Złomiarze 1/35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Złomiarze 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 3 marca 2010, 01:42

Obrazek

Poszczególne zabawki z dioramy już pokazałem, to jeszcze pare zdjęc w ujęciu ogólnym i z duperelami, których nie było w pozostałych galeriach

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

..niestety rypnąłem się dość poważnie z długością słupków podtrzymujących tablice informacyjne- powiny być na całą wysokość, ale uświadomiłem to sobie dopiero po wklejeniu ich w podłoże. Dodatkowo tablisa ostrzegawcza powinna być upstrzona odblaskami, ale pomysłu które na to miałem nie wyglądały przesadnie przekonująco.
A teraz nich mi ktoś powie, czego brakuje tej podstawce, bo ja wiem że brakuje, ale nie przychodzi mi do głowy co to może być. 'Szkolna' nie jest, ale do smakowitości to jej wyjątkowo daleko.. W czym problem?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez Fred-k2 » środa, 3 marca 2010, 01:49

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, obserwowałem temat na warsztacie, tempo w jakim wykonałeś dioramę jest niesamowite (w sumie to nie wiem ile się je robi bo nigdy nie było mi dane). Ogólnie jest mega ;o)
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez Slash » środa, 3 marca 2010, 02:11

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):A teraz nich mi ktoś powie, czego brakuje tej podstawce, bo ja wiem że brakuje, ale nie przychodzi mi do głowy co to może być....


O,o. To ja sobie pozwolę zaproponować jeszcze większe urozmaicenie trawiastości. Jak dla mnie roślinność po bokach tej drogi powinna być dość wolno rośna (mówi się tak w ogóle?) Tym czasem zafundowałeś trawnik równo przycięty jak z niemieckiej makiety kolejkowej. Z rzadka poprzecinany jakimiś krzako podobnymi formami. Trochę trawy różnej wysokości, w miarę płynnie przechodzącej i powinno być fajnie. Byle nie odcinające się kępy.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez siara1939 » środa, 3 marca 2010, 02:18

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):A teraz nich mi ktoś powie, czego brakuje tej podstawce, bo ja wiem że brakuje, ale nie przychodzi mi do głowy co to może być.


Skrzydel. :D
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez piotr dmitruk » środa, 3 marca 2010, 02:28

Klasycznie, to powinien być chyba jakiś element pionowy dla przeciwwagi, ale z kompozycji dioramy wynika, że nie powinno być czegoś takiego, więc nie ma, i diorama jest plaskata ( no chyba że oklepany słup telefoniczny :-/ )
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9942
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez siara1939 » środa, 3 marca 2010, 02:31

Moze jakby te znaki drogowe byly na dluzszych slupkach?


Z drugiej strony to na autostradach nie bylo za wiele wysokich elementow:
Obrazek
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez badger » środa, 3 marca 2010, 07:59

Kamil mi się podoba. Teraz co bym zmienił - podniósł bym całą drogę o 0,5cm i zaakcentował pobocze (typu żwirek zarosnięty ale jednak widoczny z widocznym spadkiem na zewnątrz drogi - odwodnienie grawitacyjne trasy). Pod te płyty betonowe na pewno coś podsypano, zresztą widać taki akcent na zdjęciach siary.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez Adam Obrębski » środa, 3 marca 2010, 10:28

Zdewastowane skrzydła zrób osunięte na drogę, jakieś przerwane liny, figuranta który wysiadł z wozu i się drapie po głowie... mamy katastrofę drogową gwarantowaną :mrgreen:.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez marder4 » środa, 3 marca 2010, 10:43

Może jakieś drzewo w tle?
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez fragles » środa, 3 marca 2010, 17:35

Brakuje śladów ziemi (takiej czarnej, wilgotnej, osypanej z kół - nie błota) na trasie, po której przeszły koła ciągnika. Na poboczu masz w trawie fajną, lekko rozjechaną, wilgotną czarną ziemię, a na nawierzchni drogi praktycznie ani śladu. Na oponach też jakiś dziwny rdzawy osad, zamiast resztek czarnej gleby.

Dioramka miodzik!


PS. Jeszcze jedno przyszło mi do głowy, choć na takie uzupełnienie dioramy już chyba za późno. Wiesz Kamilu, co się robi w czasie przymusowego postoju w trasie lub przed wyruszeniem w drogę? Wykorzystuje się okazję na szybkie oddanie moczu. Gdyby jeden z tych gości, lekko z tyłu, pośpiesznie sikał na poboczu, to byłoby chyba to. :P
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez rollingstones » sobota, 6 marca 2010, 10:22

Brakuje mi tu bachorów - koniecznie. Bachory są wszędzie :P
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 6 marca 2010, 10:34

Są w bagażniku..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez shivadog » sobota, 6 marca 2010, 10:45

Wygląda efektownie.

Ja bardziej bym widział na platformie jakiegoś błyszczącego rozbitego amerykańca, (dla kontrastu) albo nawet gdzieś już w sieci widziałem. Brakuje mi więcej fotek z poziomu pozorantów, może byś dorobił? Tych robionych ze śmigłowca za dużo.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Złomiarze 1/35

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 6 marca 2010, 11:01

Ciężko, bo podstawka ledwo mieści mi się w namiocie, w zasadzie to trzeba ustawiać aparat na modelu, żeby jakieś zbliżenia zrobić. Muszę pomyśleć nad jakimś więkzym improwizowanym tłem
Kamil Feliks Sztarbała
 


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości