modelarstwo z pasją
Start Aktualności Fotorelacja - Salon Modelarstwa HOBBY 2009
Fotorelacja - Salon Modelarstwa HOBBY 2009 Drukuj Email
Wpisany przez Łukasz Szwarc   

W dniach 24-25.10.2009 odbył się Salon Modelarstwa HOBBY w Poznaniu. Co można powiedzieć o tegorocznych targach modelarskich? To, co zaskoczyło niestety negatywnie to mała ilość modeli redukcyjnych (1/72, 1/24, 1/35..). O ile we wcześniejszych latach można było znaleźć kilka boksów z wystawionymi modelami, tak w tym roku ilość ta ograniczyła się do jednego, a w zasadzie kilkunastu modeli w skali 1/35 i 1.72.

W dziale modeli cywilnych jedynym przedstawicielem był nasz forumowy kolega Maciej Portala prezentujący znane już na forum prace m.in. wściekło czerwone Audi R8, czy też pomarańczowy McLaren F1.
Tegoroczne targi zostały zdominowane przez modele RC, spore kolekcje samochodów (1/43) oraz kolejki elektryczne skali HO od ogromnych kilkudziesięciu metrowych, modułowych makiet po zabawne minidioramki opisane jako „Satyry kolejowe ks. Janusza”, które rozbawiały prawie każdego ze zwiedzających.

Ciekawostką był model SU27 z napędem odrzutowym, a dużą popularnością wśród zwiedzających i kupujących cieszyły się zdalnie sterowanie minihelikoptery. Jednocześnie na targach odbywały się zawody modeli RC.

 

 

Wyróżniona fotografia

Fotografia tygodnia, autor: ROBERT
Fotografia tygodnia, autor: ROBERT
Fotografia miesiąca, autor: Ewpiga
Fotografia miesiąca, autor: Ewpiga
Fotografia roku 2014, autor: Mariusz 72
Fotografia roku 2014, autor: Mariusz 72

Sponsorzy