M26A1 Pershing 1/35 Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez Marek Naja » czwartek, 10 grudnia 2009, 01:05

Mam nadzieję, że nie łamię zasad zakładając wątek dziś, a model robię już od wczoraj :) Jest to M26 Hobby Bossa pomieszany z elementami zestawu 3 in 1 Cyber Hobby (lufa i gąsienice). Pojazd będzie w malowaniu z Korei, chciałbym go najchętniej zrobić w tygrysie paski albo z paszczą ale nie mogę na razie znaleźć takiego zdjęcia. Niestety jak już jest taki z paszczą, to M46. Przedział silnikowy zestawowy zrobiony pro forma, bo i tak niewiele z niego widać. Reszta się na razie szpachluje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 12 grudnia 2009, 23:25 przez Marek Naja, łącznie edytowano 1 raz
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Reklama

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez matejson » czwartek, 10 grudnia 2009, 17:35

Marek Naja napisał(a):Mam nadzieję, że nie łamię zasad zakładając wątek dziś, a model robię już od wczoraj

Oczywiście, że nie :)

Tylko szybciutko wstaw zdjęcia zgodnie z regulaminem jak należy :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez Marek Naja » sobota, 12 grudnia 2009, 23:32

Korzystając z paru wolnych chwil pomęczyłem generała. Pudła z częściami Shermanów się przydają bo i trochę nitów się znalazło na mocowanie pokrowca i Browning ładniejszy od tego z zestawu.
Obrazek
Tak zaś wygląda koło napędowe a la Hobby Boss. Mniemam, że to wypadek, a nie celowy design he, he. Na szczęście w Pershingu Cyber Hobby są dwa komplety kół więc jeden pożyczyłem.
Obrazek
Konfiguracja już chyba do malowania, trochę popracowałem nad fakturą, wiertłami i nitro.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez Marek Naja » niedziela, 13 grudnia 2009, 23:20

Dziś trochę podmalowałem, jest trochę rozbabrany więc widać wszystkie etapy od zielonego podkładu z czarnym preshadingiem do początku cieniowania drugim, jaśniejszym zielonym. Dojdzie potem jeszcze trzeci. Zrobiłem sobie maskę do malowania kółek, faktycznie ułatwia pracę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez Marek Naja » niedziela, 20 grudnia 2009, 21:24

Znalazłem przez weekend parę godzin na model to pociągnąłem dalej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez bartek72 » niedziela, 20 grudnia 2009, 21:29

Na amerykanizmach się nie znam, ale ładnie toto wygląda.
No i w jakim tempie! ;o)
Avatar użytkownika
bartek72
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 13 października 2008, 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez rollingstones » niedziela, 20 grudnia 2009, 21:48

I ktoś tu o tempie mówił ;o) Muszę Ci przyznać się że zrobił wrażenie. Rzadko zadaję takie pytania ale tu zadam - z czego zrobiłeś te plamy po oleju i mokre wilgotne zacieki na bokach kadłuba. Proszę opisz to w miarę dokładnie.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez Marek Naja » niedziela, 20 grudnia 2009, 22:14

He, he, ja naprawdę ostatnio mało mam czasu, więc do malowania staram się zabierać w weekend, bo wtedy mogę parę godzin ciurkiem temu poświęcić. Na górze zapaćkania, to parę kropek czarnego pigmentu, który przypadkiem ładnie kapnął w tym miejscu jak go zapuszczałem w lamelki więc go już wykorzystałem oraz farbki z zestawu Tensocrom Lifecolora. Wykorzystałem chyba Fuel, Oil, Burnt Brown. Ładnie się skupiały, bo akurat wyjątkowo pokryłem ten model lakierem błyszczącym. Natomiast boki, to banalnie prosta historia. Po klasycznej biedronce model przestał noc, a niedzielnego ranka zacząłem robić tymi samymi olejami (jakieś sieny, umbry, biały) zacieki i tak wpadł mi pomysł na taki efekt z kurzem, który jest wymywany z okolic nitów itp. i zrealizowałem to po prostu przemywając te miejsca pędzelkiem z white spiritem.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez Marek Naja » wtorek, 26 stycznia 2010, 15:53

Stan na dziś. Pershing otrzymał gąski, zresztą zestawowe, bo jakoś zamienniki Dragona się rozpadły w trakcie montażu. Potraktowałem go też trochę pigmentami, dorobiłem kawałek podstawki i dostawiłem mu do towarzystwa rozgrzebanego kiedyś T-34.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano wtorek, 26 stycznia 2010, 19:09 przez Marek Naja, łącznie edytowano 1 raz
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: M26A1 Pershing 1/35 Open

Postprzez xenomorph » wtorek, 26 stycznia 2010, 16:00

Wstaw, proszę zdjęcia zgodnie z regulaminem.
Pierwsze dla przykładu.



Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości