrzewskiego - dyskusja na temat tego pojazdu była na http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=1542
Tylko że po przymiarce kalka z korpuśną "syrenką" która mi została po Staghoundzie jest za duża - nie zmieści się na owiewce. Więc koncepcja upadła.
Skończy się pewnie na pudełkowym malowaniu amerykańskim z Normandii - chyba że Koledzy wykombinują coś polskiego i doradzą gdzie kalki zdobyć? Niestety na ile się orientuję kalek do polskich jeep-ów w 1:72 nikt nie produkuje.
Jeszcze się zastanawiam czy zrobić go z plandeką czy bez plandeki za to z km-em. Raczej jednak będzie z plandeką - bierze mnie na napisy na jej tylnej części (Airfix daje odpowiednie kalki).
Podpieram się trochę modelem Mac Eyki - fotki są na http://www.modelarstwo.mdi.pl/Galerie/jeep/jeep.html
Jak coś konkretnego wydłubię to wrzucę fotki.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Sherman » niedziela, 27 stycznia 2008, 18:40

Polskie kalki na jeepa można dosztukować. Np. komplet z Shermana M4A1 ( II.a, tego z armatą 76mm ) będzie pasował. Pozostaje tylko problem z numerem WD, choć jak zdjęciach widać ten nie zawsze się pojawiał i małą tablicą z numerem, na tył pojazdu.

Co do samego modelu Airfixa, głównym jego mankamentem są "pancerne" ścianki boczne/tylna oraz bardzo płytka atrapa chłodnicy. Można by też popracować nad elementami podwozia, piórami resorów i amortyzatorami.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Michal » niedziela, 27 stycznia 2008, 19:53

Chodzi o kalki z tego Shermana http://www.jadarhobby.waw.pl/dragon-730 ... 14744.html
czyli z "Latającej Krowy"?
Ciężka sprawa - nie sądzę żeby ktoś miał do odstąpienia "wiewiórkę", myślę że większość kupuje właśnie dla polskich kalek. Poza tym obawiam się że będzie ten sam problem co z "syrenką" od Staghounda - że będzie za duża.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Sherman » niedziela, 27 stycznia 2008, 20:01

Nie będzie za duża :D Sprawdzałem, są to jedyne kalki pasujące do jeepa. Nie wiem czy wszyscy dla polskich kalek kupują, z resztą są tacy co tych modeli mają kilka. Model też można upolować na allegro, jako jedyny z Shermanów chodzi regularnie. A zawsze można go zrobić w jakimś z amerykańskich malowań, albo plastik odsprzedać ;o) .
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez matejson » niedziela, 27 stycznia 2008, 20:29

To ja jeszcze coś dorzucę(popełniony już dawno):
http://www.czolgiem.com/galeria1/thumbn ... p?album=11
Co prawda Academy ale powinno się przydać:
http://armorama.kitmaker.net/modules.ph ... 989&page=1
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Michal » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 12:46

Sherman, Matejson-wielkie dzięki za pomoc, przyda się.

Gdyby ktoś z Kolegów miał na zbyciu polskie kalki od "Latającej Krowy" w 1:72- z chęcią kupię lub wymienię na inne pozostałości kalkowe. A w ostateczności - pudełkowe kalki z Normandii też są niezłe.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez zytek » poniedziałek, 28 stycznia 2008, 21:01

Normalnie to popatrze czy mam takie kalki na zbyciu Michale, i dan odpowiedż.
zytek
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:20

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Michal » czwartek, 31 stycznia 2008, 15:13

zytek napisał(a):Normalnie to popatrze czy mam takie kalki na zbyciu Michale, i dan odpowiedż.
Z góry dziękuję i czekam na informację czy znalazłeś - najlepiej na PW.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Michal » czwartek, 7 lutego 2008, 19:27

Prace ruszyły. Fotki tym razem nędznej jakości - sztuczne światło i mały model. Od zewnątrz narazie maluję na błysk, pod kątem kalek. Otwór na km zostawiłem, jeszcze się nie zdecydowałem na wersję. Maska "na ślinie", dlatego tak odstaje. Tylne uchwyty wymienione na druciane własnej produkcji - miejscami farba na nich nie złapała, to się zrobi w następnym etapie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Balu » piątek, 8 lutego 2008, 00:58

Ja bym Michale jeszcze te uchwyty z boku dorobił, bo to 30 sekund roboty, no i jeszcze rażą trochę ślady po wypychaczach na tylnych zderzakach, poza tym super, czekam na efekty, bo sam zbieram chęci na moje monstrum z Academy :D
Balu
 

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Michal » sobota, 23 lutego 2008, 15:51

Boczne uchwyty dorobiłem z drutu - dzięki za radę. Farba na uchwytach nadal nie wszędzie się trzyma - z tym będę walczył. Siedzenia pomalowane Vallejo US Dark Green 70893 - na fotkach nie bardzo widać różnicę odcieni. Jeep będzie w wersji z plandeką, w tym samym kolorze co siedzenia.
Malowanie opon do poprawki - miejscami odłazi położona dzisiaj trochę jaśniejsza farba.
Brud na szybie spróbuję zmyć "Ludwikiem" mocno rozcieńczonym wodą - musiałem miec czymś upaprane palce i dotknąć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez MarcinKK » niedziela, 24 lutego 2008, 23:15

Model wygląda jak zalany farb (zwłaszcza przy łopacie) oraz widać smugi. Co to za farba? Ogólnie błyszczącymi gorzej maluje sie pędzlem. Co do przywierania farby do drutów to chyba powinien pomóc specyfik "Gunze Metal Primer".
MarcinKK
 

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Michal » niedziela, 24 lutego 2008, 23:43

Pactra A30. Jedyne co może wyglądać jak zalane farbą to połączenie maski z błotnikiem po lewej stronie - do korekty małym pędzlem. Malowany był cienkimi warstwami, więc nie ma mowy o żadnych zalaniach. A gdzie widzisz smugi (no, jdna mała jest na owiewce) to nie wiem, ale może niedowidzę ostatnio...
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez Michal » sobota, 19 kwietnia 2008, 16:31

Witam po dłuższej przerwie. Doszła plandeka. Narzędzia pomalowane. Zderzak pomalowany na biało - celowo wyłazi z pod białego Olive Drab, dla efektu zadrapań. Przyczepka na ukończeniu. Graty do przyczepki wstępnie pomalowane Olive Drab. I tu pytanie - czy paski na kanistrach oraz obejmy na skrzynkach nie powinny być w innym kolorze? Z rzeczy do poprawy na pewno przejście plandeki w owiewkę. To co na plandece wygląda jak farfocle to jakaś wada fotek, "na żywo" tego nie widać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeep 1:72 Airfix

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 19 kwietnia 2008, 16:55

Farfocle na plandece to nie wada fotek, bo są na każdej w tym samym miejscu plandeki, a nie zdjęcia.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości