Błotne ochlapania SBS

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

Błotne ochlapania SBS

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 22 sierpnia 2010, 13:20

Przystawili mi pistolet do skroni to muszę :twisted:
Krok 1:
Zamaskowałem oszklenie wiatrochronu maskolem - niezbyt dokładnie. Można wykonać także maski, ale jest to bardziej czasochłonne (z tymże później w grę mniejsze poprawki wchodzą)
Dobrym wyjściem jest zamaskowanie reszty powierzchni modelu, gdyż jest to trochę nieprzewidywalna technika i możemy mieć cały model pokryty błotnymi kropelkami...
Obrazek


Krok 2:
Używając benzyny do zapalniczek rozcieńczyłem pigmenty - w tym wypadku dwa - Dry mud i Dark mud. Można rozcieńczyć je tez pigment fixerem - jednakże ciężko będzie potem dokonywać poprawek.
Obrazek


Krok 3:
Miękkim pędzlem nabrałem trochę tejże mikstury i posiłkując się powietrze z aerografu natryskuję błotko na powierzchnię. Czasem "strzelam" palcem także z tego pędzla powodując bardziej rozległe rozbryzgi.
Obrazek

Krok 4:
Po zdjęciu masek pokazały się pewne niedoskonałości - wystarczy nasączyć patyczek higieniczny benzyną i zmyć niepotrzebny pigment. Robią się przy tym pożądane smugi od wycieraczek.
Obrazek

Metodę te można stosować do całych powierzchni pojazdu:
Obrazek
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Błotne ochlapania SBS

Postprzez Paweł Leszczyński » niedziela, 22 sierpnia 2010, 20:57

Podziękować za fajnego SBSa! :)
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości