Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 14 grudnia 2014, 18:17

Kontynuacja wątku zapoczątkowanego w tym temacie: viewtopic.php?f=14&t=74532&start=60

Mając już model w zasadzie gotowy do końcowego montażu oceniam wyjątkowo wysoko fachowość Panów z Zoukei Mura. Projekt elementów, wierność z oryginałem i składalność całości są na najwyższym poziomie.
Poniżej kilka zdjęć z aktualnego etapu prac nad modelem:

Obrazek

Jedna z nielicznych rzeczy w modelu, którą postanowiłem poprawić. Górna część tablicy to klasyczna blaszka z zestawu Airesa z podłożoną kliszą, dolna tablica to zeszlifowana część z modelu z naklejonymi ramkami zegarów (Part do Me 262 zawiera osobne ramki zegarów) i w to wklejone kalkomanie Airscale (indywidualne zegary). Te kalkomanie to rzeczywiście super sprawa i prawdę mówiąc odpowiednio klejąc je na fajnie wykonaną plastikową tablicę efekt powinien być o wiele lepszy od tego przy użyciu tablic trawionych.

Obrazek

Śmigło jest dość kontrowersyjne. Niby OK a jednak jak patrzę na zdjęcia oryginałów to mam wrażenie, że mimo wszystko końcówki łopat są zbyt spiczaste. W tym modelu zostawiam tak, jak jest. Może w kolejnych Tankach ZM coś podmienię.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo fajnie buduje się kadłub, jest praktycznie kompletnie wykonany w środku i troszkę mi było początkowo żal kryć detale po zamknięciu całości...i zdecydowałem drugiego Tanka zrobić w wersji otwartej. Prosto z pudełka z niewielkimi uzupełnieniami absolutnie da się go tak wykonać. Szacunek dla ZM rośnie.
Spasowanie bezbłędne, jeśli się tylko dobrze doczyści elementy i bardzo starannie sklei model składa się jak klocki. To ważne przy tak skomplikowanym podziale technologicznym.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tu model złożony na sucho, może mało to widać na zdjęciu ale zgodnie z obietnicą ZM płat ma wykonane odpowiednie skręcenie i przy bardzo uważnym montażu całość również skleja się wręcz idealnie. U mnie nieco odstają pokrywy kaset amunicji dla działek ale to bez trudu po sklejeniu skrzydeł z kadłubem sobie poprawię.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Często krytykowano grubsze niż w innych modelach linie podziału blach szczególnie na skrzydłach. W praktyce problem jest w 100% do opanowania. W tym modelu mocno wyszlifowałem skrzydła i miejscami zalałem linie klejem CA i przetrasowałem na nowo. W kolejnym Tanku (chcę go przerobić na H-0) zostanę jedynie przy delikatnym przeszlifowaniu powierzchni i koniecznych zmianach poszycia na spodzie. Moim zdaniem odrobina szlifowania całkowicie załatwia problem. Zobaczę co będzie po pomalowaniu ale nie spodziewam się większych problemów.

Fajna jest komora podwozia, po złożeniu z kadłubem widać ładnie tył silnika, lawetę z działkiem i osprzętem. Komora podwozia jest głęboka i po pomalowaniu i ozdobieniu jakimiś przewodami powinna wyglądać doskonale.

Żeby nie było cukierkowo - model jest bardzo pracochłonny właśnie z uwagi na skomplikowany podział oraz mnogość elementów wymagających dokładnego czyszczenia ze śladów formy. Podobnie jest wymagający właśnie jeśli chodzi o staranność montażu. Wystarczy gdzieś coś nie do końca idealnie zmontować i nagle problem przenosi się na sąsiadujące elementy. Ja miałem taki niewielki problem przy wklejeniu rusztowania z lawetą działka, delikatnie za dużo CA w żelu i rozeszły się boki kadłuba przy mocowaniu łoża silnika. Nakładana z góry pokrywa była już ciut za wąska i całość wyglądała źle. Udało mi się to łatwo naprawić ale w przyszłym modelu już jest coś na co będę szczególnie uważał.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez macias13_84 » niedziela, 14 grudnia 2014, 18:22

Cytując premiera: Yes, yes, yes, yes, yes :D
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 11:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Artur Domański » niedziela, 14 grudnia 2014, 19:23

Obserwuję i mam nadzieję na finalną galerie
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Dorotka » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:48

Powodzenia! PatrzEM z przyjemnością :mrgreen:
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Rafako » niedziela, 14 grudnia 2014, 21:19

Ja również chętnie popatrzę bo raz, że model w kręgu moich zainteresowań a dwa to wiedza autora przeogromna !
Pozdrawiam, Rafako !
Avatar użytkownika
Rafako
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Strużyn » niedziela, 14 grudnia 2014, 22:25

Fajnie się zapowiada . Silnik wygląda ciekawie. Może chociaż jego trochę odsłonić, bo serce się kraje, że kadłub cały zamknięty :D
Pozdrawiam
Krzysiek
Obrazek
Avatar użytkownika
Strużyn
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Ripper1 » środa, 17 grudnia 2014, 20:52

Zoukei Mura ? Szacun, też miałem chrapkę na któryś z jego modeli, niektóre maja nawet zawory w silniku aż szkoda to później wszystko chować - precyzja jak w Wingnut Wings , firmy które wyznaczaja nowe standardy. A tak z ciekawości, kupowałeś u nas czy bezpośrednio u producenta - ciekaw jestem relacji cenowych bo tak na oko wydaje mi się, że sprowadzenie z Japonii jest dużo tańsze chociaż mogę się mylić bo nie znam ceny dostawy.
Oczywiście chętnie popodglądam to się czegoś poduczę :)
Avatar użytkownika
Ripper1
 
Posty: 361
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 10:14

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez karolkonw » środa, 17 grudnia 2014, 21:38

no fajno to wygląda jak to mówią zasiadam w pierwszym rzędzie:) i przyłączam sie do pytania skąd tego japonca wytrzasnąłeś?:)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 18 grudnia 2014, 02:16

Dobry wieczór :)

Zapraszam do śledzenia, coś się przy modelu dzieje a ten wcale a wcale mnie nie nudzi i nie irytuje a jak na mnie to rzeczywiście osiągnięcie. Dlatego ten model jest nieco inny niż wszystkie :)

Strużyn napisał(a): Silnik wygląda ciekawie. Może chociaż jego trochę odsłonić, bo serce się kraje, że kadłub cały zamknięty


Nie w tym modelu. Tu będzie całkowicie pozamykane wszystko wszędzie, może osłonę kabiny jedynie odsunę chociaż nie ukrywam, że linia tego samolotu z zamkniętą osłoną jest jeszcze bardziej rasowa. Zobaczę.
A, przepraszam, zmieniam zdanie: klapy będą otwarte.
Mam tych ZM jeszcze troszkę w zapasie i jednego chcę zrobić otwartego. Mam zdjęcia z rozbiórki jednego H-1 a jest też dużo świetnych zdjęć rozmontowanego H-0. Jeszcze o tym nie myślałem w szczegółach ale już widzę, że wyjściowo zestaw jest wręcz wymarzony zrobienia wersji rozbieranej.


Ripper1 napisał(a):A tak z ciekawości, kupowałeś u nas czy bezpośrednio u producenta - ciekaw jestem relacji cenowych bo tak na oko wydaje mi się, że sprowadzenie z Japonii jest dużo tańsze chociaż mogę się mylić bo nie znam ceny dostawy.


Oficjalnym dystrybutorem Zoukei Mura na Polskę jest Martola i tam bez trudu można dostać model. Stamtąd pochodzą i moje Tanki (1:48).

Pisząc to pomalowałem elementy wyposażenia skrzydeł i kadłuba, całość czeka na montaż końcowy i nie chcę robić zdjęć na kolanie. Wrzucę coś później.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Ripper1 » czwartek, 18 grudnia 2014, 02:37

uzasadniam pytanie:
w sklepie Martola model TA 152 kosztuje 250,00 zł podczas gdy w sklepie Zoukei Mura - 4800 JPY co po dzisiejszym kursie daje cenę 139,20 zł nie znam tylko kosztów wysyłki z Japonii
Avatar użytkownika
Ripper1
 
Posty: 361
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 10:14

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 18 grudnia 2014, 02:46

Ale to nie jest pytanie w temacie wątku. Ja nie handluję modelami, buduję je a kupuję tam gdzie mi pasuje. Jeśli masz zamiar kupić model taniej to oczywiście powodzenia życzę ale nie jestem zainteresowany w prowadzeniu dyskusji na ten temat dalej :).

Kolejne posty nt zakupu modelu Ta 152 ZM proszę zgłaszać albo bezpośrednio do przedstawiciela albo pod debatę :lol: w hyde park.
Odstępstwa od zasady będę zgłaszał do odpowiedniego przesunięcia dla administracji forum.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez macias13_84 » czwartek, 18 grudnia 2014, 02:52

Kuba dawaj zdjęcia, piszesz, piszesz, smaki robisz i nic nie pokażesz :P
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 11:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Aleksander011 » czwartek, 18 grudnia 2014, 09:43

Ripper1 napisał(a):uzasadniam pytanie:
w sklepie Martola model TA 152 kosztuje 250,00 zł podczas gdy w sklepie Zoukei Mura - 4800 JPY co po dzisiejszym kursie daje cenę 139,20 zł nie znam tylko kosztów wysyłki z Japonii

Koszty wysyłki to 100-150zł za model- tyle ja płaciłem kupując tam dość często plus koszty cła, a właściwie VATu- 23% od całości (od przesłania też)
wychodzi 293zł....czyli marsz po pietruszkę
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Ripper1 » czwartek, 18 grudnia 2014, 12:20

Kuba P. napisał(a):Ale to nie jest pytanie w temacie wątku. Ja nie handluję modelami, buduję je a kupuję tam gdzie mi pasuje. Jeśli masz zamiar kupić model taniej to oczywiście powodzenia życzę ale nie jestem zainteresowany w prowadzeniu dyskusji na ten temat dalej :).

Kolejne posty nt zakupu modelu Ta 152 ZM proszę zgłaszać albo bezpośrednio do przedstawiciela albo pod debatę :lol: w hyde park.
Odstępstwa od zasady będę zgłaszał do odpowiedniego przesunięcia dla administracji forum.

Dobra, dobra sorry to tak na marginesie bo na razie nic nie pokazujesz.
Avatar użytkownika
Ripper1
 
Posty: 361
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 10:14

Re: Ta 152 H-1, Zoukei Mura 1:48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 18 grudnia 2014, 12:33

Piękny szybowiec. Narobiłeś smaku. Aktualizuj dalej ;o) W sumie szkoda, że nie robią takiej wersji "weekend" dla tych co nie lubią rozbebeszać tylko same skorupy po bardziej dostępnej cenie.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 43 gości

cron