[CYWILNE] Mini FAQ Pasy za 5gr

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

[CYWILNE] Mini FAQ Pasy za 5gr

Postprzez portalus » środa, 19 września 2007, 23:40

Dzisiaj zamieszczę mój materiał jak zrobić coś w modelu za 5gr.
Padło na pasy.
Jako, że Prowler, którego aktualnie robię to kabriolet to są one niezbędne a producent niczego nie oferuje w tym temacie i nie ma zestawów dedykowanych to pozwoliłem sobie na mały trening.
Co będzie potrzebne:
1. Drut miedziany fi. ok. 0,5mm
2. Blaszka mosiężna
3. Cyna, topnik lutowniczy i lutownica
4. Z dodatkowych narzędzi to pęsety samozaciskające oraz wykałaczka do nakładania topnika.
Obrazek
Odcinek drutu nawijam na coś co w przybliżeniu ma imitować pas ale powinno być grubsze. W moim przypadku uciąłem sobie kawałek blaszki aluminiowej o gr. 0,5mm
Obrazek
Obrazek
Wykorzystuję tutaj stary jubilerski patent na robienie łańcuszka od podstaw o kształcie oczek jakie nam przyjdą do głowy.
Po nawinięciu odpowiedniej ilości zwojów przecinamy je zwykłą piłką żyletkową (miedź jest stosunkowo miękka).
Obrazek
Mamy n ilość teoretycznie takich samych elementów. Teraz trzeba je tylko wyprostować i zlutować dla pewności.
Obrazek
Z blaszki mosiężnej przygotowujemy pióra które będą wchodziły w gniazda pasów.
Po zlutowaniu wszystkiego w całość powinien powstać taki element.
Obrazek
Tutaj gotowy zestaw.
Obrazek
Drut miedziany i blaszka mosiężna bardzo łatwo się lutuje, trzeba tylko pamiętać o oczyszczeniu powierzchni z lakieru (drut) i zanieczyszczeń (blaszka) – w moim przypadku był to kawałek z blaszki Parta.
Cyna tam gdzie jest jej za dużo daje się łatwo usunąć pilniczkiem iglakiem.
Materiały z odzysku czas wykonania wraz ze zdjęciami ok. 1h.
Teraz tylko to pomalować i zamontować. Materiał na pasy to od biedy pomalowany papier lub jakaś niesiepiąca się tkanina – tego jeszcze nie wymyśliłem.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 18 lutego 2008, 00:25 przez portalus, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość