Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez Flyzloty » sobota, 18 lipca 2020, 20:05

Zero szpachli.
Model ma ponad 20 lat i jest świetny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez Aleksander » sobota, 18 lipca 2020, 21:47

Ładna bestyjka!
Pomalowany też fajnie. Podoba się.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez Łukasz_K » sobota, 18 lipca 2020, 22:26

Malowanie też trochę retro ;o) co to za światło do tych zdjęć!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4837
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez Flyzloty » sobota, 18 lipca 2020, 22:56

Dzieki!
@Łukasz -światło powiadasz...
Zwykłe żarówy 5600K , ale jest pewien sekret...
malowanie dolnych powierzchni , podobno alemenium samolotów marynarki było malowane lakierem bezbarwnym ,który żółkł , myślę że dlatego pytasz o światło?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 19 lipca 2020, 09:15

Nie wiem, coś mi w tych kolorach nie pasuje, dlatego pytanie o światło.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4837
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez zegeye » niedziela, 19 lipca 2020, 15:24

Flyzloty napisał(a):Dzieki!
@Łukasz -światło powiadasz...
Zwykłe żarówy 5600K , ale jest pewien sekret...
malowanie dolnych powierzchni , podobno alemenium samolotów marynarki było malowane lakierem bezbarwnym ,który żółkł , myślę że dlatego pytasz o światło?


Podoba mi się bo przypomniał mi mojego.... Dawno zrobionego. :D łezka w oku i takie tam.....
Co do żółknącego lakieru....tak samolotu stacjonujące na lotniskowcu.... Ale ten stacjonował na lądzie.... I dlatego ja dałbym mu szarozielony od spodu. Ale co kto lubi.
Natomiast doradzał bym zaszpachlowanie tego wielkiego rowu biegnącego przez środek zbiornika z paliwem bo go tam poprostu nie powinno być.....
Oj zapomniał bym.....rurka pitota powinna być na prawym skrzydle. ( to błąd fabryczny tego modelu)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez Flyzloty » poniedziałek, 20 lipca 2020, 15:17

Dzięki @zegeye za merytoryczne uwagi , zbiornik i pitota poprawię.
Co do żółknięcia lakieru , to była pierwotnie maszyna marynarki przejęta przez armię , dlatego wszystko się zgadza.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez zegeye » poniedziałek, 20 lipca 2020, 23:35

Flyzloty napisał(a):to była pierwotnie maszyna marynarki przejęta przez armię , dlatego wszystko się zgadza.


No nie masz racji niestety. To samolot marynarki i jako taki stacjonował na lądzie. Miał naniesiony kamuflaz standardowy dla samolotów marynarki na terenie konfliktu chińskiego wraz z malowanymi powierzchniami spodnimi. Z dostępnych zdjęć moim zdaniem (subiektywnym) wynika że był od spodu malowany. Armia (jej wojska powietrzne) nie przejmowały samolotów należących do marynarki.... uuuu chyba wybuchłaby wojna domowa po czymś takim 8-) To były dwa mocno konkurujące ze sobą byty i nie było pomiedzy nimi uprzejmości. Armia w odpowiedzi na nowy samolot marynarki A5M, wprowadziła Ki-27.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez obłok » środa, 5 sierpnia 2020, 13:00

Mitsubishi A5M2a (4-122) należący do 13 Kokutai, baza Gong Da (Chiny), luty 1938 r.
Na samolocie tym latał st. bosman Mitsugu Mori (okazjonalnie używał go także mat Kiyonobu Suzuki). Po odejściu Mitsugu Mori z 13 Kokutai na A5M2 numer 4-122 latał dowódca 13 Kokutai kapitan Shigeru Takuma i na tym też samolocie zginął 25 lutego 1938 w bitwie powietrznej nad Nanchang.
Mitsugu Mori urodził się 5 października 1915. Pierwsze loty bojowe wykonywał podczas „incydentu szanghajskiego” w styczniu 1932. Stacjonował wówczas na lotniskowcu „Kaga”. W styczniu 1938 został oddelegowany do 13 Kokutai, stacjonującego na lotnisku Gong Da koło Szanghaju. 18 lutego 1938 w czasie pierwszego lotu bojowego w nowej jednostce, odniósł swoje pierwsze cztery zwycięstwa powietrzne. W marcu tego samego roku został przeniesiony do 12 Kokutai, gdzie do września 1939 roku latał w składzie 1 Hikotai. W 1942 Mori został przydzielony do dywizjonu myśliwskiego lotniskowca „Hiyo” i wraz z nim brał udział w walkach w rejonie Rabaulu i Wysp Salomona latając już A6M2. W maju 1943 awansował do stopnia podporucznika i został odesłany do Japonii, gdzie kontynuował służbę jako pilot doświadczalny. W sierpniu 1944 został oddelegowany z czynnej służby. Wojnę zakończył w stopniu kapitana z 9 zwycięstwami powietrznymi (z czego cztery odniósł w Chinach latając na A5M2 o numerze „4-122”), co dało mu miejsce na liście asów Lotnictwa Cesarskiej Marynarki Japońskiej. Zmarł na Hawajach 7 sierpnia 1995.
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 19:29

Re: Jeder grzmot , ein Claude.A5M2a Claude, Fujimi 1:72.

Postprzez marco2607 » niedziela, 16 sierpnia 2020, 06:38

Fajnie wygląda , dól bym przemalował i przy okazji zaszpachlował kadłub ( widać linię na łączeniu od dołu).
Z tego co widziałem to jak silnik malowany na czarno -dól srebrny, jak ma camo -dół szary. ;o)
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3313
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości