A-20B - Italeri 1/48 - standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

A-20B - Italeri 1/48 - standard

Postprzez Speedking » czwartek, 31 lipca 2008, 18:58

No i ja też wreszcie docieram do Galerii ze swoim Havokiem.
Na początek słów kilka o zestawie:
Jest to model firmy AMT w pudełku Italeri. Niestety do Tamiyi mu daleko :lol: Spasowanie takie sobie, kokpit pasuje ładnie i to właściwie koniec - połówki kadłuba już nieszczególnie, skrzydła za to w ogóle do kadłuba nie pasują - robi się konkretna dziura w dolnej części łączenia. Tak samo gondole silników, spasowanie fatalne. Dalej, osłony silników - do samych gondol niby pasują ładnie, ale do gondol PLUS skrzydeł już gorzej :lol: Sam silnik bardzo prosty, nie ma żadnych elementów ustalających jego położenie wewnątrz osłon przez co bardzo łatwo ustawić silniki krzywo - trzeba dużo na sucho próbować, zaznaczać, dalej przyklejać na taśmę lub jakąś masę plastyczną i pasować wraz z osłoną do skrzydła.

Następnie podwozie - główne trzeba przesunąć o mniej więcej 7mm do przodu, przednia goleń za krótka o ok 2-3mm. Montowanie goleni też jest jakieś chore, właściwe zamontowanie głównego oraz przedniego zajęło mi kilka godzin! A co się nakląłem przy tym!

Dalej oszklenie - przednie jest trochę za wąskie (wersja schodkowa zawiera też paprochy zatopione wewnątrz), oszklenie pilota jest w miarę OK, natomiast owiewka tylnego strzelca... za wąska o około 2mm! Nie wiem, może to tylko w moim egzemplarzu (oszklenie jest całkiem miękkie i na siłę da się dopasować)

Jeszcze słów kilka o jakości wyprasek by Italeri i kończę ględzenie ;o) Otóż formy kardynalnie domagają się regeneracji! Sporo nadlewek i przesunięć form, niektóre linie podziału zalane, co druga łopata śmigieł to bezkształtny glut, tak samo ogranicznik skoku amortyzatora (tak to się nazywa?) przedniej goleni. Przydają się umiejętności rzeźbiarskie!
Ogólnie rzecz biorąc zestaw średnio się nadawał na konkurs ;o)

A teraz trochę o samym modelu:
Przedstawia maszynę używaną przez 47 Grupę Bombową w Algierii. Początek 1943 roku, baza Youks-les-Bains bądź Canrobert
Załoga rzekomo nieznana, ja jednak szukając fotografii Bostonów natknąłem na jedno zdjęcie tego samolotu oraz nazwisko pilota w krótkiej notce dotyczącej owego zdjęcia. Niestety nie zapamiętałem ani nazwiska, ani strony i teraz nie mogę jej z powrotem znaleźć :lol:

Do rzeczy, było dużo gadania, teraz dużo oglądania:
Obrazek

============================================================================================================

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nadzieję że nie za dużo zdjęć :D
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: A-20B - Italeri 1/48 - standard

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 31 lipca 2008, 19:32

No i dotrzymałeś słowa ;o) Cieszę się również że rzutem na taśmę dołączyłeś do grona "tych niewielu, u których było roboty tak wiele". Super efekt końcowy. Bardzo oryginalny wybór maszyny i malowania. Jest na co popatrzeć. GRATULACJE !!!
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: A-20B - Italeri 1/48 - standard

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 1 sierpnia 2008, 12:45

Świetny model ale ponieważ jestem wrednym człowiekiem czepiłbym się zbyt ostrej granicy kolorów. Piaskowy najpewniej był nanoszony bez szablonów.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: A-20B - Italeri 1/48 - standard

Postprzez net_sailor » piątek, 1 sierpnia 2008, 18:41

Jacek Bzunek napisał(a):Świetny model ale ponieważ jestem wrednym człowiekiem czepiłbym się zbyt ostrej granicy kolorów. Piaskowy najpewniej był nanoszony bez szablonów.

Eee... nie jes tak źle. Wredny człowiek czepiłby się raczej dziwnego piaskowego. Według mnie jest stanowczo za jasny - wystarczy przerobić zdjęcie modelu na skalę szarości i widać, że żółte napisy są ciemniejsze od plam kamuflażu. Szkoda, że przegapiłem wątek warszatowy :oops:
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: A-20B - Italeri 1/48 - standard

Postprzez Marcin Starszewski » piątek, 1 sierpnia 2008, 18:47

Kiedyś już zostało dowiedzione, że przerabianie zdjęcia modelu do skali szarości i porównywanie ze zdjęciem z epoki raczej mija się z celem. Dlaczego to chyba powinieneś wiedzieć.

Mi się model podoba nawet jeśli piaskowy jest zdecydowanie zbyt jasny.

Pozdrawiam.
Warsztat: Spitfire Mk.Vb 1:32 Hobby Boss ... się robi
Marcin Starszewski
 
Posty: 322
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03
Lokalizacja: Elbląg

Re: A-20B - Italeri 1/48 - standard

Postprzez net_sailor » piątek, 1 sierpnia 2008, 20:40

Nie miałem na myśli porównywanie zdjęcia modelu ze zdjęciem archiwalnym tylko porównanie kontrastu kolorów w obrębie tego samego zdjęcia.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: A-20B - Italeri 1/48 - standard

Postprzez Speedking » niedziela, 17 sierpnia 2008, 18:21

Dzięki za odzew.
Piaskowy rzeczywiście zbyt jasny, choć nie wiem czy zdecydowanie ;o) Farba to emalia MM "Sand - ANA 616" kładziona na priszejdowanego Surfacera

A wątek warszatatowy tutaj

Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: A-20B - Italeri 1/48 - standard

Postprzez Speedking » wtorek, 26 sierpnia 2008, 20:09

Dorobiłem pasy i zwiniętą łódkę ratunkową.
Obrazek
Obrazek

Zauważyłem też, że wcześniej przez pośpiech zapomniałem zdjąć maski z bocznych okienek! :lol:
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 69 gości