M998 - Academy - 1:35 - standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » wtorek, 1 kwietnia 2008, 21:13

Witam.

Zapisuję się do konkursu z modelem Hummer'a. Budowana wersja to Improvised Explosive Devices. Jest to polowa przeróbka transportowego Hummer'a z Iraku. Podstawą mojej pracy będzie zestaw Academy 13405. Tutaj in-box dla zainteresowanych :arrow: In-box

Jeśli chodzi o kamuflaż, zamierzam go wykonać wzorując się na tym zdjęciu :arrow:

Obrazek

Zdjęcie zamieszczone jest przez Tomka w ww. in-box'ie.

Ponieważ malowanie to:
:arrow: samo w sobie jest dość monotonne (wszystko prócz płyt pancerza) jest w kolorze piaskowym,
:arrow: Prawie każdy pojazd w tej wersji ma inną kolorystykę,
chcę je odrobinę urozmaicić.
Oto podstawowe kolory jakie przewiduję:

Obrazek

Pojazd będzie piaskowy za wyjątkiem:
:arrow: Zielonych płyt pancerza, drzwi, platformy i osłony karabinu,
:arrow: oliwkowych elementów materiałowych, czyli dach i fotele.

Pozostałe elementy, wg potrzeb będą malowane różnymi farbami Pactra i Model Master.
Oznaczenia, kiepsko widoczne na ww. zdjęciu, ograniczą się do podstawowych oznaczeń.
(masło maślane:P)

To chyba wszystko w ramach wstępu.

Ponieważ konkurs już się zaczął, nie mogłem się powstrzymać, żeby nie wstać wcześniej i czegoś nie zrobić. :twisted:

Na pierwszy ogień poszedł granatnik z zasobnikiem, osłona granatnika oraz platforma granatnika. Elementy zostały wycięte, odpowiednio przeszlifowane i zaszpachlowane tam gdzie trzeba. Wydaje mi się, że elementy te prezentują się całkiem nie źle. wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane. ;o)

Teraz dość już biadolenia, pora na zdjęcia:

Granatnik i zasobnik:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Osłona granatnika:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Platforma granatnika:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.

P.S.
Do pomalowania zasobnika lepiej użyć Pactry A30 czy Tamiyi XF-67?
Ostatnio edytowano wtorek, 1 kwietnia 2008, 22:12 przez Maciek, łącznie edytowano 1 raz
Maciek
 

Reklama

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Tomek » wtorek, 1 kwietnia 2008, 21:44

Jeśli chodzi o kamuflaż, zamierzam go wykonać wzorując się na tym zdjęciu
Miło mi, że się na coś fotki przydały. :D A jak chcesz karton na wodę (do wydrukowania), taki jak na tym zdjęciu to daj znać.

Maciek napisał(a):Karabin i zasobnik:
To nie karabin ale granatnik automatyczny.

Maciek napisał(a):Do pomalowania zasobnika lepiej użyć Pactry A30 czy Tamiyi XF-67?
Skrzynki na amunicję są malowane na Olive Drab, czyli użyj Pactry.
Tomek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » wtorek, 1 kwietnia 2008, 22:11

Tomek napisał(a):A jak chcesz karton na wodę (do wydrukowania), taki jak na tym zdjęciu

Z dwóch powodów nie:
1) mam takowe
2) nie jest w pudełku więc nie nada się do klasy standard. :P
Mimo to dzięki.

Tomek napisał(a):To nie karabin ale granatnik automatyczny.

:oops: ups. Mea Culpa. Za mało jeszcze wiem o współczesnej broni. Już poprawiam.

Tomek napisał(a):czyli użyj Pactry.

Czyli będzie Pactra.

No i dzięki za zainteresowanie.
Pozdrawiam.
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Timi » wtorek, 1 kwietnia 2008, 22:34

zdjęcia rób bez lampy błyskowej
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » wtorek, 1 kwietnia 2008, 22:37

Timi napisał(a):zdjęcia rób bez lampy błyskowej


To nie lampa błyskowa. Mam jedynie jarzeniówkę nad biórkiem. :-/
Jutro zrobię zdjęcia gotowych elementów przy świetle dziennym i wstawię.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 kwietnia 2008, 23:07 przez Maciek, łącznie edytowano 1 raz
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez draz » środa, 2 kwietnia 2008, 08:38

Taka prośba w kwestii fotek - zmniejsz je może trochę zanim wrzucisz do netu. Mają ponad 2000 pikseli i 1,25 megabajta. Jeśli nie chcesz, to napisz chociaż w opisie tutułu, że są tutaj duże foty.

Z własnego doświadczenia - jak gdzieś są tak gigantyczne zdjęcia, to mimo, że wątek mnie ciekawi, to go olewam i nie zaglądam.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » środa, 2 kwietnia 2008, 11:30

draz napisał(a):Taka prośba w kwestii fotek - zmniejsz je może trochę zanim wrzucisz do netu.

Od dzisiaj będą mniejsze ;o)

Dotychczasowe elementy dostały troszkę kolorku.
Granatnik w zasadzie gotowy, chociaż jakiś taki mdły mi się wydaje :-/ Muszę jeszcze nad nim chwilę popracować. Rozjaśnienie krawędzi chyba powinno załatwić sprawę?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ponad to elementy "zielone" dostały pierwszą warstwę Tamiyi:
Obrazek

W następnej kolejności do obróbki idą elementy podwozia. Sporo roboty przy tym będzie. Masa śladów po wypychaczach i dość duże przesunięcia :x :
Obrazek
Obrazek
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez krzysiekk » środa, 2 kwietnia 2008, 12:38

Z zainteresowaniem będę śledził ten wątek, bo też mam zamiar wystartować w tej klasie i skali z hummerem :) Ale najpierw dokończę obecny warsztat :)

W każdym razie widzę, że ciężka droga przede mną jeśli będę chciał trochę powalczyć, bo mam spore braki w umiejętnościach... Ale co to za przyjemność ze sklejania bez jakiś wyzwań ;)

pzdr
krzysiekk
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » piątek, 4 kwietnia 2008, 18:21

No to do przodu.
Przetarłem krawędzie granatnika srebrnym ołówkiem. Może na zdjęciach nie wygląda najlepiej, ale to wina oświetlenia. Niestety innego nie mam. :-/ W rzeczywistości wygląda lepiej. Jakieś sugestie co do wykończenia? Oczywiście będzie jeszcze wash na zasobniku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ponad to złożyłem do kupy silnik z wałami i wydech. Właśnie dosycha.
Obrazek
Obrazek

Wciąż się zastanawiam jak rozwiązać sprawę malowania silnika, wałów i wydechu. Nie ma co robić zupełnie czystego, ale z kolei nie machnę całego wydechu na rdzawo bo nie będzie pasował zbytnio do reszty pojazdu. Poza tym na pustyni raczej sucho więc rdza tak szybko się nie pojawia. Poradźcie mi jak tu wybrać jakiś złoty środek?

A w czasie dosychania zabrałem się za przygotowywanie troszkę większych elementów. Teraz czeka mnie szlifowanie, szpachlowanie, znów szlifowanie i zpasowywanie. Przesunięcia i ślady po wypychaczach w tym modelu są na prawie każdej części co trochę irytuje...
Obrazek
Obrazek

NA razie to tyle. Ciąg dalszy nastąpi...
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 4 kwietnia 2008, 18:49

Maciek napisał(a):Jakieś sugestie co do wykończenia?

Pomaluj ciemnym metalem rączki zasobnika i dodaj kilka zadrapań na jego skrzyni. Taki sprzęt w polu nie jest traktowany zbyt delikatnie, więc obicia to myślę 'niezbędnik'.

A to zdjęcie z lupą to świetny pomysł!

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6042
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » piątek, 4 kwietnia 2008, 19:06

Dzięki za radę. Skrzynię postaram się jeszcze dzisiaj dopracować.
Lupę miałem pod ręką i postanowiłem spróbować. ;o)
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » sobota, 5 kwietnia 2008, 11:59

W poszukiwaniu zdjęć podwozia spędziłem troszkę czasu, ale opłacało się. Znalazłem interesujące mnie zdjęcia. Znajdują się ona pod tym linkiem :arrow: KLIK pochodzą ze strony: http://www.primeportal.net/home.htm
Co prawda tutaj prezentowany egzemplarz jest dość czysty, ale dzięki temu generalna kolorystyka jest dobrze widoczna. Oczywiście model zostanie troszkę przykurzony i zaznaczę gdzie nie gdzie obecność rdzy. ;o)
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 23:41

Kolejny up-date.
Tym razem maznąłem rączkę od zasobnika oraz wstępnie pomalowałem silnik. Wymaga jeszcze poprawek. Liczę teraz na wasze sugestie co do malowania. Oczywiście poza sugestiami o rdzewienie i kurzenie. To będę robił na końcu gdy model będzie złożony. ;o)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No to na razie tyle.
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Maciek » środa, 9 kwietnia 2008, 11:20

Oto efekty porannych zmagań:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oczywiście wszystko wymaga jeszcze dopracowania. Wszystkie elementy wymagają żmudnego szlifowania. :roll:

A przy okazji. Jak jest z ramą podwozia? Generalnie jest czarna, ale na zdjęciu z którego korzystam widać że jest piaskowa. I tu pytanie. Czy jest piaskowa cała, czy tylko "to co widać"?
Maciek
 

Re: M998 - Academy - 1:35 - standard

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 9 kwietnia 2008, 11:52

a czy jesteś pewien, że amunicja jest własciwie pomalowana?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości