Wczesny Hurricane - vintage Revell 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Wczesny Hurricane - vintage Revell 1:72

Postprzez Bolo07 » środa, 11 grudnia 2019, 01:21

Podczas zabawy z Hurricanem z 303 dywizjonu spojrzałem sobie na półkę i zauważyłem kilka zabytków.
Odkurzyłem, spojrzałem przekornie i wpadłem na szatański pomysł :twisted: no po co kupić sobie nowego Airfixa, jak można przerobić starocia Revella :twisted:
Zdjąłem lakier, przerobiłem trochę poszycie (zeszlifowałem, przykleiłem pręciki wyciągnięte nad świecą i kilka razy podmalowałem rzadkim surfacerem 1200), dorobiłem nowe podwozie (oryginalne było nie wiem z czego, ale nie z hurricane'a), wlot powietrza, chłodnicę (praktycznie zrobiłem na nowo), śmigło (wyszło średnio, ale co zabawy miałem to moje) i wytłoczyłem nową kabinkę.
Pogrzebałem w sieci i wykombinowałem sobie bardzo wczesne malowanie z pobytu 73 dywizjonu we Francji.
Co prawda ten konkretny egzemplarz nie doczekał kampanii 1940, bo skraksował w listopadzie 1939, ale za to podobno na nim pilot RAF zestrzelił pierwszego dorniera w czasie wojny.

Wiem, że to nie jest model konkursowy, ale co z nim miałem zabawy to moje :lol:



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten fin flash w stylu francuskim ... jak pierwszy raz dawno temu zobaczyłem czarno-białe zdjęcie takiego hurricane'a, to myślałem, że był właśnie francuski.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Śmiech to zdrowie, więc pozdrawiam wszystkich nocnych dłubaczy.
Bolek
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 11:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Reklama

Re: Wczesny Hurricane - vintage Revell 1:72

Postprzez Aleksander » środa, 11 grudnia 2019, 16:25

Wygląda całkiem nieźle. Jestem na TAK! :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości