Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez Jiloo » niedziela, 9 lipca 2017, 14:59

Mam do oddania kompresor Eurotec 30A. Dla kogoś kto ma możliwości / lubi podłubać nie tylko w modelach.
viewtopic.php?f=8&t=84203
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez zbigi10000 » środa, 10 października 2018, 21:11

Ja tam polecam pan Adama z Lubartowa z olx'a . Sprężareczkę mi zbudował ,świetny kontakt i profesjonalizm.
Jak ktoś nie ma chęci i czasu by budować własną to szczerze polecam.

Obrazek
Koszt 500 zł z transportem.
Avatar użytkownika
zbigi10000
 
Posty: 66
Dołączył(a): wtorek, 15 listopada 2016, 20:00

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez P&B Models » poniedziałek, 5 listopada 2018, 14:00

Witam,

korzystając z tego wątku, również chciałbym przedstawić sprężarkę "domowej roboty"

Kompresor oparty jest na sprężarce lodówkowej ze zbiornikiem wyrównawczym, zamocowanym w podstawie.
Sterowany przez wyłącznik ciśnieniowy MDR2 oraz reduktor ciśnienia.
Pozostała armatura, to filtry paliwowe, zawór bezpieczeństwa, manometry, odprężnik, króćce i trójniki itp.
Wymiary:
Szer. 260mm
Wys. 300mm
Głęb. 310mm

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Piotr
P&B Models
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 15 maja 2014, 12:39

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez tj48 » środa, 1 kwietnia 2020, 20:07

Witam
Jestem nowy na tym forum, to skorzystam z okazji i odkurzając stary wątek przywitam się.
Tak się składa, że zrobiłem kilka lodówkowców. Zainspirowałem też kolegę do stworzenia potwora ze zbiornikiem 100l.
Jednym z ciekawszych patentów jaki przypadkiem zastosowałem to zamiast zaworu zwrotnego trójdzielnego typu włoskiego wstawiłem zwykły półcalowy zawór zwrotny do instalacji hydraulicznej. Pierwszy kompresor, w którym to zastosowałem pracuje nieprzerwanie od 4 lat. Chyba nigdy nie był wyłączany. Zadziwiające jest jak ciche jest takie ustrojstwo. Jedyny hałas to syk powietrza w otworach malowanego przedmiotu.
Jeszcze inny tips to zastosowanie pneumatycznych przewodów poliamidowych zamiast ogrodniczych cellfastów i złączek pneumatycznych wtykowych. Odpada zabawa z choinkami i mozolnym zaciskaniem opasek. Ułatwia też demontaż w razie potrzeby modernizacji.
W razie potrzeby służę pomocą
Pozdrawiam
tj48
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 31 marca 2020, 18:29

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości