Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez Daniel iceman Gronowski » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 22:24

Witam,
ciężko i w bólach powstawał ten projekt, ale jakoś udało mi się dobrnąć do końca. Z jakim rezultatem oceńcie sami.
Model zgłosiłem w open, ale szczerze mówiąc, niewiele tam mojej inwencji własnej :oops: Dorobiłem tylko słupki wzmacniające za głową pilota, rurkę pitota oraz maszt anteny wystrugałem pilnikiem z wykałaczki :lol: Ponitowałem także klapy oraz delikatnie kadłub.
Pierwszy raz miałem kontakt z short runem i powiem szczerze, że narazie będe omijał takie produkcję szerokim łukiem. Za bardzo chyba zrobiłem się leniwy i szkoda mi czasu na walkę ze słabą jakością plastiku i spasowaniem :oops:
Farby to Gunze serii H i black green z Tamiya, werniks końcowy to półmat z Gunze C, trochę ryzykowałem, ale nic się nie zważyło :->
Jeszcze raz dziękuje Danielowi z Martoli za nagrodę i jednoczesnie melduję wykonanie zadania :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
P.S. Pierwszy w 1/72 :P
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 09:23
Lokalizacja: Inowrocław

Reklama

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez Stratocaster » wtorek, 5 stycznia 2010, 09:32

Skoro to short run i w malutkiej skali 72 to wybrnąłeś z tego bardzo sprytnie. Dobrze pomalowany, pobrudzony jak należy. Temat ciekawy i niszowy. Owiewka tylko coś nie bardzo.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez lejgo_inc » wtorek, 5 stycznia 2010, 10:35

Wykonanie mucha nie siada, ale malowanie podoba mi się średnio. Sory Batory. Umiesz lepiej.
Ale konkretniej: góra wygląda ok poza dość szerokimi granicami plam kamuflażu, natomiast dół jest taki jakiś budyniowaty, nieostry. Zwłaszcza te zacieki wokół wnęk podwozia, jakby płakał po kątach i rozmazał mu się makijaż rozmazał.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez dewertus » wtorek, 5 stycznia 2010, 15:57

Ciekawy model i wykonanie też interesujące, zdjęcia na jasnym tle zdecydowanie lepsze - te z ciemnym tłem bym usunął (niepotrzebnie burzą przyjemny odbiór modelu z pierwszej części prezentacji).

A tak z innej beczki - ciekawe ile trzeba było by się nachetać aby przerobić model Avii B-35 z KP na wersję 135...

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez Jaho63 » środa, 6 stycznia 2010, 00:12

Mnie się podoba, może to brudzenie wokół komór podwozia faktycznie mogło być delikatniejsze. Ale tu można polemizować. Jedno w modelu odstaje, oszklenie.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez K.Y.Czart » środa, 6 stycznia 2010, 00:24

Mnie jeszcze jedno zastanawia. Patrząc na zdjęcia, mam wrażenie ujemnego skosu skrzydeł. Może to wina dość specyficznego obrysu płatów (natarcie jest nieco skośne do tyłu). Sprawdzałem na planach i ten samolot ma rzeczywiście bardzo minimalny wznios dodatni, ale na zdjęciach archiwalnych trochę jednak go widać. Ale może to tylko efekt ujęć. Gratuluję modelu :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez piotr dmitruk » środa, 6 stycznia 2010, 00:44

Chodzi o wznios, nie o skos?
Też się nad tym zastanawiałem, ale zdjęcie modelu od spodu pokazuje jednak jakby wznios dodatni, pewnie myli wzrok kształt płata.
Obrazek
Zdjęcie en face pewnie by rozwiało wątpliwości.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez K.Y.Czart » środa, 6 stycznia 2010, 01:39

piotr dmitruk napisał(a):Chodzi o wznios, nie o skos?
Też się nad tym zastanawiałem, ale zdjęcie modelu od spodu pokazuje jednak jakby wznios dodatni, pewnie myli wzrok kształt płata. Zdjęcie en face pewnie by rozwiało wątpliwości.


Tak, tak, chodziło mi o wznios. Też mi się wydaje, że to tylko specyficzny kształt skrzydła w połączeniu z ujęciami zdjęć, daje takie trochę mylne wrażenie. Ale tu jest podobne ujęcie, a tego wrażenia nie ma :-> (i ze stałym, i z chowanym podwoziem)

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez Daniel-Martola » środa, 6 stycznia 2010, 07:02

Jeszcze raz dziękuje Danielowi z Martoli za nagrodę i jednoczesnie melduję wykonanie zadania :mrgreen:

Bardzo proszę.
Meldunek przyjęty. :P Na efekt miło popatrzeć.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez Daniel iceman Gronowski » środa, 6 stycznia 2010, 16:41

Witam i dziękuję za wszystkie opinie.
Macie rację, oszklenie i podwozie to moim zdaniem największe wady zestawu. Oszklenie jest strasznie grube, mogłem pokusić się o zrobienie kabinki, ale brakło jakoś chęci i umiejętności :-/ W golenie podwozia musiałem za to wkleić igły lekarskie by móc je sensownie zamontować.
Co do malowania to rzeczywiście mogłem zrobić bardziej ostre przejścia kolorów, chociaż z drugiej strony nie ma dokładnych zdjęć na podstawie których można stwierdzić, że takowe były.
Wznios jest ok ;o) To chyba kształt skrzydeł i przekłamania obiektywu (pstrykałem w trybie makro) potęgują efekt klapniętych skrzydeł ;o)
Na swoje usprawiedliwienie dodam, że model powstawał w spartańskich warunkach, z dala od domu i samo ukończenie go w tym terminie uważam za sukces :->

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 09:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez spiton » środa, 6 stycznia 2010, 17:41

Brakuje mi fotki, na której byłoby widać, że samolot nie ma wzniosu ujemnego. Bo mimo faktu, że wierze w tym względzie autorowi, to wszystkie zdjęcia unikają tematu. Efekt oklapniętych skrzydeł pogłębiony jest przez naklejenie kalek na skrzydłach tak, że nie są one równoległe do osi podłużnej samolotu. Może to to tylko złudzenie, ale bardzo sugestywne.
Nie podobają mi się też chłodnice. Takie jakieś dziwne są.
Generalnie cieszę, się , że mogłem sobie pooglądać model tego samolotu.
Zawsze mnie intrygował ten "czeski spitfire" ,-))
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez iras67 » czwartek, 7 stycznia 2010, 10:31

Ja bym osłonę kabiny odsłonił, chyba by lepiej się taki prezentował, wnętrze zrobione...część odsuwaną owiewki to nawet na tej z zestawu można ukształtować ;o) .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez marco2607 » sobota, 16 stycznia 2010, 13:09

Popieram irasa67 , wygląd byłby zdecydowanie lepszy. Po wcześniejszych twoich pracach spodziewałem się czegoś extra.
Powodzenia z BF-109E.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 stycznia 2010, 08:00 przez marco2607, łącznie edytowano 2 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez Daniel iceman Gronowski » niedziela, 17 stycznia 2010, 00:23

Witam.
Unikam trochę tego wątku, ponieważ model po sesji zdjęciowej trafił w inne ręce i udowodnienie, że wznios jest ok będzie raczej niemożliwe. Trudno. Kto tak uważa ma do tego prawo, zdjęcia są rzeczywiście na mają niekorzyść.
Zmierzając jednak do brzegu, wpienił mnie trochę komentarz kolegi marco, cytuję: "Po wcześniejszych twoich pracach ten wstyd pokazywać." :shock:
Mój świetej pamięci dziadek mawiał, że wstyd - to kraść. Ja niczego nie ukradłem, a wręcz przeciwnie zostałem obdarowany fajnym modelem przez Daniela i zobowiązałem się odwdzięczyć, robiąc go na forum. Model do łatwych nie należał, ale włożyłem w niego tyle samo chęci i zapału co w poprzednie. Ponadto znalazłem tylko jedną galerię tego samolotu w sieci w skali 1/72 i każda kolejna, nawet taka kaszaniarska jak moja może się komuś przyda. Pisanie więc, że wstyd go pokazywać jest trochę niesmaczne. Chyba, że mnie przekonasz dlaczego to taka straszna siara :?

Ps. Irek świetny pomysł, nie pomyślałem o tym wcześniej. Szkoda, że nie podrzuciłeś w warsztacie, pewnie bym się skusił ;o)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 09:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Avia B-135 - RS Models - 1/72 - Open

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 17 stycznia 2010, 00:58

To prawda, marco nieco się zagalopował.
Model naprawdę jest przyzwoity, a drobne błędy? Kto ich nie popełnia, niech pierwszy rzuci kamieniem.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: radoslaw6363 i 34 gości