"Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Relacje z budowy, porady, zestawy, nowości dotyczące dioram - to właśnie tutaj.

"Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » środa, 11 listopada 2009, 16:28

Zdecydowałem się jednak wystąpić w konkursie z Panzerem 38 t G. Wybrałęm model dragona G z kilku powodów. Podstawowy jest taki że po odrzuceniu wnętrza które jest mi nie potrzebne pojazd składać się bedzie z bardzo niewielu, zakładam świetnie dopasowanych części. Do tego dołaczona jest blaszka, Magic tracki czyli idealny zestaw dla takiego lenia jak ja. W pojezdzie nie przewiduje specjalnych przeróbek. Trochę powyginam błotniki i takie tam pierdoły które nadadzą mu pózniej styrany wygląd jak by nie było weterana. Dzięki zdjęciom Marka Jaszczota wiem że pojazdy te byly jeszcze w służbie niemieckiej w maju 1945 roku. Ja jednak zbuduję scenę w scenerii marcowej.
Mały inbox.

Obrazek

Tyle jest części po odrzuceniu wnętrza

Obrazek

Pojazd pomalowany będzie w dunkelgelb jako baza i na to sporo małych kropeczek brązowo zielonych.
Relacja będzie krok po kroku - oprócz składania modelu, to sobię specjalnie daruje bo nie ma sensu dokładnie opisywac taką budowę. Skoncentruje się w relacji na malowaniu, watheringu i terenie.

Trzymajcie kciuki bo dziś zaczynam
Moderatora proszę o skasowanie wątku z Panzer IV.
Zrobione. JG
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 11 listopada 2009, 16:34

model samosklejalny, ale..

z tego co pamiętam, parę elementów pojawia sie w instrukcji dopiero, gdy jest za późno na ich zamontowanie- ot taka przypadłośc niektórych instrukcji dragonowskich. walnęli się też w schemacie montażu trawionych siatek w pokrywach silnika (a i z ich spasowaniem tez był jakiś kłopot, o coś tam zawadzały).
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez spiton » środa, 11 listopada 2009, 17:54

Fajny tank.
Będę obserwował ,-)))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez Kuba P. » środa, 11 listopada 2009, 20:45

Czechy to nie tylko piwo, ale ich svetly lezak, Radegast "10" to przynajmniej dla mnie najlepsze piwo na świecie.
Poza tym to bardzo fajny kraj, warto odwiedzić!

Co do modelu, Dragon trochę ustępuje Tristarowi jakością detali, ale za to przynajmniej składał Ci się będzie prościej.
Bez wnętrza to szybka sprawa. Dragon schrzanił sprawę z wygięciem błotników, są proste a powinny być lekko zagięte na wysokości tylej rolki. Niuans taki, nie sądzę by spędzał Ci sen z powiek.

Najfajniejszy jest temat Twojej pracy, też chciałbym swojego Ausf. G zbudować w wydaniu AD 1945 więc będę sobie podpatrywał.

Powodzenia.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez Radek Pituch » środa, 11 listopada 2009, 22:38

Hej Sebastian
To wręcz niesamowity zbieg okoliczności, bowiem właśnie zastanawiałem się nad przystąpieniem do konkursu także z Pz. 38, z tym, że tristarowskim. Za teatr działań obrałem Rosję z okresu Barbarossy. Model mam już nawet od jakiegoś czasu posklejany. Widzę, że nie mam co zwlekać.

R.
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » środa, 11 listopada 2009, 23:00

Świetnie. Oczywiście - zaczynaj szybko, będzie nas więcej i coś się będzię działo. Konkurs konkursem a dobra zabawa jest najważniejsza. Masz już jakiś plan scenki czy na razie zero.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez Radek Pituch » środa, 11 listopada 2009, 23:28

Plan owszem jest, nawet zdążyłem zacząć wprowadzać go w życie :) Zakładam wątek.

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez subgrafik » czwartek, 12 listopada 2009, 00:04

Chyba zrobie wam na zlosc chlopaki. 8-)

Pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez siara1939 » czwartek, 12 listopada 2009, 00:10

Teraz to przegieliscie Panowie.
Bedzie ciekawie za pare tygodni. :D

Zaszczyt bawic sie w takim towarzystwie.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 14 listopada 2009, 11:27

Mnie również Siara jest bardzo miło.
Z uwagi na fakt że nigdy nie sklejałem tego pojazdu nie miałem wyobrażenia do końca o jego bryle w ramach kompozycji pracy. Dlatego w ciągu ostatnich trzech wieczorów złożyłem model z grubsza do kupy, dzięki czemu już wiem jaką chcę zrobić scenę. Moja praca będzie wielopłaszczyznowa aby w jak największym stopniu zróżnicowanie wysokości terenu nadawało dramatyzm sceny. W domyśle odwrotu, wyrwania się z okrążenia. Wybrałem sobie trzy figury do tego, zmienię głowy na żywice i będzie dobrze. Polubiłem te zestawy Gen2. Są w miarę dobrze i wyraźnie odwzorowane i fajnie zdetalowane.
Kilka słów o samym pojeździe. Model z cyklu bezproblemowych, samosklejalnych. Nie ma żadnych problemów z dopasowaniem.
Zdecydowałem się umieścić dodatkowy zasobnik po lewej stronie pojazdu jako przeróbkę polową. Nie podobają się narzędzia na tej stronie. W ten sposób załatwiłem sobie problem tych narzędzi. Jeśli chodzi o układ jezdny zrobiłem go tak że ustaliłem sobie jak chcę mieć mniej więcej koła ( układ ten jest ruchomy) zablokowałem je za pomocą plasteliny patafix i ułożyłem gąsienice do przeschnięcia. Potem ściągnąłem plastelinę i dzięki temu mam wstępnie ułoży układ jezdny który będę mógł swobodnie w małym ale jednak istotnym zakresie wpasować w teren. W weekend zamierzam poskładać pojazd do końca i zabiorę się za figury.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » sobota, 14 listopada 2009, 12:23

No ten zestaw figur "Dragona", mimo że Gen2, nie jest specjalnie urodziwy :(
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 14 listopada 2009, 12:40

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):nie jest specjalnie urodziwy


i jeszcze do tego odnoszę wrazenie, że ze mocno inspirowany kukiełkami verlindena
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 14 listopada 2009, 13:34

Bez sensu jest ten Pan z granatem i bandażem na głowie - jego wywalam, pozostałym zmienię głowy na żywicę i bardzo mi się podobają. Pamiętasz Tomek, malowałem kiedyś taki kamuflaż, mam przećwiczone kolory i pamiętam jak to zrobić.
Pozostali są fajni bo mają takie bojowe pozy idealnie nadają się do tego co wkróce pokażę
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » sobota, 14 listopada 2009, 22:02

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):nie jest specjalnie urodziwy


i jeszcze do tego odnoszę wrazenie, że ze mocno inspirowany kukiełkami verlindena

To też nie jest takie dziwne. Akurat ten zestaw "Dragona" rzeźbił Yoshitaka Hirano, którego figurki puszczał Verlinden i Jaguar ;o)

rollingstones napisał(a): Pamiętasz Tomek, malowałem kiedyś taki kamuflaż, mam przećwiczone kolory i pamiętam jak to zrobić.

Pamiętam, pamiętam i tym bardziej będę Ci kibicować.
Zwróć tylko uwagę, że oficer ma odznakę stopnia na ramieniu. Na tego typu bluzach nie powinno ich być - nie znam żadnego zdjęcia, które potwierdzałoby coś podobnego.
rollingstones napisał(a):Pozostali są fajni bo mają takie bojowe pozy idealnie nadają się do tego co wkróce pokażę

Trzymam kciuki :D
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Czechy to nie tylko piwo" Pz 38(t) Dragon 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 14 listopada 2009, 23:43

Trzymaj - ostatnio się udało ;o)
Dobrze że mi przypomniałeś - te oznaczenia usunę - gdybym miał je zrobić to byłby problem, usunąć dam radę :mrgreen:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce


Powrót do Dioramy - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości