Lakier do włosów- po co?

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

Lakier do włosów- po co?

Postprzez uczesany » środa, 1 września 2010, 19:26

rollingstones napisał(a):
Po zakończeniu prac life colorami doszedł połysk a na to lakier do włosów prosto z pojemika.


Witam, przepraszam za ciekawość ale jaki jest cel położenia lakieru do włosów?
Avatar użytkownika
uczesany
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 27 grudnia 2009, 09:55

Reklama

Re: BMP 2 - Konwój (SBS)

Postprzez Patterson » środa, 1 września 2010, 20:16

Zmywanie następnych warstw farby wodą.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: BMP 2 - Konwój (SBS)

Postprzez Przemek - MaXus » środa, 1 września 2010, 22:46

rollingstones napisał(a):Patterson wyjaśnił a ja postaram znaleźć Ci jakiś SBS w sieci to podeślę.


Jeśli to nie problem - to ja również prosiłbym.
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: BMP 2 - Konwój (SBS)

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 2 września 2010, 20:01

uczesany napisał(a):
rollingstones napisał(a):
Po zakończeniu prac life colorami doszedł połysk a na to lakier do włosów prosto z pojemika.


Witam, przepraszam za ciekawość ale jaki jest cel położenia lakieru do włosów?


Takie skromne instrukcje obsługi
viewtopic.php?f=21&t=12274
viewtopic.php?f=170&t=12100&p=144772&hilit=lakier+do+w%C5%82os%C3%B3w#p144772
viewtopic.php?f=16&t=11665&p=139063&hilit=+lakier+w%C5%82os%C3%B3w#p139063
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BMP 2 - Konwój (SBS)

Postprzez Przemek - MaXus » czwartek, 2 września 2010, 21:34

piotr dmitruk napisał(a):Takie skromne instrukcje obsługi

Przepraszam rollingstones za OT, jeszcze tylko pytanko odnośnie powyższego: w podpiętych linkami relacjach - rozumiem, że użyte były farby akrylowe (zmywane wodą), czy metoda z lakierem do włosów działa z farbami olejnymi, jeśli tak to czego stosować wtedy miast wody - a może źle rozumuję? :oops:

I jeszcze rollingstones - z jakimi farbkami najlepiej ci się pracuje?
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: BMP 2 - Konwój (SBS)

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 2 września 2010, 22:01

źle rozumujesz- po pierwsze farby akrylowe nie są zmywalne wodą, a co najwyżej wodorozcieńczalne. Druga sprawa, to sedno techniki, polegające na rozpuszcaniu wodą lakieru i zrywaniu farby która dzięki temy straciła przyczepnośc do podłoża. Mimo wszystko farba olejna nie za bardzo zda tu egzaminu, ze względu na inne cechy szczególne powłoki lakierniczej, niż jest to w przypadku akryli
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: BMP 2 - Konwój (SBS)

Postprzez Przemek - MaXus » czwartek, 2 września 2010, 22:19

Dzięki Kamil, to rozjaśnia sprawę.
Czyli woda przenika przez farbkę akrylową rozpuszczając lakier, farbka olejna już tego nie umożliwi a czy jest odpowiednik tej metody dla olejnych?
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: BMP 2 - Konwój (SBS)

Postprzez rollingstones » czwartek, 2 września 2010, 22:56

olejne humbrole też zetrzesz, robiłem model w ten sposób. Z doświadczenia moge powiedzieć tyle - tamiya jest do tego najlepsza - tamiya wogóle jest najlepsza (pod aerograf) pod pędzel to vallejo i life color
pozdro
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Lakier do włosów- po co?

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 3 września 2010, 09:02

Tamiya? no co ty opowiadasz.. przeciez ona ma taką przyczepnośc, ze niczym nie zerwiesz..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Lakier do włosów- po co?

Postprzez ROMAN » piątek, 3 września 2010, 13:49

Ja osobiście nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z lakierem do włosów, ale uważam go za bardzo ekspansywny środek do osiągnięcia celu. To co najfajniejsze w lakierze do włosów to naturalna przypadkowość i faktura farby po zdrapaniu. Bo wiadomo ostatnia powłoka musi być najgrubsza. Ja osobiście stosuje to tak: na coś tam (jakiś kolor) kładę lakier błyszczący. Na to lakier do włosów (pędzlem, grubo) na to psikam farbkę ....... i po wyschnięciu ( około kilku godzin) wkładam do kuwety z wodą. I teraz małe odpryski (krótki czas kąpieli) większe (długi czas kąpieli).
Robię właśnie budę do Land'a i zapomniałem o niej (leżała całą noc w kuwecie z wodą) rankiem zacząłem szczotkować jak zwykle i cała farba na lakierze od włosów odpadła ............. czyli znaczy że intensywność odprysków (wyszczotkowania) zależna jest od czasu w jakim model znajduje się w wodzie. Na podstawie tego doświadczenia mniemam, że jeśli się grubo położy lakier do włosów to medium nie ma znaczenia, tylko czas moczenia.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Lakier do włosów- po co?

Postprzez siara1939 » piątek, 3 września 2010, 21:50

Nie czas moczenia, a grubosc powloki lakieru do wlosow i grubosc farby na wierzchu maja wplyw na wielkosc odpryskow.
Z regoly delikatne i stopniowe scieranie farby pozwala na kontrole nad procesem.
Lepiej lakier do wlosow @wyjac@ z puszki i polozyc go z aero. Ja klade cienka warstwe- prawie mgielke.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Lakier do włosów- po co?

Postprzez Przemek - MaXus » niedziela, 5 września 2010, 15:16

Dziękuję za rzucenie światła metodę.
Jeszcze odnośnie pojemników - wnioskując po wypowiedziach, rzeczony lakier można również kupić w pojemniczkach/buteleczkach - po jakiej nazwie tego szukać?
Pzdr
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Lakier do włosów- po co?

Postprzez Patryk » poniedziałek, 6 września 2010, 11:22

Zamiast moczyć model w wodzie lepiej zmywać farbę ciepłą wodą i pędzlem. Kamil ma rację tamiya jest pancerna nie nadaje się do takich celów. Jedynie cleanlux ją zmyje. :->
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 19:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Lakier do włosów- po co?

Postprzez Przemek - MaXus » poniedziałek, 6 września 2010, 21:47

Dziękuję za "rzut światłem" na rzeczoną technikę oraz odpowiedzi, zresztą i o inne pewnie niejeden raz kolegów pomęczę.

Przeglądając co bardziej leciwe tematy w dziale "Modelarstwo redukcyjne - dyskusje" natknąłem się na rozwinięcie tematu w/w lakieru. Powinno być pomocne:

viewtopic.php?f=76&t=9168
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Lakier do włosów- po co?

Postprzez Jaro_Su » środa, 29 września 2010, 10:00

Ładne, natomiast ostatnio użyłem jakiegoś lakieru, co mi farbę pod spodem zaczął rozpuszczać.... Cholera co te baby sobie na głowę kładą.....

:-/
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości