Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez KoValus » poniedziałek, 14 grudnia 2009, 19:58

No to zaczynamy:) Model to odświeżony wyrób Tamki z kilkoma miłymi dodatkami (aluminiowa lufa, mała blaszka i kilka nowych ramek, w tym ramki z plastikowymi gąsienicami).

Foto pudła i zawartości
Obrazek

Stan prac:
Obrazek

Jak widać dłubię zawieszenie, najwięcej pracy jest z obrobieniem resorów (spore ślady łączenia form, nie łatwe do usunięcia), jest tez trochę jamek skurczowych. Góra kadłuba tylko położona na wannie, stąd szpara z przodu.
Niestety nie mogę się zdecydować na malowanie, najbardziej skłaniam się ku australijskiemu.
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez KoValus » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 18:15

Dłubię sobie powoli, model niestety nie należy do przyjaznych. Sporo jam skurczowych, przesunięć form, a całość w dodatku nie za dobrze spasowana (na zdjęciach widać szczelinę wypełnioną polistyrenem, niewiele mniejsza była na wieży, za płytą czołową). Najgorsze są jamki skurczowe pomiędzy śrubami, ciężko się to szlifuje. Wanna kadłuba, zawieszenie i gąski są już pomalowane, a całość złożona, posklejane tylko główne podzespoły. Teraz pora na fotki:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez rollingstones » piątek, 15 stycznia 2010, 16:53

Masz rację- szkoda kasy na tę tamiyę - ogólnie nie lubię tamiyi - nowej czy starej czy zliftingowanej. Nie wiem skąd jest ten mit o jakości tych modeli. Czasami się zastanawiam czy czasem nie z tego że jak wszyscy zaczynali w latach 90 to to był hit i szok po wcześniejszych ówczesnych wypustach innych firm. Model prezentuje się fajnie - oglądam.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez KoValus » sobota, 16 stycznia 2010, 18:18

No i skończyłem kleić, pomalowałem też bandaże kół. Karabinu i liny nie będę przyklejał, a resztę gadżetów dokleję, jak położę kalki (model będzie w australijskim malowaniu).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rollingstones, co do Tamki, to wydaje mi się, że te reedycje to takie lekarstwo na kryzys. Zaoszczędzili wykorzystując większość starych ramek, ale cenę dali jak za nowy model. Do tego nowymi ramkami się zbytnio nie popisali.

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez KoValus » niedziela, 24 stycznia 2010, 14:57

Model przygotowany pod filtry i dalsze brudzenie. Niestety poprawne położenie kalek mnie przerosło. W kilku miejscach musiałem zrobić poprawki, a z tyłu namalować pół kangura, gdyż kalkomania rozpadła się przy próbie ułożenia (wyszedł mi niestety taki szczuro-kangur, który wygląda, jakby go ktoś po kilku głębszych malował;) ). Okazało się również, że szpachlowanie i szlifowanie między nitami nie należy do moich mocnych stron, stąd w paru miejscach usiłowałem zrobić ślady trafień, są chyba za głębokie, więc może jeszcze spłycę je szpachlówką (zastanawia mnie tez, czy kolor nie jest zbyt brązowy).
No i dość marudzenia, pora na fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez KoValus » niedziela, 31 stycznia 2010, 12:02

Kolejna aktualizacja. Model przefiltrowany, powashowany, potem jeszcze pomalowałem gdzieniegdzie olejami i zrobiłem odpryski (moim zdaniem wyszły jak zwykle za duże;) ). Podmaluję lampy, tłumiki i biorę się za pigmenty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 31 stycznia 2010, 12:21

No troszkę nachalne wyszły te odpryski... następnym razem proponuję użyć gąbki, gdy sprawia Ci problem namalowanie ich pędzelkiem - świetne efekty można uzyskać.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez KoValus » niedziela, 31 stycznia 2010, 13:06

Gąbką też próbowałem, problem w tym, że nie mam żadnej z odpowiednio małymi porami, przez co robią się plamy.
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 31 stycznia 2010, 13:08

KoValus napisał(a):nie mam żadnej z odpowiednio małymi porami, przez co robią się plamy


sęk w tym, ze jest odwrotnie, niż piszesz- im drobniejsze pory tym bardziej jednolite plamy wychodzą..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez KoValus » niedziela, 31 stycznia 2010, 13:37

Czyli moja technika kuleje. Testowałem dwie gąbki, jedną z większymi porami, drugą z mniejszymi i tą z mniejszymi jakoś lepiej szło. Dzięki za rady, będę próbował:)
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Carro Armato M13/40 Tamiya 1:35 - Standard

Postprzez KoValus » piątek, 5 lutego 2010, 19:57

Ok, pobawiłem się trochę pigmentami (jak zwykle trochę dużo ich zużyłem, ale w sumie to pojazd jeżdżący w Afryce, więc zakurzony powinien być dość sporo). Musze jeszcze popracować nad lampami, narzędziami, tłumikami i gąsienicami. No i muszę wykombinować jakiś sposób, żeby zrobić sensowne fotki podwozia (przy dzisiejszych próbach fotki wyszły za bardzo prześwietlone i nie nadawały się do pokazania).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości