Podkład - pytania

FAQ - prawdy objawione. Najczęściej zadawane pytania, porady, tematy związane generalnie z modelarstwem redukcyjnym. Forum moderowane, posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatorów lub Administratorów.

Podkład - pytania

Postprzez [Kacper] » środa, 3 stycznia 2018, 15:42

Dzień dobry.

Skleiłem już kilka modeli, jednak mam pytanie. Czy jeśli nie szpachlowałem modelu to czy muszę używać podkładu? I czy dodaje on coś do np. lepszego przywierania farb akrylowych do modelu? I czy mogę korzystać z farb akrylowych ze sklepu artystycznego czy muszą to być specjalne modelarskie farby?

Z góry dzięki.
Avatar użytkownika
[Kacper]
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 1 stycznia 2018, 20:11

Reklama

Re: Podkład

Postprzez pawel700 » środa, 3 stycznia 2018, 19:45

Farby akrylowe dla plastyków/artystów bardzo słabo trzymają plastiku. Wymagają podkładu, najlepiej o niskiej "gradacji", czyli mocno matowe, na przykład Mr. primer surfacer 500. Te farby muszą mieć podłoże w które mogą "wsiąknąć", jak papier, tkaniny lub właśnie odpowiednia farba podkładowa.
Niektóre farby modelarskie nie wymagają podkładu jak np. Humbrol olejne. Akryle vallejo są bardzo zbliżone do farb artystycznych i w kwestii przyczepności do plastiku są niewiele lepsze o nich. Czyli podkład również będzie konieczny, z tym , że może to być surfacer 1000 lub wyższy.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Podkład

Postprzez [Kacper] » środa, 3 stycznia 2018, 20:32

Wielkie dzięki.

Niestety jednak nigdzie obok mnie nie ma sklepu modelarskiego a ceny internetowe nie są najniższe biorąc pod uwagę to że w tym moim sklepie mogę kupić 12 kolorów po 18 złotych po ok 12 ml farby w tubce.
Avatar użytkownika
[Kacper]
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 1 stycznia 2018, 20:11


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - FAQ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości