Strona 1 z 1

AK Worn Effects- pytanie

PostNapisane: środa, 2 października 2013, 08:50
przez Siema
Witam,

Zastanawia mnie kwestia dotyczące Worn Effects od AK. Chcę przy jego pomocy spróbować zrobić odpryski farby na samolocie. Mam tylko dylemat dotyczący ilości warstw farby na specyfiku. Czy muszę malować Worn po nałożeniu każdej kolejnej warstwy (preshadeing, kolor bazowy, rozjaśnienia itp) czy jedna warstwa wystarczy (podkład-srebrny-worn-preshadeing-kolor bazowy-inne)?

Czy ktoś może robił coś takiego i podzieli się wrażeniami?

Re: AK Worn Effects- pytanie

PostNapisane: piątek, 11 października 2013, 21:38
przez dzidas
Oczywiście ,że jedna warstwa wystarczy
Siema napisał(a):(podkład-srebrny-worn-preshadeing-kolor bazowy-inne
.
Nie czekaj za długo po pomalowaniu preparatem , najlepiej kilka minut i maluj bazowym. Zależy też jakich farb użyjeż na tą bazę, byle nie Tamiya , bo powłoka jest pancerna i na nic preparat.

Re: AK Worn Effects- pytanie

PostNapisane: niedziela, 13 października 2013, 08:10
przez iras67
Próbował ktoś Chipping Medium Vallejo? Jak ono sie ma do preparatu AK?

Re: AK Worn Effects- pytanie

PostNapisane: środa, 16 października 2013, 16:55
przez Siema
Dzięki za odpowiedź, ale jako ze jestem niecierpliwy spróbowałem zanim otrzymałem odpowiedź :mrgreen: Zapomniałem też że w tym dziale na zatwierdzenie wątku trzeba czekać z akceptacją więc temat pojawił się prawie po tygodniu od jego założenia :)
Faktycznie starczyła jedna warstwa, choć farba położona została następnego dnia. Pomalowałem częściowo Lifecolorami- świetnie współpracują z preparatem, a częściowo Tamiyą- było trochę gorzej i faktura w miejscach przecierania jest gorsza, ale dało radę.

Re: AK Worn Effects- pytanie

PostNapisane: środa, 16 października 2013, 19:12
przez MIRO
Siema napisał(a): Pomalowałem częściowo Lifecolorami- świetnie współpracują z preparatem, a częściowo Tamiyą- było trochę gorzej i faktura w miejscach przecierania jest gorsza, ale dało radę.


Tamiya to się generalnie lepiej wszystkiego trzyma, a Lifecolor to już nie bardzo

Re: AK Worn Effects- pytanie

PostNapisane: poniedziałek, 21 października 2013, 23:04
przez bartek72
Tamiya zupełnie spokojnie schodzi, byleby nie czekać zbyt długo z drapaniem.
Rinaldi podaje, że aby lepiej szło zdrapywanie, to rozcieńcza Tamiyę wodą i jakoby na drapanie ma nawet dwa tygodnie. Próbowałem rozcieńczyć wodą - niezbyt mi się to udało (może przesadziłem). Rozcieńczyłem tym z opóżnieczem (loveling?), po dwóch-trzech godzinach drapało się wyśmienicie. Po dobie trudno było cokolwiek ruszyć...

Obrazek