[LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

Re: [LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

Postprzez Grzegorz2107 » piątek, 28 września 2007, 14:57

Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Reklama

Re: [LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

Postprzez wojtek_fajga » piątek, 28 września 2007, 15:10

Grzegorz2107 napisał(a):http://www.mulinka.pl/sklep/product_info.php?products_id=126&topSsid=29bda0b3c60ead9518ef2a2c4eefd2c8

W Polsce 6.7PLN



Cudownie! :twisted:
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: [LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

Postprzez wasilewskiadam » piątek, 28 września 2007, 18:30

Fajnie wygląda ta niteczka
Wszystkie swoje szmatoloty sznurowałem żyłką naciągana termicznie.
Problem wystąpił raz. Troszeczke :mrgreen: przesadziłem i płaty w E IV przypominały literke V.
Ciekawe jak z malowaniem nitki?

W zasadzie jestem zadowolony z żyłki tylko przewiercanie płatów i związane z tym etapowe malowaniw troszkie boli :evil:
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: [LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

Postprzez ZIO BY NAITT » sobota, 29 września 2007, 11:50

No właśnie tą nitką robię naciągi od kilku lat , jej jedyną wadą jest przezroczystość .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: [LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

Postprzez mr.jaro » poniedziałek, 1 października 2007, 09:38

Grzegorz2107 napisał(a):Widziałem tę aukcję...przeszukałem siec i znalazłem, że taka szpulka jest do kupienia na zachodzie Europy za 2,1 Euro.


Bingo! Nawet do glowy mi nie przyszlo, ze chodzi tutaj o najzwyklejszy Elasthan, dodawany do tkanin dla uzyskania ich rozciagliwosci. Pod latarnia najciemniej...

Jesli chodzi o wlasciwosci "niewidzianej nitki" z IKEA - pod wplywem niewielkiej sily daje sie ona w nieznacznym stopniu (o jakies 5-10% dlugosci wyjsciowej) rozciagac, natomiast po lekkim rozgrzaniu powraca do dlugosci wyjsciowej.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: [LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

Postprzez PrzemoL » poniedziałek, 1 października 2007, 10:51

A ja sprawdziłem nitkę z rajstopy. Po ogrzaniu trochę się skurczyła i nawet się naciągnęła. Ale po pewnym czasie poluźniła się, nie wróciła do stanu początkowego, ale przestała byc napięta. Tak więc nie polecam jej jako materiału termokurczliwego.
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: [LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

Postprzez Aleksander » sobota, 29 stycznia 2022, 19:53

Odświeżę temat - próbuję założyć naciągi do Tiger Motha. EZ-line jest elastyczna, dobrze się napina, ale nie jestem w stanie wkleić jej końcówek do otworów, bo jest zbyt wiotka, sztywniejsza żyłka wędkarska 0,14 mm wydaje się lepiej reprezentować sam naciąg, ale nie daje się łatwo naciągnąć - pytanie - czy każda żyłka z poliamidu jest termokurczliwa? Bo ta moja jakoś nie bardzo się chce naprężyć, ale może używam słabego źródła ciepła (rozgrzana do czerwoności szpilka).
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: [LOTNICZE] Z czego wykonac naciągi?

Postprzez PrzemoL » wtorek, 12 kwietnia 2022, 12:40

Aleksander napisał(a):Odświeżę temat - próbuję założyć naciągi do Tiger Motha. EZ-line jest elastyczna, dobrze się napina, ale nie jestem w stanie wkleić jej końcówek do otworów, bo jest zbyt wiotka, sztywniejsza żyłka wędkarska 0,14 mm wydaje się lepiej reprezentować sam naciąg, ale nie daje się łatwo naciągnąć - pytanie - czy każda żyłka z poliamidu jest termokurczliwa? Bo ta moja jakoś nie bardzo się chce naprężyć, ale może używam słabego źródła ciepła (rozgrzana do czerwoności szpilka).


Zdaje się, że Twoja skala to 1/48. Jeśli tak, to polecam metodę: pętelka-rurka-żyłka. Opisałem ją kiedyś tu:
https://forum.ww1aircraftmodels.com/ind ... pic=7902.0
W tej prezentacji od str. 16 są podane szczegóły z ilustracjami ze skali 1/32. Ale do 1/48 też się nada :-)
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości