Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez Torsen » wtorek, 27 grudnia 2011, 12:44

ASTRONAUTA123 napisał(a):A czy możliwe by było zrobienie takiej sprężarki do areografu ale bez tego monometru oraz wyłącznika cisnieniowego ? Chodzi o to żeby agregat podłączyć bezpośrednio pod butlę ? Gdy butla napełni się agregat byłby wyłączany ręcznie , a gdy butla opróżni się włączany by był też ręcznie.Oczywiście ciśnienie w butli byłoby kontrolowane przez manometr czy coś takiego :lol:


Jeśli chodzi o wyłącznik ciśnieniowy to nie jest to element niezbędny, z tym że w dużym stopniu poprawia bezpieczeństwo sprzętu, w przypadku gdybyś zapomniał wyłączyć, więc wg mnie warto kupić a koszt w cale nie duży- w castoramie zapłaciłem 30 zł. Manometr to mus, a jeśli chodzi o reduktor to też by się przydał. Coś musi Ci regulować ciśnienie na wyjściu żebyś mógł w miarę kontrolować malowanie. Więc jeśli chcesz zrobić sprzęt "po taniości" to na twoim miejscu kupiłbym reduktor (tańszy będzie bez odwadniacza) zamiast wyłącznika ciśnieniowego.
Avatar użytkownika
Torsen
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 23:17

Reklama

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez mate64 » piątek, 30 grudnia 2011, 00:26

ASTRONAUTA123 napisał(a):A czy możliwe by było zrobienie takiej sprężarki do areografu ale bez tego monometru oraz wyłącznika cisnieniowego ? Chodzi o to żeby agregat podłączyć bezpośrednio pod butlę ? Gdy butla napełni się agregat byłby wyłączany ręcznie , a gdy butla opróżni się włączany by był też ręcznie.Oczywiście ciśnienie w butli byłoby kontrolowane przez manometr czy coś takiego :lol:


wersja najuboższa to agregat + butla + manometr + reduktor z manometrem. Mniej się nie da, bo bez manometru nie będziesz wiedział ile jest w butli, bez reduktora z kolei pójdzie ci np 8 atm na model - może nie przeżyć.

Może przykładowo podam mniej więcej ceny w miarę świeże

Agregat używka 15-25 złotych
Butla - gaśnica 1,5 - 5 złotych
Manometr do 8 bar - Castorama 14 złotych
Reduktor z odwadniaczem - Castorama około 60 złotych na allegro idzie wyrwać taniej
Rurki, cybanty, szybkozłączki - zależnie od wersji ale jakieś 60 złotych powinno starczyć

Można poszperać w domu/piwnicy popytać znajomych, ja na przykład dostałem za free od znajomego złączki i rurki do pneumatyki maszyn, a manometr znalazłem w przydasiach :mrgreen:
mate64
 
Posty: 128
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 22:18
Lokalizacja: eu

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez Sebastian » sobota, 31 grudnia 2011, 21:29

mate64 napisał(a):Może przykładowo podam mniej więcej ceny w miarę świeże
Agregat używka 15-25 złotych
Butla - gaśnica 1,5 - 5 złotych
Manometr do 8 bar - Castorama 14 złotych
Reduktor z odwadniaczem - Castorama około 60 złotych na allegro idzie wyrwać taniej
Rurki, cybanty, szybkozłączki - zależnie od wersji ale jakieś 60 złotych powinno starczyć

Można poszperać w domu/piwnicy popytać znajomych, ja na przykład dostałem za free od znajomego złączki i rurki do pneumatyki maszyn, a manometr znalazłem w przydasiach :mrgreen:

To ja się trochę ustosunkuję do tych świeżych cen :mrgreen: ponieważ pracuję w Castoramie :mrgreen:
Castorama nie ma manometrów takich małych w tej cenie. Na narzędziach nie ma takiego artykułu ale za to jest cały zespół reduktor/naoliwiacz i odwadniacz za 156zł.
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:56

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez szymony » poniedziałek, 2 stycznia 2012, 15:44

Sebastian napisał(a):To ja się trochę ustosunkuję do tych świeżych cen :mrgreen: ponieważ pracuję w Castoramie :mrgreen:
Castorama nie ma manometrów takich małych w tej cenie. Na narzędziach nie ma takiego artykułu ale za to jest cały zespół reduktor/naoliwiacz i odwadniacz za 156zł.

Ceny w tym przybytku są, hmmmm "odważne" :-)
Sebastian napisał(a):A teraz ja mam prośbę bo i mój lodówkowiec odmawia mi posłuszeństwa :cry: Po uruchomieniu pracuje około 5 sek. i się wyłącza. Mija 20 sek. i znów się włącza na chwilę. Uzupełniłem olej bo myślałem że jego brak to powoduje ale usterka nie zniknęła.Pomóżcie koledzy co może być nie tak.

Chyba czas na wycieczkę po zakładach utylizacji sprzętu chłodniczego. Na 99% uzwojenie silnika już niedomaga. Szybko się nagrzewa i termik wyłącza układ.
prawy alt padl :-(
szymony
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 17:51

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez Torsen » środa, 4 stycznia 2012, 23:02

Ja manometr wyrwałem w sklepie hydraulicznym (do 6 bar) za 17 złotych.
Avatar użytkownika
Torsen
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 23:17

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez mate64 » wtorek, 17 stycznia 2012, 23:10

Sebastian napisał(a):To ja się trochę ustosunkuję do tych świeżych cen :mrgreen: ponieważ pracuję w Castoramie :mrgreen:


Dział hydroforów, 13 złotych manometr boczny lub górny do 8 bar. Dział CO w podobnych cenach. Ale ciekawostka, na 3 Castoramy w moim mieście tylko w jednej są dostępne. Odolejacz też coś drogi masz, bo u nas wczoraj macałem za całe 78 złotych rockworta czy jakoś tak z reduktorem i manometrem. :mrgreen: Castorama castoramie po prostu nie równa :mrgreen:
mate64
 
Posty: 128
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 22:18
Lokalizacja: eu

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez Robert Tyczyński » środa, 17 października 2012, 11:26

Witam
Co do cen to zrobiłem ostatnio zwiad po hurtowniach narzędziowych w moim mieście i sprawa wygląda następująco:
- presostat - cena 25 zł (na alledrogo sprzedają po 36 zł)
- REDUKTOR 1/4 FILTR ODWADNIACZ ODOLEJACZ + MANOMETR - cena 39 zł

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Robert Tyczyński
 
Posty: 159
Dołączył(a): wtorek, 2 października 2007, 09:04
Lokalizacja: Siedlce

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez garrett » niedziela, 21 października 2012, 11:50

Czy jakaś dobra dusza ma w pdf'ie artykuł wzmiankowany w 1szym poście? Portal chwilowo zniknięty, a naszła mnie pilna ochota dosztukowania zbiornika wyrównawczego do swojego MAR3K.
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 06:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez tomek_chacewicz » czwartek, 25 października 2012, 23:15

Znalazłem na dysku fotki i tekst o lodówkowcu, tak na szybko zmontowałem z tego pdf :)
https://rapidshare.com/files/43336211/tutorial%20sprezarka.pdf
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez garrett » piątek, 26 października 2012, 20:33

tomek_chacewicz napisał(a):Znalazłem na dysku fotki i tekst o lodówkowcu, tak na szybko zmontowałem z tego pdf :)
https://rapidshare.com/files/43336211/tutorial%20sprezarka.pdf

I w tym miejscu bardzo za niego dziękuję:)
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 06:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez bravo130 » wtorek, 22 października 2013, 18:25

Hmmmm gaśnica 3 kg ciekawe. Rozmawiałem z kilkoma osobami sprzedającymi gaśnice i każdy powtarzał to samo nie ma takich gaśnic, są 1kg 2 kg 4 kg...

W związku z tym mam pytanie do autora jaką pojemność w cm3 lub dm3 posiada Twoja gaśnica (niby 3 kilowa)???
bravo130
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 22 października 2013, 18:22

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez rotpol13 » środa, 23 października 2013, 16:01

bravo130 napisał(a):Hmmmm gaśnica 3 kg ciekawe. Rozmawiałem z kilkoma osobami sprzedającymi gaśnice i każdy powtarzał to samo nie ma takich gaśnic, są 1kg 2 kg 4 kg...

W związku z tym mam pytanie do autora jaką pojemność w cm3 lub dm3 posiada Twoja gaśnica (niby 3 kilowa)???


Niestety Kolego są gaśnice 3 kg:

Gaśnica proszkowa 3 kg GP-3z Proszek ABC lub BC,

Gaśnica wodna mgłowa 3kg produkowana przez KZWM, typ GWM-3x AF,

itd...
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez tomek_chacewicz » środa, 23 października 2013, 17:04

Ale czy to ma aż takie znaczenie? Zmierzyłem gaśnicę ma ok 30 cm dł i ok 11 cm śr. W tej chwili nie pamiętam skąd wzięły się te 3g, robiłem ją jakieś 5 lat temu, musiało być coś takiego na etykiecie bo sam raczej bym tego nie wymyślił. Z resztą ta gaśnica jest pewnie starsza ode mnie bo nie była w najlepszym stanie, myślę, że ma ponad 30 lat.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez bravo130 » piątek, 25 października 2013, 17:05

Dobra pal licho generalnie chodziło mi jaką objętość miała w cm3 czy dm 3 ale widzę że już swoją zamalowałeś i nie jesteś w stanie odczytać. Ja znalazłem 2 kg i nie wiem czy nie będzie za mała - zrobię z niej i najwyżej za jakiś czas napiszę czy dobrze śmiga
bravo130
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 22 października 2013, 18:22

Re: Sprężarka zasilana agregatem - krok po kroku

Postprzez GTiStyle » środa, 30 października 2013, 13:34

Witam witam!
I jak z tą gaśnicą? Daje radę? Powoli zabieram się do budowy własnej sprężarki bo ceny gotowych zaczynają mnie lekko przerażać :(
Przykazanie 6. Nie jeździj szybciej niż Twój Anioł Stróż potrafi.
Avatar użytkownika
GTiStyle
 
Posty: 140
Dołączył(a): czwartek, 6 stycznia 2011, 13:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości