[CYWILNE] Mini FAQ Grill za 5gr

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

[CYWILNE] Mini FAQ Grill za 5gr

Postprzez portalus » środa, 19 września 2007, 23:42

Dawno nic nowego się tutaj nie pojawiło więc postanowiłem, że coś dodam.
Robiąc Mini przyszło mi zrobić dodatkową atrapę grilla.
Co będzie potrzebne:
1. Drut/pręt mosiężny fi. ok. 0,5mm
2. Cyna, topnik lutowniczy i lutownica
3. Z dodatkowych narzędzi to pęsety samozaciskające oraz wykałaczka do nakładania topnika.
FAQ nie jest może dokładnie za 5 gr ponieważ pręt mosiężny, z którego robię grilla kosztuje ok. 2zł/m a potrzebowałem 6 odcinków 4cm i 2 odcinki 6mm.
Obrazek
Po wymierzeniu otworu w jakim ma się pojawić element przygotowuję odpowiednie odcinki prętów.
W moim przypadku poprzeczki poziome powinny mieć ok. 4cm długości (fi. 0,5mm) a elementy spinające pionowe 6mm długości (fi. 0,7mm). Grill jest szerszy niż otwór ponieważ będzie podklejany od wewnątrz a dodatek na szerokości ułatwi chwytanie np. do malowania.
Obrazek
Na początek postanowiłem sobie zlutować ramkę.
Obrazek
Po sprawdzeniu tzn. próbnym montażu przyszedł czas na uzupełnienie brakujących poprzeczek.
Rozmieściłem je proporcjonalnie za pomocą taśmy klejącej.
Obrazek
Teraz tylko wystarczyło dotknąć miejsc łączenia lutownicą i gotowe.
Na koniec wszystko oszlifowałem i tak to prezentuje się na miejscu.
Obrazek
Pozostało teraz tylko wszystko dogiąć delikatnie do krzywizny zderzaka i pomalować na chrom.
Rozmieszczenie poprzeczek na dodatkowym grillu starałem się aby było zbliżone do oryginalnego – nie jest idealnie ale może być – coś więcej będzie można powiedzieć po malowaniu.

Czas operacyjny wykonania zadania ze zdjęciami ok. 0,5h.

PS
Pręt mosiężny pięknie się lutuje i jest generalnie przyjemny w obróbce. W moim grillu dwie poprzeczki były trochę przesunięte względem siebie ale delikatne dogięcie pęsetą wszystko wyprostowało.
Kupne pręty mają ta przewagę nad drutem miedzianym z odzysku, że są idealnie proste.
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez portalus, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Reklama

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości